3.Sınıf Sesteş Sözcükler Test

2 Ekim 2022 1 By testimiz.com

3.Sınıf Sesteş Sözcükler

Test Çöz

 

“Al renkli bayrağımı çok severim.” cümlesinde eş sesli sözcük aşağıdakilerden hangisidir?
Aşağıdaki sözcüklerden hangisi eşseslidir?
“Çay” sözcüğü aşağıdaki cümlelerin hangisinde ırmak anlamına gelmektedir?
“Göz” sözcüğü aşağıdakilerden hangisinde diğerlerinden farklı anlamda kullanılmıştır?
Aşağıdaki tümcelerin hangisinde eşsesli sözcük kullanılmamıştır?
Aşağıdaki sözcüklerden hangisi diğerlerinden farklıdır?
“Kır” kelimesi aşağıdaki tümcelerin hangisinde doğal bir ortamı ifade etmektedir?
Aşağıdaki tümcelerin hangisinde sesteş bir sözcük kullanılmamıştır?
Ya da Aşağıdaki tümcelerin hangisinde farklı bir sesteş sözcük kullanılmıştır?
Aşağıdaki tümcelerin hangisinde farklı bir sesteş sözcük kullanılmıştır?
Veya Aşağıdaki sözcüklerden hangisi eş sesli değildir?
Aşağıdaki sözcüklerden hangisi sesteş değildir?

       3.Sınıf Sesteş Sözcükler Test:

      Bu metin özetle teknik bir metindir. Özellikle Eş Sesli Sözcükler testini tanıtmak için hazırlanmıştır. Bu çalışma sanal ortamda yapılan interaktif ya da online bir çalışmadır. Eş Sesli Sözcükler konu testini çözmek için Başlat bağlantısını tıklayınız. Önceki yada sonraki soruyu görmek için alttaki yön tuşlarını kullanmalısınız. Ancak Eş Sesli Sözcükler testinde liste bağlantısından istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Listede cevapladığınız sorular renkli görünecektir. Eş Sesli Sözcükler testinde yapmadığınız soruları buradan görebilirsiniz. Ayrıca Eş Sesli Sözcükler testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Eş Sesli Sözcükler testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Eş Sesli Sözcükler testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bu görüşleri dikkate almanız özellikle öğrenmenize katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Eş Sesli Sözcükler testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

      İnteraktif Eş Sesli Sözcükler Testi:

Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. Eş Sesli Sözcükler testi özellikle bireysel öğrenmeyi sağlamak için hazırlanmıştır. İnteraktif Eş Sesli Sözcükler testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle özenli ve kaliteli bir çalışmadır. Eş Sesli Sözcükler test çalışması oluşturulurken MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Ayrıca Eş Sesli Sözcükler testi güncel bir çalışmadır. Özellikle sınıf içi çalışmalardan yararlanılmıştır. Testler genellikle ders kitabı içeriklerinden oluşturulmuştur. Böylelikle test başarısı artırılmıştır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Test yazmak uzmanlık ister. Eş Sesli Sözcükler Testi alanında uzman öğretmenler tarafından hazırlanmıştır. Konu ya da ünite testleri 10, 12, 15 veya 20 çoktan seçmeli sorudan oluşturulmuştur. Ancak testimiz sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Eş Sesli Sözcükler testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Lakin Eş Sesli Sözcükler testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test Çalışması:

       İnteraktif veya online test çalışması sanal etkileşimli bir çalışmadır. Eş Sesli Sözcükler testi aynı zamanda öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle interaktif testler dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözme imkanı verir. Diğer yandan Eş Sesli Sözcükler testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Yani Eş Sesli Sözcükler testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ayrıca Eş Sesli Sözcükler testini akıllı tahtalarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Eş Sesli Sözcükler testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla çözebilirsiniz. Yani Eş Sesli Sözcükler testi mobil uyumludur. Diğer yandan cihazınıza mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

 

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      Çalışmaların intihal denetimine özellikle önem verilmektedir. İnteraktif Eş Sesli Sözcükler testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Eş Sesli Sözcükler testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Eş Sesli Sözcükler testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Eş Sesli Sözcükler testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…