3.Sınıf Fiiller (Eylemler) Test

3 Kasım 2022 0 By testimiz.com

3.Sınıf Fiiller (Eylemler)

Test Çöz

 

Bir işi , bir oluşu ,bir hareketi  bildiren kelimelere  ne denir?
Aşağıdaki eylemlerden hangisi bir işi bildiriyor?
Aşağıdaki eylemlerden hangisi bir oluş bildirmektedir?
“Sonbaharda yapraklar dökülüyor.” Aşağıdakilerden hangisi yandaki cümledeki eylemin özelliğini belirtir?
“Baran havuzda yüzüyor.” Cümlesinde hangi sözcük eylem bildirmektedir?
Aşağıdaki sözcüklerden hangisi eylem (fiil) değildir?
Aşağıdaki cümlelerin hangisinde birden fazla fiil bulunmaktadır?
“Canlılar doğar ,büyür ,ölür.” Cümlesinde kaç tane eylem (fiil) vardır?
Eylem olan kelimeleri diğer kelime türlerinden ayırmak için sonuna   – mek ,  – mak  ekleri getirilir. Kelime anlamlı ise fiildir. Buna göre aşağıdakilerden hangisi fiil değildir?
Aşağıdakilerden hangisi cümlede fiil görevinde kullanılmaz?

       3.Sınıf Fiiller (Eylemler) Konu Testi:

      Bu metin özetle teknik bir metindir. Özellikle Fiiller (Eylemler) testini tanıtmak için hazırlanmıştır. Bu çalışma sanal ortamda yapılan interaktif ya da online bir çalışmadır. Fiiller (Eylemler) konu testini çözmek için Başlat bağlantısını tıklayınız. Önceki yada sonraki soruyu görmek için alttaki yön tuşlarını kullanmalısınız. Ancak Fiiller (Eylemler) testinde liste bağlantısından istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Listede cevapladığınız sorular renkli görünecektir. Fiiller (Eylemler) testinde yapmadığınız soruları buradan görebilirsiniz. Ayrıca Fiiller (Eylemler) testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Fiiller (Eylemler) testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Fiiller (Eylemler) testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bu görüşleri dikkate almanız özellikle öğrenmenize katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Fiiller (Eylemler) testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

      İnteraktif Fiiller (Eylemler) Testi:

Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. Fiiller (Eylemler) testi özellikle bireysel öğrenmeyi sağlamak için hazırlanmıştır. İnteraktif Fiiller (Eylemler) testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle özenli ve kaliteli bir çalışmadır. Fiiller (Eylemler) test çalışması oluşturulurken MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Ayrıca Fiiller (Eylemler) testi güncel bir çalışmadır. Özellikle sınıf içi çalışmalardan yararlanılmıştır. Testler genellikle ders kitabı içeriklerinden oluşturulmuştur. Böylelikle test başarısı artırılmıştır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Test yazmak uzmanlık ister. Fiiller (Eylemler) Testi alanında uzman öğretmenler tarafından hazırlanmıştır. Konu ya da ünite testleri 10, 12, 15 veya 20 çoktan seçmeli sorudan oluşturulmuştur. Ancak testimiz sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Fiiller (Eylemler) testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Lakin Fiiller (Eylemler) testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test Çalışması:

       İnteraktif veya online test çalışması sanal etkileşimli bir çalışmadır. Fiiller (Eylemler) testi aynı zamanda öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle interaktif testler dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözme imkanı verir. Diğer yandan Fiiller (Eylemler) testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Yani Fiiller (Eylemler) testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ayrıca Fiiller (Eylemler) testini akıllı tahtalarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Fiiller (Eylemler) testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla çözebilirsiniz. Yani Fiiller (Eylemler) testi mobil uyumludur. Diğer yandan cihazınıza mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

 

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      Çalışmaların intihal denetimine özellikle önem verilmektedir. İnteraktif Fiiller (Eylemler) testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Fiiller (Eylemler) testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Fiiller (Eylemler) testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Fiiller (Eylemler) testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…