3.Sınıf Doğal Sayılar Yeni Nesil Sorular Test

3.Sınıf Doğal Sayılar Yeni Nesil Sorular Test

3.Sınıf Doğal Sayılar Yeni Nesil Sorular Test Çöz   Yandaki abaküste üç basamaklı bir doğal sayı gösterilmektedir. Bu abaküse her basamağa eklenmek şartı ile 4 boncuk daha eklenirse en büyük hangi sayı oluşturulabilir? Yanda verilen kartların önünde ve arkasında rakamlar yazmaktadır. Her kartta yazan rakamların toplamı 9 olduğuna göre kartları çevirdiğimizde hangi sayıya ulaşırız? Yanda […]

3.Sınıf Doğal Sayılar Yeni Nesil Sorular

Test Çöz

 

Yandaki abaküste üç basamaklı bir doğal sayı gösterilmektedir. Bu abaküse her basamağa eklenmek şartı ile 4 boncuk daha eklenirse en büyük hangi sayı oluşturulabilir?
Yanda verilen kartların önünde ve arkasında rakamlar yazmaktadır. Her kartta yazan rakamların toplamı 9 olduğuna göre kartları çevirdiğimizde hangi sayıya ulaşırız?
Yanda verilen telefon tuşlarını kullanarak -TOP- yazan Çağdaş’ın kullandığı tuşların oluşturduğu doğal sayı hangisidir?
 Yukarıda kibrit çöpleri kullanılarak rakamlar oluşturulmuştur. Buna göre üç basamaklı rakamları birbirinden farklı en büyük doğal sayıyı oluşturmak için kaç çöp kullanılır?
yandaki kartların arkasında da rakamlar yazmaktadır. Her kartta yazan rakamların toplamı 10 olduğuna göre kartların arka yüzünde yazan rakamlarla yazılabilecek en küçük üç basamaklı doğal sayı hangisidir?
Yukarıda kibrit çöpleri kullanılarak rakamlar oluşturulmuştur. Buna göre üç basamaklı rakamları birbirinden farklı en küçük doğal sayıyı oluşturmak için kaç çöp kullanılır?
Yandaki abaküse kaç boncuk daha eklenirse üç basamaklı en büyük doğal sayı elde edilir?
Zar üzerinde verilen ön ve arkadaki noktaların toplamı 7 olduğuna göre yukarıdaki zarların arka tarafındaki noktalarla oluşturulabilecek üç basamaklı en büyük doğal sayı hangisidir?
Zarda ön ve arka tarafa gelen noktaların toplamı birbirine eşittir. Zarda en fazla altı an az bir nokta bulunduğuna göre şekildeki zarın arka yüzüne gelen noktalar sırasıyla hangi sayıyı oluşturur?
Öğretmen parmaklarına yazdığı rakamlarla yazılabilecek rakamları farklı üç basamaklı en büyük ve en küçük sayıyı istemiştir. Aşağıda verilenlerden hangisi bunlardan birisi değildir?
8, 3, 5, 1, 6 rakamlarını kullanarak oluşturulabilen rakamları birbirinden farklı üç basamaklı en büyük sayı hangisidir?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM