3. Sınıf Beceri Temelli Doğal Sayılar Testimiz

Testi Tamamladınız.

Değerlendirme Raporu ve Öğretmen Görüşü;

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz: %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Soru 1
Yandaki abaküse kaç boncuk daha eklenirse üç basamaklı en büyük doğal sayı elde edilir?      
A
20
B
21
C
19
Soru 2
Öğretmen parmaklarına yazdığı rakamlarla yazılabilecek rakamları farklı üç basamaklı en büyük ve en küçük sayıyı istemiştir. Aşağıda verilenlerden hangisi bunlardan birisi değildir?      
A
764
B
103
C
134
Soru 3
Zarda ön ve arka tarafa gelen noktaların toplamı birbirine eşittir. Zarda en fazla altı an az bir nokta bulunduğuna göre şekildeki zarın arka yüzüne gelen noktalar sırasıyla hangi sayıyı oluşturur?    
A
Altı yüz kırk beş
B
Yedi yüz otuz altı
C
Beş yüz otuz altı
Soru 4
Yukarıda kibrit çöpleri kullanılarak rakamlar oluşturulmuştur. Buna göre üç basamaklı rakamları birbirinden farklı en küçük doğal sayıyı oluşturmak için kaç çöp kullanılır?    
A
14
B
13
C
15
Soru 5
Zar üzerinde verilen ön ve arkadaki noktaların toplamı 7 olduğuna göre yukarıdaki zarların arka tarafındaki noktalarla oluşturulabilecek üç basamaklı en büyük doğal sayı hangisidir?      
A
542
B
653
C
763
Soru 6
Yukarıda kibrit çöpleri kullanılarak rakamlar oluşturulmuştur. Buna göre üç basamaklı rakamları birbirinden farklı en büyük doğal sayıyı oluşturmak için kaç çöp kullanılır?    
A
18
B
17
C
16
Soru 7
8, 3, 5, 1, 6 rakamlarını kullanarak oluşturulabilen rakamları birbirinden farklı üç basamaklı en büyük sayı hangisidir?  
A
956
B
987
C
865
Soru 8
Yandaki abaküste üç basamaklı bir doğal sayı gösterilmektedir. Bu abaküse her basamağa eklenmek şartı ile 4 boncuk daha eklenirse en büyük hangi sayı oluşturulabilir?    
A
613
B
414
C
263
Soru 9
Yanda verilen telefon tuşlarını kullanarak -TOP- yazan Çağdaş’ın kullandığı tuşların oluşturduğu doğal sayı hangisidir?    
A
Yedi yüz atmış sekiz
B
Sekiz yüz yetmiş altı
C
Sekiz yüz atmış yedi
Soru 10
yandaki kartların arkasında da rakamlar yazmaktadır. Her kartta yazan rakamların toplamı 10 olduğuna göre kartların arka yüzünde yazan rakamlarla yazılabilecek en küçük üç basamaklı doğal sayı hangisidir?    
A
763
B
367
C
637
Soru 11
Zar üzerinde verilen karşılıklı noktalar birbirine eşittir. Şekilde verilen zarın arka yüzüne gelen rakamların oluşturduğu üç basamaklı rakamları birbirinden farklı en küçük doğal sayı hangisidir?  
A
Yüz yirmi dört
B
Yüz yirmi üç
C
Yüz otuz dört
Soru 12
Yanda verilen kartların önünde ve arkasında rakamlar yazmaktadır. Her kartta yazan rakamların toplamı 9 olduğuna göre kartları çevirdiğimizde hangi sayıya ulaşırız?  
A
625
B
562
C
526
Sınavı tamamlamak için butona tıklayınız, yanlışlarınız gösterilecektir. Değerlendir.
12 tamamladınız.
Soru Seç
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112Son
Geri dön