4. Sınıf Herkesin Bir Kimliği Var Test

19 Eylül 2023 13 By testimiz.com

4.Sınıf Herkesin Bir Kimliği Var

Test Çöz

 

      4.Sınıf Herkesin Bir Kimliği Var Test Hakkında:

       Not: Herkesin Bir Kimliği Var testimizi hemen çözmek için Başla düğmesine basınız.
       Bu metin özellikle Herkesin Bir Kimliği Var çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Ancak teknik bir metindir. Bunun yanında Herkesin Bir Kimliği Var testinde yer alan sorular aşağıda verilmiştir. Fakat Herkesin Bir Kimliği Var testi soru seçeneklerini görmek için testi başlatmalısınız.

      İnteraktif Herkesin Bir Kimliği Var Testi Soruları:

Her insan doğuştan getirdiği özelliklerin yanı sıra kendisine ait resmî kimlik belgesiyle de biriciktir. İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin 15. Maddesinde herkesin vatandaşlık hakkına sahip olduğu belirtilmiştir. Buna göre her insana doğduğu andan itibaren geçerli olmak üzere vatandaşı olduğu devlet tarafından resmî bir kimlik belgesi verilir.” Aşağıdakilerden hangisi bu anlatıma uygun bir kimlik belgesidir?
“Bu kimlik belgemiz her şeyden önce bizim kim olduğumuzu gösterir. Bizler okulumuza kayıt olurken, hastanede sağlık hizmeti alırken veya pasaport başvurusu yaparken varlığımızı bu kimlik belgesi ile kanıtlarız. Hayatımız boyunca bütün resmî iş ve işlemlerimizi sadece bize ait olan bilgilerin yer aldığı bu belgeyle yaparız. Böylece başka insanlarla karıştırılmayız.” Bu paragrafta aşağıdaki belgelerden hangisinin önemi belirtilmiştir?
Aşağıdaki bilgilerden hangisi nüfus cüzdanlarımızda yer almaz?
Nüfus cüzdanının rengine bakarak aşağıdaki bilgilerden hangisini öğrenebiliriz?
“Araba almayı istiyorduk. Ancak babamın ya da annemin araba kullanabilmesi için bir belge alması gerekiyormuş. O belge olmadan araba kullanamıyormuşlar. “ Bu belge aşağıdakilerden hangisi olabilir?
Nüfus cüzdanımızda aşağıdaki bilgilerden hangisi bulunmaz?
Yabancı ülkelere gitmek isteyen birisi aşağıdaki belgelerden hangisini bulundurmak zorundadır?
Nüfus cüzdanımızı kaybettiğimizde veya değiştirmek istediğimizde aşağıdaki kurumlardan hangisine başvurmamız gerekir?
Aşağıdakilerden hangisi resmi kimlik belgesinde bulunmaz?
Bir insanın nüfus cüzdanına bakarak onun hakkında aşağıdaki bilgilerden hangisini öğrenemeyiz?
Nüfus cüzdanında aşağıdaki bilgilerden hangisi bulunmaz?
 I.Seri numarası

 

          II.Vatandaşlık numarası

         III.Okul numarası

        IV.Veriliş tarihi

  Bir nüfus cüzdanında yukarıdakilerden hangileri bulunur?

       Etkileşimli Herkesin Bir Kimliği Var Testi Hakkında:

İnteraktif Herkesin Bir Kimliği Var testi ilk olarak eğitim programlarına göre hazırlanmıştır. Aynı zamanda Herkesin Bir Kimliği Var çalışması oluşturulurken MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Herkesin Bir Kimliği Var testi hazırlanırken özellikle ders kitabı içeriklerinden yararlanılmıştır. Testimiz Herkesin Bir Kimliği Var testi genellikle kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Bunun yanında Herkesin Bir Kimliği Var çalışmasında kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Son olarak Herkesin Bir Kimliği Var testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır.

testimiz.com

       Online Herkesin Bir Kimliği Var Testi Soru Yapısı:

Etkileşimli Herkesin Bir Kimliği Var soruları genellikle 10, 12, 15 veya 20 sorudan oluşmaktadır. Herkesin Bir Kimliği Var testleri sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Bunun yanında 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Ancak Herkesin Bir Kimliği Var testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Herkesin Bir Kimliği Var testi için her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      Çevrim İçi Herkesin Bir Kimliği Var Test Çalışması Hakkında:

İnteraktif Herkesin Bir Kimliği Var test çalışması özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Başka bir değişle tekrar tekrar çözme imkanı vardır. Herkesin Bir Kimliği Var testinde soru veya seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Böylelikle ezber önlenmekte ve kalıcı öğrenme sağlanmaktadır. Kısacası Herkesin Bir Kimliği Var testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ancak bağlantı verilen bazı çalışmalarda bu özellik yoktur.

      İnteraktif Herkesin Bir Kimliği Var Konu Testi Değerlendirme:

Etkileşimli Herkesin Bir Kimliği Var testini çözerken özellikle alttaki okları kullanarak önceki ve sonraki soruya geçebilirsiniz. Ancak dilerseniz listeden seçerek istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Ayrıca Herkesin Bir Kimliği Var testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Herkesin Bir Kimliği Var testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Herkesin Bir Kimliği Var testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Herkesin Bir Kimliği Var testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz.com.tr

       Sanal Etkileşimli Herkesin Bir Kimliği Var Testi Telif Hakkı:

       İnteraktif Herkesin Bir Kimliği Var testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Herkesin Bir Kimliği Var testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Böylece Herkesin Bir Kimliği Var testinin bütün hakları testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Herkesin Bir Kimliği Var testini kullanmak için izin almanız gerekmektedir. Başarılar…