4.Sınıf Uzunluk Ölçme Problemleri Konu Testi

4 Mayıs 2021 0 Yazar: testimiz.com

4.Sınıf Uzunluk Ölçme Birimleri ile İlgili Problemler

TEBRİKLER.

4.Sınıf Uzunluk Ölçme Birimleri ile İlgili Problemler

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Soru 1
İki farklı uzunluk ölçüsü birimiyle ölçtüğümüz bahçenin boyu 500 santimetre 5000 milimetredir. Buna göre bahçenin boyu kaç metredir?    
A
15 m
B
5 m
C
10 m
D
100 m
Soru 2

Beren’in her adımı 27 santimdir. Beren’in 3 adımıyla babasının bir adımı aynı olduğuna göre Beren’in babasının 1 adımı kaç santimetredir?
 
A
54 cm
B
81 cm
C
94 cm
D
76 cm
Soru 3
Benim boyum 1 metre 75 santimetredir. Kardeşim benden 25 santimetre kısa olduğuna göre kardeşimin boyu kaç santimetredir?  
A
50 cm
B
75 cm
C
150 cm
D
125 cm
Soru 4

Bahçemdeki servi ağaçları ayda 12 santimetre uzamaktadır. Servi ağacının boyu 2 metre 75 santimetre olduğuna göre beş ay sonra servi ağaçlarının her birinin boyu ne kadar olur?
   
A
2 m 35 cm
B
2 m 87 cm
C
3 m 35 cm
D
3 m 20 cm
Soru 5
Boyları 1 metre 65 santimetre ve 1 metre 40 santimetre olan iki kurdeleyi uc uca eklersek uzunluğu ne kadar olur?  
A
2 m 85 cm
B
2 m 5 cm
C
3 m 5 cm
D
315 cm
Soru 6
Boyu 14 cm olan mum yakıldığında her saatte 12 mm kısalıyor. Buna göre, yakıldıktan 4 saat sonra mumun boyu kaç mm olur?  
A
108 mm
B
112 mm
C
120 mm
D
92 mm
Soru 7

Ceylin’in boyu 1 m 55 cm’dir. Çınar; Ceylin’den 4 cm, Kumsal’dan 8 cm uzundur. Buna göre, Kumsal ile Çınar’ın boy uzunlukları toplamı kaç cm’dir?
A
210 cm
B
310 cm
C
350 cm
D
285 cm
Soru 8
Bir araç 50 km’lik yolun önce 8400 metresini, sonra 13 km 250 metresini gidiyor. Kalan yol kaç metredir?    
A
27 350 m
B
21 600 m
C
32 250 m
D
28 350 m
Soru 9
2 metre 30 santimetrelik ipin iki ucuna da yirmi beşer santimetrelik iki ip eklersek ipin toplam uzunluğu ne kadar olur?  
A
3 m 50 cm
B
2 m 80 cm
C
2 m 50 cm
D
2 m 70 cm
Soru 10

5 metre uzunluğundaki kumaşın önce 125 cm 8 mm’lik, sonra 165 cm 5 mm’lik kısmı kullanılmıştır. Buna göre bu kumaşın geriye kalan kısmı kaç milimetredir?
 
A
2 087 mm
B
2 157 mm
C
2 077 mm
D
1 060 mm
Soru 11

Baran’ın boyunun uzunluğu Ceren’in boyunun uzunluğundan 290 mm fazladır. Baran’ın boyunun uzunluğu 162 cm olduğuna göre Ceren’in boyunun uzunluğu 2 metreden kaç santimetre eksiktir?
   
A
39
B
67
C
38
D
53
Soru 12
Bir terzi 3 metrelik kumaşın 1 metre 40 santimetresi ile pantolon dikiyor. Terzinin geriye ne kadar kumaşı kalmıştır?    
A
2 m 60 cm
B
1 m 60 cm
C
260 cm
D
1 m 85 cm
Sınavı tamamlamak için butona tıklayınız, yanlışlarınız gösterilecektir. Sonuçları al.
12 tamamladınız.
Liste
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112Son
Geri dön

 

4.Sınıf Uzunluk Ölçme Problemleri Konu Testi Hakkında:

1. Etkileşimli 4.Sınıf Uzunluk Ölçme Problemleri Konu Testinde Hangi Sorular ve Cevapları Yer Almaktadır:

2. 4.Sınıf Uzunluk Ölçme Problemleri Konu Testi Neye Göre Hazırlamıştır?

Çözümlü Uzunluk Ölçme Problemleri Testi MEB kazanımları dikkate alınarak hazırlanmıştır. İnteraktif veya etkileşimli Uzunluk Ölçme Problemleri Konu Testi kazanım temelli bir çalışmadır. Kazanım temelli yada etkileşimli Uzunluk Ölçme Problemleri Çalışma Testi 4 seçenekli 12 sorudan oluşmaktadır. Uzunluk Ölçme Problemleri Testi soruları kısa veya uzun olabilir. Uzunluk Ölçme Problemleri testinde sorular bir yada iki cümle olabilir. Ancak 15 cümleyi de içerebilir. Online Uzunluk Ölçme Problemleri Konu ve Tarama Testi gibi çalışmalar konuyu anlama, öğrenme ve pekiştirme amacı taşımaktadır.

3. 4.Sınıf Uzunluk Ölçme Problemleri Konu Testinin Amacı Nedir?

Etkileşimli Uzunluk Ölçme Problemleri Testi etkinliğimiz test çözerken öğrenmeyi amaçlamıştır. İnteraktif veya Çözümlü Uzunluk Ölçme Problemleri Kazanım Testi müfredatta yer alan ders kazanımları doğrultusunda hazırlanmıştır. Çünkü İnteraktif Uzunluk Ölçme Problemleri Testi ders kitabındaki bilgiler esas alınarak özgün olarak hazırlanmıştır. Ancak Uzunluk Ölçme Problemleri testini interaktif çözdüğünüz gibi dokümanlardan indirip de çözebilirsiniz. Sonuçta Uzunluk Ölçme Problemleri Testini yazdırıp çözmek de başka bir deneyimdir. Ancak Uzunluk Ölçme Problemleri çözdükten sonra cevapları aynı sayfadan kontrol etmeyi unutmayın. Çünkü cevap anahtarı Uzunluk Ölçme Problemleri Testini indirme sayfasında yer alacaktır.

4. 4.Sınıf Uzunluk Ölçme Problemleri Konu Testini Nasıl Çözebiliriz?

Online veya interaktif Uzunluk Ölçme Problemleri Çalışma Testini çözmek için başla butonuna basmanız yeterli olacaktır. Çözümlü Uzunluk Ölçme Problemleri Testini yeniden çözmek istediğinizde soru ve seçeneklerin yeri değişecektir. Böylece Uzunluk Ölçme Problemleri kazanım testini yepyeni bir testmiş gibi yeniden çözebilirsiniz. Ancak bağlantı verilen bazı testlerimizde bu özellik yoktur.

5. 4.Sınıf Uzunluk Ölçme Problemleri Konu Testi Bize Ne Kazandırır?

Etkileşimli Uzunluk Ölçme Problemleri Testimiz öğrenme hedeflidir. Okul ders ortamında işlenen konulardan sonra Uzunluk Ölçme Problemleri Konu Testi yapılması kalıcı öğrenmeyi sağlayacaktır. İnteraktif Uzunluk Ölçme Problemleri Testini en az üç tekrar yaparak çözmek faydalı olacaktır. Uzunluk Ölçme Problemleri Testinde sorular kısa konu anlatımları yapılarak hazırlamıştır. Online Uzunluk Ölçme Problemleri Kazanım Testi zengin içerikli soru çeşitleriyle oluşturulmuştur. Gerekli olduğunda Etkileşimli Uzunluk Ölçme Problemleri Testinde konular gif formatında animasyonlar ve çeşitli görsellerle desteklenmektedir. Çözümlü Uzunluk Ölçme Problemleri Testini çözdükten sonra değerlendir butonuna bastıktan sonra karşınıza sonuç değerlendirme ekranı çıkacaktır.

6. 4.Sınıf Uzunluk Ölçme Problemleri Konu Testi Değerlendirme Raporunda Neler Yer Almaktadır?

Sonuç raporunda Uzunluk Ölçme Problemleri Testindeki başarınızı yüzdelik olarak görebilirsiniz. Ayrıca kaç doğru kaç yanlış yaptığınızı da görebilirsiniz. Etkileşimli veya interaktif Uzunluk Ölçme Problemleri Testini değerlendirdiğinizde öğretmen görüşlerine de yer verilmiştir. Öğretmen görüşü doğrultusunda online Uzunluk Ölçme Problemleri Testini gerekli ise yeniden çözmek sizin yararınıza olacaktır. İnteraktif yada etkileşimli Uzunluk Ölçme Problemleri Testini değerlendirdikten sonra ekrana doğru ve yanlış cevaplarınız gelecektir. İnteratif Uzunluk Ölçme Problemleri Çalışma Testi sorularını tekrar inceleyerek öğrenme beceriniz hakkında bilgi edinebilirsiniz. Etkileşimli Uzunluk Ölçme Problemleri Testinde sorular ip ucu verilerek doğru sonuca ulaşmanız amaçlanmıştır. Ancak İnteraktif Uzunluk Ölçme Problemleri Değerlendirme Testi sadece değerlendirme amacı taşımamaktadır Online çözüm gibi etkileşimli Uzunluk Ölçme Problemleri testi de aynı zamanda test çözerken öğrenmeyi de amaçlamaktadır. İnteraktif veya online çözümlü Uzunluk Ölçme Problemleri Testini çözdükten sonra arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Çünkü paylaşılan bilgi değerlidir.

7. 4.Sınıf Uzunluk Ölçme Problemleri Konu Testinin Telif Hakkı Var mıdır?

İnteraktif veya etkileşimli Uzunluk Ölçme Problemleri Kazanım Tarama Testi testimiz.com sitesi için hazırlanmıştır. Etkileşimli yada interaktif Uzunluk Ölçme Problemleri Testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Ancak online çözülen Uzunluk Ölçme Problemleri Yaprak Testi genel eğitim amaçlı olup ticari amaçla kullanılamaz.