4.Sınıf Sosyal Ve Eğitsel Etkinliklerimiz Testimiz

TEBRİKLER.

Testi Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz: %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Soru 1
İnsanlar birtakım ihtiyaçlarını gidermek için ortak bir amaç etrafında toplanarak grupları oluştururlar. Bu grupların bazıları kalıcı bazıları geçicidir. Buna göre aşağıdakilerden hangisi kalıcı gruptur?

A
sağlık ocağı
B
oyun grupları
C
çalışma grupları
D
eğitsel kulüpler
Soru 2
“Okul kütüphanesinin tertip ve düzenini sağlar. Öğrencilere okuma sevgisi aşılamak, zamanlarını okuyarak değerlendirmeleri ve okul kütüphanesini daha etkin kullanmalarını sağlamak amacıyla çalışmalar yapmaktadır.” Yukarıda anlatılan öğrenci kulübü aşağıdakilerden hangisidir?

A
Kızılay Kulübü
B
Satranç Kulübü
C
Kütüphanecilik Kulübü
D
Kütüphanecilik Kulübü
Soru 3
“Bu kulüp çalışmalarında öğrencilerin ailesine, çevreye ve topluma duyarlı; gönüllü çalışma bilincine sahip, sorun çözen ve çözüm üreten; resmî, özel, sivil toplum kurum ve kuruluşları ile iş birliği içinde çalışma becerilerini geliştirmiş birer fert olarak yetişmeleri için toplum hizmeti çalışmalarına yer verilir.” Yukarıda anlatılan öğrenci kulübü aşağıdakilerden hangisidir?

A
Kızılay Kulübü
B
İzcilik Kulübü
C
Trafik Güvenliği ve İlk Yardım Kulübü
D
Satranç Kulübü
Soru 4
Eğitsel kulüplerle ilgili, I. Kişisel gelişime katkı sağlar. II. Kendine olan güveni artırır. III. Ekiple çalışma alışkanlığı kazandırır. ifadelerinden hangileri doğrudur?

A
I ve III
B
I, II ve III
C
II ve III
D
I ve II
Soru 5
“Öğrencilerin bedensel yönden dengeli ve sağlıklı bir kişiliğe sahip olmalarını sağlar. Kamplar düzenler. Aynı zamanda öğrencilerin serbest zamanlarını değerlendirme alışkanlığı kazanmalarına ve kendilerini ifade etmelerine imkân sağlamak amacıyla etkinliklerde bulunur.” Yukarıda anlatılan öğrenci kulübü aşağıdakilerden hangisidir?

A
Kızılay Kulübü
B
İzcilik Kulübü
C
Kütüphanecilik Kulübü
D
Trafik Güvenliği ve İlk Yardım Kulübü
Soru 6
“İçki, sigara ve uyuşturucu maddeler konusunda öğrencileri bilinçlendirme; Yeşilay bilincini geliştirip çevreye yayma çalışmaları yapmaktadır. Ayrıca kişisel ilgi ve yetenekleri geliştirme; boş zamanları yararlı bir şekilde değerlendirebilme, öğrencilerin yaratıcılık yönlerini geliştirebilme faaliyetlerinde bulunmaktadır.” Yukarıda anlatılan öğrenci kulübü aşağıdakilerden hangisidir?

A
İzcilik Kulübü
B
Trafik Güvenliği ve İlk Yardım Kulübü
C
Yeşilay Kulübü
D
Kızılay Kulübü
Soru 7
İnsanların süreklilik gösteren ihtiyaçlarını karşılamak için oluşturdukları kalıcı gruplara kurum denir. Buna göre aşağıdakilerden hangisi kurum değildir?

A
okul
B
postane
C
eğitsel kulüpler
D
hastane
Soru 8
“Gerek kendi üyelerinin gerekse okulun bütün öğrencilerinin görüş, buluş ve ufuklarını geliştirici çalışmalara yön verir. Öncelikle kendi üyelerine, daha sonra da tüm okul öğrencilerine zeka oyunları öğretmek için çalışmalar yapar. Turnuva düzenler, turnuvada başarılı olan öğrencilere ödül verilmesini sağlar. Öğrenmek isteyenler için kurslar açılmasına yardımcı olur.” Yukarıda anlatılan öğrenci kulübü aşağıdakilerden hangisidir?

A
Oyun Kulübü
B
Satranç Kulübü
C
Sağlık ve Temizlik Kulübü
D
Kütüphanecilik Kulübü
Soru 9
“Öğrencilerin millî ve estetik duygularını güçlendirmek, güzel sanatlar alanındaki yetenek ve becerilerini artırmak, serbest zamanlarını değerlendirmek amacıyla etkinlikler düzenler.” Yukarıda anlatılan öğrenci kulübü aşağıdakilerden hangisidir?

A
Kızılay Kulübü
B
Kütüphanecilik Kulübü
C
Yeşilay Kulübü
D
Tiyatro Kulübü
Soru 10
Ülkemizde doğal varlıkların ve çevre sağlığının korunması, erozyonla mücadele, toprak örtüsü, toprağın korunması ve ağaçlandırmanın önemi hakkında kamuoyunu eğitmek ve bilinçlendirmek amacıyla kurulan örgüt aşağıdakilerden hangisidir?

A
Mehmetçik Vakfı
B
Türk Eğitim Derneği
C
TEMA
D
Kızılay
Sınavı tamamlamak için butona tıklayınız, yanlışlarınız gösterilecektir. Sonuçları al.
10 tamamladınız.
Soru Seç
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
Son
Geri dön