5. Sınıf Ayın Hareketleri Ve Evreleri Test

15 Eylül 2023 0 By testimiz.com

5. Sınıf Ayın Hareketleri Ve Evreleri

Test Çöz

 

Ay ile ilgili aşağıdaki bilgilerden hangisi yanlıştır?
Aşağıdakilerden hangisi Ay’ın hareketlerinden birisi değildir?
Ay’ın hareketleri ile ilgili verilen bilgilerden hangisi yanlıştır?
Ay’ın hareketleri ile ilgili verilen bilgilerden hangisi yanlıştır?
Ay,  Dünya etrafındaki yerine göre farklı şekillerde görünmektedir. Aşağıdakilerden hangisi Ay’ın değişik şekillerde görünmesinin nedenlerinden birisidir?
“ Ay, Güneş ile Dünya arasına girdiğinde oluşur. Ay’ın karanlık bölgesi Dünya’ya dönük olduğu için Ay gökyüzünde görülmez.” Yukarıdaki anlatım Ay’ın hangi evresidir?
“Bir hafta sonra Ay’ın sağ tarafının aydınlandığı evredir. Ay’ın şekli D harfine benzer.” Yukarıdaki anlatım Ay’ın hangi evresidir?
“Bir hafta sonra Dünya Güneş ve Ay’ın ortasındadır. Ay’ın parlak tarafı Dünya’ya bakmaktadır. ” Yukarıdaki anlatım Ay’ın hangi evresidir?
“ Bir hafta sonra Ay’ın sol tarafı aydınlandığı evredir. Ay’ın şekli ters D harfine benzer. ” Yukarıdaki anlatım Ay’ın hangi evresidir?
Aşağıdakilerden hangisi Ay’ın ana evrelerinden birisi değildir?
Son Dördün evresinden iki hafta sonra hangi evre ortaya çıkar?
Ay’ın evreleri ile ilgili verilen bilgilerden hangisi yanlıştır?

       5. Sınıf Ayın Hareketleri Ve Evreleri Konu Testi Hakkında:

      Ay’ın Hareketleri Ve Evreleri testi özellikle etkileşimli bir çalışmadır. Yani bilgisayar ortamında çözmek için hazırlanmıştır. İnteraktif Ay’ın Hareketleri Ve Evreleri testini çözmek için Başla butonuna basmalısınız. Ancak böylelikle soru ve cevapları görebilirsiniz. Ay’ın Hareketleri Ve Evreleri testinde yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruları açabilirsiniz. İsterseniz liste bölümünden istediğiniz soruyu da seçebilirsiniz. Özellikle Ay’ın Hareketleri Ve Evreleri testi öğrenme hedeflidir. Yani test çözerken öğrenmenizi sağlamak için hazırlanmıştır.

      Test Yapısı ve Değerlendirme:

      Ay’ın Hareketleri Ve Evreleri testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişmektedir. Böylelikle Ay’ın Hareketleri Ve Evreleri testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü her tekrarda aynı konuda yeni bir test karşınıza çıkacaktır. Ay’ın Hareketleri Ve Evreleri testinde genellikle kalıcı öğrenme hedeflenmiştir. Bu nedenle soru ve cevaplar yer değiştirerek ezber önlenmiştir. Örneğin Ay’ın Hareketleri Ve Evreleri testini çözdünüz. Değerlendir butonuna bastınız. Karşınıza çıkan raporda başarı yüzdeniz görülecektir. Eğer eksikleriniz varsa tekrar çözmeniz sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca Ay’ın Hareketleri Ve Evreleri testini tekrar inceleyerek cevaplarınızı karşılaştırabilirsiniz. Ay’ın Hareketleri Ve Evreleri testini çözerken her soruya birden fazla cevap verme hakkınız vardır. Yani istediğiniz sorudan başlayabildiğiniz gibi istediğiniz zaman cevabınızı da değiştirebilirsiniz. Ancak cevabınızı değiştirseniz bile değerlendirmeye alınacaktır. Ay’ın Hareketleri Ve Evreleri testinde genellikle verdiğiniz her yanlış cevap puanınızı azaltacaktır. Bu nedenle doğru cevap vermeye özen gösteriniz.

      Ay’ın Hareketleri Ve Evreleri Konu Testinin Hazırlanışı:

      Testlerimiz özellikle MEB kazanımları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle Ay’ın Hareketleri Ve Evreleri testi hazırlanırken ders kitaplarından yararlanılmıştır. Yani Ay’ın Hareketleri Ve Evreleri testinde ders içerikleri kullanılmıştır. Diğer yandan sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Üstelik Ay’ın Hareketleri Ve Evreleri testi alanında uzman öğretmenlerin katkısıyla oluşturulmuştur. Böylelikle Ay’ın Hareketleri Ve Evreleri testinin başarılı olması hedeflenmiştir.

testimiz.

      Telif Hakkı:

      Ay’ın Hareketleri Ve Evreleri testi özellikle özgün bir çalışmadır. Testlerimiz genellikle intihal denetimi yapıldıktan sonra yayınlanmaktadır. Ancak Ay’ın Hareketleri Ve Evreleri testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Bu nedenle ticari amaçla kullanılamaz. Ay’ın Hareketleri Ve Evreleri genel eğitim amaçlıdır. Ancak başka amaçla kullanmak izne tabidir.