5. Sınıf Güneş Dünya ve Ay Test

15 Eylül 2023 4 By testimiz.com

5. Sınıf Güneş Dünya ve Ay

Test Çöz

 

Dünya’nın kendi etrafında bir tam dönüş yapmasıyla aşağıdakilerden hangisi oluşmaz?
Dünya kendi etrafında dönmeseydi aşağıdakilerden hangisi gerçekleşirdi?
Güneş’e baktığımızda farklı zamanlarda değişik yerlerde görürüz. Bunun sebebi aşağıdakilerden hangisidir?
Dünya’nın Güneş etrafında bir tur dönmesiyle aşağıdakilerden hangisi oluşmaz?
Dünya’daki deniz suları alçalıp yükselerek gelgit olayını oluşturur. Bun olaya aşağıdakilerden hangisi neden olur?
Güneş ve Ay gökyüzünde eşit büyüklükte gibi görünür. Aşağıdakilerden hangisi bunun sebebidir?
Ay’ın evrelerinin oluşmasında aşağıdakilerden hangisi etkilidir?
Dünya’nın çevresinde döner.     Kendi etrafında döner.     Dünya ile birlikte Güneş’in çevresinde döner.     Yukarıdaki bilgiler hangi gök cismine aittir.
Dünya ve Ay’ın her zaman aynı yüzle­rinin birbirine bakmasının sebebi, aşağıdaki/erden hangisinde doğru olarak verilmiştir?
  • I-Dünya kendi etrafında döner.
  • II-Güneş,Ay etrafında döner.
  • III-Ay,Dünya etrafında döner. Yukarıdaki ifadelerden hangisi veya hangileri doğrudur?
Ay ile ilgili verilen aşağıdaki bilgilerden hangisi yanlıştır?
Bulutsuz bir gün boyunca gökyüzünü incelediğimizde Ay’ı Güneş’ten daha büyük görürüz. Bunun nedeni nedir?

       5. Sınıf Güneş Dünya ve Ay Konu Test Hakkında:

      Güneş Dünya Ve Ay testi özellikle etkileşimli bir çalışmadır. Yani bilgisayar ortamında çözmek için hazırlanmıştır. İnteraktif Güneş Dünya Ve Ay testini çözmek için Başla butonuna basmalısınız. Ancak böylelikle soru ve cevapları görebilirsiniz. Güneş Dünya Ve Ay testinde yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruları açabilirsiniz. İsterseniz liste bölümünden istediğiniz soruyu da seçebilirsiniz. Özellikle Güneş Dünya Ve Ay testi öğrenme hedeflidir. Yani test çözerken öğrenmenizi sağlamak için hazırlanmıştır.

      Test Yapısı ve Değerlendirme:

      Güneş Dünya Ve Ay testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişmektedir. Böylelikle Güneş Dünya Ve Ay testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü her tekrarda aynı konuda yeni bir test karşınıza çıkacaktır. Güneş Dünya Ve Ay testinde genellikle kalıcı öğrenme hedeflenmiştir. Bu nedenle soru ve cevaplar yer değiştirerek ezber önlenmiştir. Örneğin Güneş Dünya Ve Ay testini çözdünüz. Değerlendir butonuna bastınız. Karşınıza çıkan raporda başarı yüzdeniz görülecektir. Eğer eksikleriniz varsa tekrar çözmeniz sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca Güneş Dünya Ve Ay testini tekrar inceleyerek cevaplarınızı karşılaştırabilirsiniz. Güneş Dünya Ve Ay testini çözerken her soruya birden fazla cevap verme hakkınız vardır. Yani istediğiniz sorudan başlayabildiğiniz gibi istediğiniz zaman cevabınızı da değiştirebilirsiniz. Ancak cevabınızı değiştirseniz bile değerlendirmeye alınacaktır. Güneş Dünya Ve Ay testinde genellikle verdiğiniz her yanlış cevap puanınızı azaltacaktır. Bu nedenle doğru cevap vermeye özen gösteriniz.

      Güneş Dünya Ve Ay Konu Testinin Hazırlanışı:

      Testlerimiz özellikle MEB kazanımları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle Güneş Dünya Ve Ay testi hazırlanırken ders kitaplarından yararlanılmıştır. Yani Güneş Dünya Ve Ay testinde ders içerikleri kullanılmıştır. Diğer yandan sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Üstelik Güneş Dünya Ve Ay testi alanında uzman öğretmenlerin katkısıyla oluşturulmuştur. Böylelikle Güneş Dünya Ve Ay testinin başarılı olması hedeflenmiştir.

testimiz.com

      Telif Hakkı:

      Güneş Dünya Ve Ay testi özellikle özgün bir çalışmadır. Testlerimiz genellikle intihal denetimi yapıldıktan sonra yayınlanmaktadır. Ancak Güneş Dünya Ve Ay testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Bu nedenle ticari amaçla kullanılamaz. Güneş Dünya Ve Ay genel eğitim amaçlıdır. Ancak başka amaçla kullanmak izne tabidir.