5.Sınıf Fen Bilimleri Mantarlar Konu Testi

24 Ekim 2021 1 Yazar: testimiz.com

5.Sınıf Fen Bilimleri Mantarlar Konu Testi

 

5.Sınıf Mantarlar

Başla

TEBRİKLER.

5.Sınıf Mantarlar

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
Son
Geri dön

5.Sınıf Mantarlar Etkileşimli Konu Anlatımı

 

       5.Sınıf Fen Bilimleri Mantarlar Konu Testi Hakkında:

      Not: Mantarlar testimizi hemen çözmek için Başla düğmesine basınız.

      Bu metin kısacası bir tanıtım yazısıdır. Çünkü Mantarlar test çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Ancak teknik bir metindir. Bununla birlikte Mantarlar testinde yer alan sorular aşağıda verilmiştir. Ancak testi çevrimiçi çözmek için başlat düğmesine basmalısınız.

      Test Soruları:

Mantarlarla ilgili aşağıdaki bilgilerden hangisi yanlıştır?
Mantarlarla ilgili aşağıdaki bilgilerden hangisi yanlıştır?
Aşağıdakilerden hangisi mantarların yaşadığı yerlerden birisi değildir?
“Ormanlarda, bahçelerde bulunur. Sap ve şapka olmak üzere iki kısımdan oluşur. İnce, ipliksi bir yapıya sahiptir. Sapın toprakla birleştiği yerden besinleri alır.” Yukarıdaki açıklamada aşağıdakilerden hangisi anlatılmıştır?
Uzun süre açıkta bırakılan yiyecekler üzerinde hızla çoğalarak bir örtü oluştururlar. Küflü yiyeceklerin tadı ve kokusu değişir. Bu yiyecekleri yememeliyiz. Peynir küfünden penisilin adı verilen ilaç yapılır.” Yukarıdaki açıklamada aşağıdakilerden hangisi anlatılmıştır?
“Hamurun mayalanması ve peynir yapımında rol oynayan mantarlardır. Bir miktar hamur mayasını ılık su ve şekerle karıştırdığımızda maya kabarmaya başlar. Çünkü şekeri besin olarak kullanan mantarlar hızla çoğalır. Bu sırada gaz kabarcıkları çıkar. ”Yukarıdaki açıklamada aşağıdakilerden hangisi anlatılmıştır?
Aşağıdaki hastalıklardan hangisinin nedeni mantardır?
Aşağıdaki ifadelerin hangisi mantarların yararlarından değildir?
Ya da Aşağıdakilerden hangisi mantarların zararlarından birisi değildir?
Aşağıdakilerden hangisi insanlarda hastalıklara neden olan mantar türüdür?

      Mantarlar Testi:

      Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. İnteraktif Mantarlar testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Üstelik güncel ve özenli bir çalışmadır. Mantarlar çalışması oluşturulurken genellikle MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Başka bir deyişle ders kitabı içeriklerinden yararlanılmıştır. Ancak Mantarlar testi kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Bununla birlikte Mantarlar testinde kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Böylelikle öğrenme sürecinin devamlılığı planlanmıştır. Diğer yandan Mantarlar testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Böylelikle çalışma verimliliği artmaktadır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Test yazmak uzmanlık ister. Konu ya da ünite testleri 10, 12, 15 veya 20 çoktan seçmeli sorudan oluşturulmuştur. Sorular sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Mantarlar testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Ancak Mantarlar testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test:

       İnteraktif veya online test çalışması sanal etkileşimli bir çalışmadır. Mantarlar testi aynı zamanda öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle interaktif testler dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözme imkanı verir. Diğer yandan Mantarlar testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Yani Mantarlar testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ancak bağlantı verilen bazı çalışmalarda bu özellik yoktur. Ayrıca Mantarlar testini akıllı tahtalarda kullanabilirsiniz. Çünkü akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Mantarlar testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla çözebilirsiniz. Yani Mantarlar testi mobil uyumludur. Diğer yandan cihazınıza mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

      Uygulama ve Değerlendirme:

      Etkileşimli Mantarlar testini çözerken özellikle alttaki yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruya geçebilirsiniz. Aynı zamanda dilerseniz listeden seçerek istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Ayrıca Mantarlar testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Mantarlar testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Mantarlar testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bu görüşleri dikkate almanız özellikle öğrenmenize katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Mantarlar testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      Çalışmaların intihal denetimine özellikle önem verilmektedir. İnteraktif Mantarlar testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Mantarlar testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Mantarlar testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Mantarlar testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…