5.Sınıf Işığın Yayılması Kazanım Testi

8 Mayıs 2021 0 Yazar: testimiz.com

5.Sınıf Işığın Yayılması Kazanım Testi

       5.Sınıf Işığın Yayılması Kazanım Testi Hakkında:

       Işığın Yayılması uzaktan eğitim testini çözmek için Başla‘ya tıklayınız.

        1. 5.Sınıf Işığın Yayılması Konu Testi Nasıl Hazırlanmıştır?

Işığın Yayılması konu testi İnteraktif etkileşimli bir çalışmadır. Işığın Yayılması testi içerik geliştirme uzmanları tarafından özenle oluşturulmuştur. Aynı zamanda Işığın Yayılması testi MEB eğitim programlarına göre hazırlanmıştır. Çünkü Işığın Yayılması testi hazırlanırken program hedefleri dikkate alınmıştır. Işığın Yayılması kazanım testinde özellikle ders kitapları esas alınmıştır. Çünkü Işığın Yayılması çalışma testi öğrenme hedeflidir. Üstelik interaktif Işığın Yayılması testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Özellikle sınıf içi uygulamalar Işığın Yayılması testinin başarısını artırmaktadır. Online Işığın Yayılması testi için öğrenci yada öğretmen görüşü önemlidir. Lütfen bizimle paylaşınız.

       2. 5.Sınıf Işığın Yayılması Kazanım Testinin Yapısal Özellikleri:

İnteraktif Işığın Yayılması test soruları çoktan seçmelidir. Ancak sınıf seviyesine göre 3 yada 4 seçenekli olabilir. Işığın Yayılması konu testi hazırlanırken 1.2. ve 3. sınıflarda 3 seçenek tercih edilmiştir. Çünkü seçenek sayısı Işığın Yayılması kazanım testinin zorluk seviyesini belirler. Işığın Yayılması çalışma testi için 4.sınıf ve ikinci kademede 4 seçenek tercih edilmiştir. Ancak Işığın Yayılması etkileşim testinde her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Aynı zamanda istediğiniz zaman tercihinizi değiştirebilirsiniz. Uzaktan eğitim Işığın Yayılması testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Özellikle her seferinde başka bir test göreceksiniz. Çünkü Işığın Yayılması sanal testinde soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişir. Ancak bazı bağlantılı testlerde bu özellik yoktur. Etkileşimli Işığın Yayılması testinde süre kısıtlaması yoktur. Ancak siz kendi sürenizi tutabilirsiniz.

       3. 5.Sınıf Işığın Yayılması Çalışma Testinin Genel Özellikleri:

Işığın Yayılması konu testi özellikle bireysel öğrenmeye katkı sağlamak için hazırlanmıştır. İlk olarak interatif Işığın Yayılması testi online çözülür. Çünkü Işığın Yayılması çalışma testi sanal etkileşimli bir çalışmadır. Ancak Işığın Yayılması konu testini yazarak çözmek isterseniz dokümanlar bölümünden indirebilirsiniz. Etkileşimli Işığın Yayılması test çalışması özellikle çevrecidir. Çünkü Işığın Yayılması kazanım testini online çözerken kağıt israfı olmaz. Ancak yazdırılan çalışmalarda da içerik sıkıştırılarak kağıt israfı önlemiştir. Böylece Işığın Yayılması testini çözerken atık oluşmaz.

       4. Etkileşimli Işığın Yayılması Testi Telif Hakkı:

Işığın Yayılması etkileşim testi ilk olarak genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. Ancak Işığın Yayılması testini sanal ortamda ücretsiz çözebilirsiniz. Özellikle Işığın Yayılması konu testi telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com sitesine aittir. Ancak testimiz.com Işığın Yayılması kazanım testi telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak Işığın Yayılması testinin kullanımı özel izne tabidir.