5.Sınıf Matematik Birim Kesirler Konu Testi

29 Ekim 2021 3 Yazar: testimiz.com

5.Sınıf Matematik Birim Kesirler

5. Sınıf Matematik Birim Kesirler

Başla

TEBRİKLER.

5. Sınıf Matematik Birim Kesirler

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
Son
Geri dön

 

       5.Sınıf Matematik Birim Kesirler Konu Testi Hakkında:

      İnteraktif Birim Kesirler testini çözmek için Başla düğmesine basınız. Karşınıza testi çözmek için yeni bir sayfa çıkacaktır. Yön oklarını kullanarak önceki ya da sonraki sorulara geçebilirsiniz. Ancak Birim Kesirler testi için liste bölümünden istediğiniz soruyu da seçip çözebilirsiniz.

      Bu metin kısacası bir tanıtım yazısıdır. Çünkü Birim Kesirler test çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Ancak teknik bir metindir. Bununla birlikte Birim Kesirler testinde yer alan sorular aşağıda verilmiştir. Ancak testi çevrimiçi çözmek için başlat düğmesine basmalısınız.

      Test Soruları:

Payı 1 olan kesirlere ne ad verilir?
Yandaki sayı doğrusunda ok işareti ile gösterilen yere aşağıdaki kesirlerden hangisi yazılmalıdır?
Aşağıdakilerden hangisi birim kesirdir?
Ya da Aşağıdakilerden hangisi birim kesir değildir?
Aşağıdaki birim kesirlerden hangisi diğerlerinden büyüktür?
Veya Aşağıdaki birim kesirlerden hangisi daha küçüktür?
Yukarıdaki karşılaştırmalardan hangisi ya da hangileri yanlıştır?
Ya da Yukarıdaki karşılaştırmalardan hangisi ya da hangileri doğrudur?
Yukarıdaki şekli ifade eden kesir hangisidir?
Veya Yukarıdaki şeklin ifade ettiği kesirle ilgili aşağıdakilerden hangisini söyleyemeyiz?

      Birim Kesirler Testi:

      Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. İnteraktif Birim Kesirler testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Üstelik güncel ve özenli bir çalışmadır. Birim Kesirler çalışması oluşturulurken genellikle MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Başka bir deyişle ders kitabı içeriklerinden yararlanılmıştır. Ancak Birim Kesirler testi kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Bununla birlikte Birim Kesirler testinde kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Böylelikle öğrenme sürecinin devamlılığı planlanmıştır. Diğer yandan Birim Kesirler testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Böylelikle çalışma verimliliği artmaktadır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Test yazmak uzmanlık ister. Konu ya da ünite testleri 10, 12, 15 veya 20 çoktan seçmeli sorudan oluşturulmuştur. Sorular sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Birim Kesirler testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Ancak Birim Kesirler testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test:

       İnteraktif veya online test çalışması sanal etkileşimli bir çalışmadır. Birim Kesirler testi aynı zamanda öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle interaktif testler dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözme imkanı verir. Diğer yandan Birim Kesirler testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Yani Birim Kesirler testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ancak bağlantı verilen bazı çalışmalarda bu özellik yoktur. Ayrıca Birim Kesirler testini akıllı tahtalarda kullanabilirsiniz. Çünkü akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Birim Kesirler testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla çözebilirsiniz. Yani Birim Kesirler testi mobil uyumludur. Diğer yandan cihazınıza mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

      Uygulama ve Değerlendirme:

      Etkileşimli Birim Kesirler testini çözerken özellikle alttaki yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruya geçebilirsiniz. Aynı zamanda dilerseniz listeden seçerek istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Ayrıca Birim Kesirler testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Birim Kesirler testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Birim Kesirler testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bu görüşleri dikkate almanız özellikle öğrenmenize katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Birim Kesirler testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      Çalışmaların intihal denetimine özellikle önem verilmektedir. İnteraktif Birim Kesirler testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Birim Kesirler testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Birim Kesirler testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Birim Kesirler testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…