5.Sınıf Sosyal Bilgiler Çevremizdeki Güzellikler Konu Testi

23 Ekim 2021 0 Yazar: testimiz.com

5.Sınıf Sosyal Bilgiler Çevremizdeki Güzellikler

5.Sınıf Çevremizdeki Güzellikler

Başla

TEBRİKLER.

5.Sınıf Çevremizdeki Güzellikler

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
Son
Geri dön

Çevremizdeki Güzellikler Etkileşimli Konu Anlatımı 

 

       5.Sınıf Sosyal Bilgiler Çevremizdeki Güzellikler Konu Testi Hakkında:

      Not: Çevremizdeki Güzellikler testimizi hemen çözmek için Başla düğmesine basınız.

      Bu metin kısacası bir tanıtım yazısıdır. Çünkü Çevremizdeki Güzellikler test çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Ancak teknik bir metindir. Bununla birlikte Çevremizdeki Güzellikler testinde yer alan sorular aşağıda verilmiştir. Ancak testi çevrimiçi çözmek için başlat düğmesine basmalısınız.

      Test Soruları:

Aşağıdakilerden hangisi ülkemizin sahip olduğu tarihi güzelliklerden birisi değildir?
Aşağıdakilerden hangisi ülkemizin sahip olduğu doğal güzelliklerden birisi değildir?
Ya da Aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?
Örf ve adetlerin, gelenek ve göreneklerin yansıması olan eserlerin sergilendiği müzelere ne ad verilir?
Aşağıdaki tarihi eserlerden hangisi İstanbul’da bulunmaz?
Ülkemizin doğal güzelliklerinden birisi olan Abant Gölü hangi ilimizin sınırları içinde yer alır?
Aşağıdaki illerimizden hangisi tarihi ve doğal güzellikleriyle daha çok turist çekmektedir?
Ülkemizin hangi bölgesinde yayla turizmi gelişmiştir?
Aşağıdakilerden hangisi kış turizmi için önemlidir?
Ülkemizde çok eski medeniyetlere ait eserler bulunmaktadır. Bu medeniyetlere ait eserlerin bulundukları şehirlerle eşleştirmesini yaparsak hangisi yanlış olur?

      Çevremizdeki Güzellikler Testi:

      Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. İnteraktif Çevremizdeki Güzellikler testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Üstelik güncel ve özenli bir çalışmadır. Çevremizdeki Güzellikler çalışması oluşturulurken genellikle MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Başka bir deyişle ders kitabı içeriklerinden yararlanılmıştır. Ancak Çevremizdeki Güzellikler testi kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Bununla birlikte Çevremizdeki Güzellikler testinde kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Böylelikle öğrenme sürecinin devamlılığı planlanmıştır. Diğer yandan Çevremizdeki Güzellikler testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Böylelikle çalışma verimliliği artmaktadır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Test yazmak uzmanlık ister. Konu ya da ünite testleri 10, 12, 15 veya 20 çoktan seçmeli sorudan oluşturulmuştur. Sorular sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Çevremizdeki Güzellikler testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Ancak Çevremizdeki Güzellikler testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test:

       İnteraktif veya online test çalışması sanal etkileşimli bir çalışmadır. Çevremizdeki Güzellikler testi aynı zamanda öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle interaktif testler dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözme imkanı verir. Diğer yandan Çevremizdeki Güzellikler testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Yani Çevremizdeki Güzellikler testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ancak bağlantı verilen bazı çalışmalarda bu özellik yoktur. Ayrıca Çevremizdeki Güzellikler testini akıllı tahtalarda kullanabilirsiniz. Çünkü akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Çevremizdeki Güzellikler testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla çözebilirsiniz. Yani Çevremizdeki Güzellikler testi mobil uyumludur. Diğer yandan cihazınıza mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

      Uygulama ve Değerlendirme:

      Etkileşimli Çevremizdeki Güzellikler testini çözerken özellikle alttaki yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruya geçebilirsiniz. Aynı zamanda dilerseniz listeden seçerek istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Ayrıca Çevremizdeki Güzellikler testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Çevremizdeki Güzellikler testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Çevremizdeki Güzellikler testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bu görüşleri dikkate almanız özellikle öğrenmenize katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Çevremizdeki Güzellikler testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      Çalışmaların intihal denetimine özellikle önem verilmektedir. İnteraktif Çevremizdeki Güzellikler testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Çevremizdeki Güzellikler testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Çevremizdeki Güzellikler testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Çevremizdeki Güzellikler testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…