5.Sınıf Uygarlıkları Öğreniyorum Testimiz

23 Ekim 2021 22 Yazar: testimiz.com

5.Sınıf Uygarlıkları Öğreniyorum Konu Testi

5.Sınıf Uygarlıkları Öğreniyorum

Başla

TEBRİKLER.

5.Sınıf Uygarlıkları Öğreniyorum

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112131415
Son
Geri dön

Uygarlıkları Öğreniyorum Etkileşimli Konu Anlatımı

 

“Ulaşımın temel taşı olan tekerleğin ne zaman icat edildiği bilinmiyor. Ancak ilk tekerlek resimlerine günümüzden 5200 yıl öncesinde rastlanmaktadır.” İlk tekerlek resimlerine aşağıdaki uygarlıklardan hangisinde rastlanmıştır?
Aşağıdakilerden hangisi Mezopotamya Medeniyetlerinden birisi değildir?
Tarihte yazıyı bulan ve kullanan ilk medeniyet aşağıdakilerden hangisidir?
Aşağıdaki icatlardan hangisi tarihin başlangıcı sayılmıştır?
“Ziggurat denilen büyük tapınaklar inşa etmişlerdi. Bu yapılar piramide benziyordu. Asansörün icadına daha binlerce yıl olduğu için yapının üst katlarına merdivenle çıkıyorlardı. Zigguratlar hem okul hem gözlemevi hem de tarım ürünlerinin saklandığı depolardı.” Yukarıdaki anlatım aşağıdaki medeniyetlerden hangisine aittir?
Aşağıdakilerden hangisi Sümerler’e ait bir buluş değildir?
“Hammurabi kendi adını taşıyan kanunları ile ünlüdür. Hammurabi, kanunlarını büyük bir taşa çivi yazısı ile yazdırmıştır. Bu kanunlar oldukça ayrıntılıdır.” Yukarıdaki anlatım aşağıdaki medeniyetlerden hangisine aittir?
“Su ihtiyacını karşılamak için çok uzun kanallar inşa etmişler. Suyun akışını düzenlemek için de kanalların önüne küçük barajlar yapmışlar.” Yukarıdaki anlatım aşağıdaki medeniyetlerden hangisine aittir?
Anadolu tarih öncesi devirlerden itibaren insanların gelip yerleştikleri bir yer olmuştur. Bunun en önemli nedeni hangisidir?
“Anadolu medeniyetleri içinde en güçlü, en geniş sınırlara ulaşmış devleƫ. Mısırlılara karşı savaşmışlardı. Bu devletle tarihin bilinen ilk yazılı antlaşması olan Kadeş Antlaşması’nı imzalamışlardı.” Yukarıda anlatılan Anadolu medeniyeti hangisidir?
“Van sınırlarındaki başkentleri Tuşpa’ya kale, su kanalları, barajlar inşa eƫler. Usta madenciler olan bu medeniyet, çanak çömlek ve mobilya yapımında başarılıydılar.” Yukarıda anlatılan Anadolu medeniyeti hangisidir?
 
“Ege Bölgesi’nin verimli topraklarına yerleşmişler. En önemli gelirlerini ticaretten elde etmişler. Kendi ülkelerinden başlayıp Mezopotamya’ya kadar uzanan Kral Yolu sayesinde zenginleştirmiş. Ticareti kolaylaştırmak için de takas  usulüne son verip madeni parayı kullanmaya başlamışlardır.” Yukarıda anlatılan Anadolu medeniyeti hangisidir?
 
Günümüzde kullandığımız Latin alfabesinin ortaya çıkmasında etkili olan Anadolu medeniyeti hangisidir?

       5.Sınıf Uygarlıkları Öğreniyorum Konu Testi Hakkında:

       Uygarlıkları Öğreniyorum uzaktan eğitim testini çözmek için Başla‘ya tıklayınız.

       1. 5.Sınıf Uygarlıkları Öğreniyorum Konu Testi Nasıl Hazırlanmıştır?

Uygarlıkları Öğreniyorum konu testi özellikle sanal etkileşimli bir çalışmadır. Bunun yanında Uygarlıkları Öğreniyorum testi içerik geliştirme uzmanları tarafından özenle oluşturulmuştur. Aynı zamanda Uygarlıkları Öğreniyorum testi MEB eğitim programlarına göre hazırlanmıştır. Çünkü Uygarlıkları Öğreniyorum testi hazırlanırken program hedefleri dikkate alınmıştır. Uygarlıkları Öğreniyorum kazanım testinde özellikle ders kitapları esas alınmıştır. Çünkü Uygarlıkları Öğreniyorum çalışma testi öğrenme hedeflidir. İnteraktif Uygarlıkları Öğreniyorum testi hazırlanırken özellikle sınıf içi uygulamalardan yararlanılmıştır. Böylelikle sınıf içi uygulamalar Uygarlıkları Öğreniyorum testinin başarısını artıracaktır. Online Uygarlıkları Öğreniyorum testi için öğrenci ya da öğretmen görüşü önemlidir. Son olarak bizimle yorumlarınızı paylaşınız.

testimiz.com

       2. 5.Sınıf Uygarlıkları Öğreniyorum Kazanım Testinin Yapısal Özellikleri:

Testlerimiz sürekli güncellenmekte ya da yenilenmektedir. İnteraktif Uygarlıkları Öğreniyorum test soruları genellikle çoktan seçmelidir. Ancak sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekli olabilir. Ancak Uygarlıkları Öğreniyorum konu testi hazırlanırken 1.2. ve 3. Sınıflar için genellikle 3 seçenek tercih edilmiştir. Çünkü seçenek sayısı Uygarlıkları Öğreniyorum kazanım testinin zorluk seviyesini belirler. Uygarlıkları Öğreniyorum çalışma testi için 4.sınıf ya da ikinci kademede 4 seçenek tercih edilmiştir. Ancak Uygarlıkları Öğreniyorum etkileşim testinde her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Aynı zamanda istediğiniz zaman tercihinizi değiştirebilirsiniz. Uzaktan eğitim Uygarlıkları Öğreniyorum testini özellikle tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü Uygarlıkları Öğreniyorum testini yenilediğinizde soru ve cevapların yerleri değişmektedir. Her seferinde Böylece her tekrarda aynı konuda başka bir test çözeceksiniz. Ancak bazı bağlantılı testlerde bu özellik yoktur.

testimiz.com

       3. 5.Sınıf Uygarlıkları Öğreniyorum Çalışma Testinin Genel Özellikleri:

Uygarlıkları Öğreniyorum konu testi özellikle bireysel öğrenmeye katkı sağlamak için hazırlanmıştır. İnteraktif Uygarlıkları Öğreniyorum testi genellikle çevrimiçi çözülür. Çünkü Uygarlıkları Öğreniyorum çalışma testi sanal etkileşimli bir çalışmadır. Ancak Uygarlıkları Öğreniyorum konu testini yazarak çözmek isterseniz dokümanlar bölümünden indirebilirsiniz. Etkileşimli Uygarlıkları Öğreniyorum test çalışması özellikle çevrecidir. Çünkü Uygarlıkları Öğreniyorum kazanım testini çevrimiçi çözerken kâğıt israfı olmaz. Ancak yazdırılan çalışmalarda da içerik sıkıştırılarak kâğıt israfı önlemiştir. Böylece Uygarlıkları Öğreniyorum testini çözerken atık oluşmaz.

testimiz.com.tr

       4. Etkileşimli Uygarlıkları Öğreniyorum Testi Telif Hakkı:

Uygarlıkları Öğreniyorum etkileşim testi ilk olarak genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. Ancak Uygarlıkları Öğreniyorum testini sanal ortamda ücretsiz çözebilirsiniz. Özellikle Uygarlıkları Öğreniyorum konu testi telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com sitesine aittir. Ancak testimiz.com Uygarlıkları Öğreniyorum kazanım testi telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak Uygarlıkları Öğreniyorum testinin kullanımı özel izne tabidir.