5.Sınıf Bir Ürünün Hikayesi Test

1 Şubat 2023 0 By testimiz.com

5.Sınıf Bir Ürünün Hikayesi Test

Test Çöz

İndir

 

“Tükettiğimiz yiyecekler, okulda oturduğumuz sıralar, giydiğimiz kıyafetler, oyuncaklar ve birçok araç ve ürün bize ulaşana kadar pek çok aşamadan geçer. Bunlardan bir kısmı hiçbir işlem uygulanmadan doğrudan tüketilir.” Aşağıdakilerden hangisi bu ürünlerden birisi değildir?
Süt, yumurta, ıspanak, domates, bal gibi ürünlerin ortak özelliği nedir?
Aşağıdakilerden hangisi işlenerek başka bir ürüne dönüştürülemez?
“Anadolu’nun bir köyünde güz rüzgarları eserken ekildim toprağa. Üzerimden geçen karakışa rağmen sessizce bekledim. Bahar gelince bir başağın üzerinde çoğaldım serpildim. Yaz boyu güneş ısısı bedenimi. Olgunlaşıp sararınca çiftçi hasat etti, harman etti beni. Doldurdu bir çuvala, yüklendik kamyonlara. İlk durağım değirmenler… Öğütüldüm un haline getirildim. Tekrar dolduruldum çuvala bu kez yolculuğum fırınlara… Fırıncı beni suyla yoğurdu hamur yaptı. Sıcacık fırında pişip ekmek oldum şimdi de. Yolculuğum bitmemiş meğer, sabahın erken saatlerinde düştüm yine yollara. Son durağım mahalledeki bakkal. Eğer sabah kahvaltısında sofrandaysam uzun bir yolculuktan sonra ulaşmışım demektir sana.”

 

Yukarıda anlatılan süreç hangi ürüne aittir?

Aşağıdakilerden hangisi ekmeğin üretim dağıtım-tüketime geçirdiği aşamalarından birisi değildir?
Aşağıdakilerden hangisi kağıdın hammaddesidir?
Aşağıdakilerden hangisi kağıdın üretim aşamalarından birisi değildir?
Kağıdın geri dönüşümü neden önemlidir?
Aşağıdaki ürünlerden hangisi ile “gömlek” üretim aşamaları birbirine benzer?
Aşağıdaki üretimlerin hangisinde tarımsal üretimin katkısı daha fazladır?

      5.Sınıf Bir Ürünün Hikayesi Test Hakkında:

       Üretimin Serüveni uzaktan eğitim testini çözmek için Başla‘ya tıklayınız.

        1. 5.Sınıf Üretimin Serüveni Konu Testi Nasıl Hazırlanmıştır?

Üretimin Serüveni konu testi İnteraktif etkileşimli bir çalışmadır. Üretimin Serüveni testi içerik geliştirme uzmanları tarafından özenle oluşturulmuştur. Aynı zamanda Üretimin Serüveni testi MEB eğitim programlarına göre hazırlanmıştır. Çünkü Üretimin Serüveni testi hazırlanırken program hedefleri dikkate alınmıştır. Üretimin Serüveni kazanım testinde özellikle ders kitapları esas alınmıştır. Çünkü Üretimin Serüveni çalışma testi öğrenme hedeflidir. Üstelik interaktif Üretimin Serüveni testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Özellikle sınıf içi uygulamalar Üretimin Serüveni testinin başarısını artırmaktadır. Online Üretimin Serüveni testi için öğrenci yada öğretmen görüşü önemlidir. Lütfen bizimle paylaşınız.

       2. 5.Sınıf Üretimin Serüveni Kazanım Testinin Yapısal Özellikleri:

İnteraktif Üretimin Serüveni test soruları çoktan seçmelidir. Ancak sınıf seviyesine göre 3 yada 4 seçenekli olabilir. Üretimin Serüveni konu testi hazırlanırken 1.2. ve 3. sınıflarda 3 seçenek tercih edilmiştir. Çünkü seçenek sayısı Üretimin Serüveni kazanım testinin zorluk seviyesini belirler. Üretimin Serüveni çalışma testi için 4.sınıf ve ikinci kademede 4 seçenek tercih edilmiştir. Ancak Üretimin Serüveni etkileşim testinde her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Aynı zamanda istediğiniz zaman tercihinizi değiştirebilirsiniz. Uzaktan eğitim Üretimin Serüveni testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Özellikle her seferinde başka bir test göreceksiniz. Çünkü Üretimin Serüveni sanal testinde soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişir. Ancak bazı bağlantılı testlerde bu özellik yoktur. Etkileşimli Üretimin Serüveni testinde süre kısıtlaması yoktur. Ancak siz kendi sürenizi tutabilirsiniz.

       3. 5.Sınıf Üretimin Serüveni Çalışma Testinin Genel Özellikleri:

Üretimin Serüveni konu testi özellikle bireysel öğrenmeye katkı sağlamak için hazırlanmıştır. İlk olarak interatif Üretimin Serüveni testi online çözülür. Çünkü Üretimin Serüveni çalışma testi sanal etkileşimli bir çalışmadır. Ancak Üretimin Serüveni konu testini yazarak çözmek isterseniz dokümanlar bölümünden indirebilirsiniz. Etkileşimli Üretimin Serüveni test çalışması özellikle çevrecidir. Çünkü Üretimin Serüveni kazanım testini online çözerken kağıt israfı olmaz. Ancak yazdırılan çalışmalarda da içerik sıkıştırılarak kağıt israfı önlemiştir. Böylece Üretimin Serüveni testini çözerken atık oluşmaz.

       4. Etkileşimli Üretimin Serüveni Testi Telif Hakkı:

Üretimin Serüveni etkileşim testi ilk olarak genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. Ancak Üretimin Serüveni testini sanal ortamda ücretsiz çözebilirsiniz. Özellikle Üretimin Serüveni konu testi telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com sitesine aittir. Ancak testimiz.com Üretimin Serüveni kazanım testi telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak Üretimin Serüveni testinin kullanımı özel izne tabidir.