6. Sınıf Üslü İfadeler Test

13 Eylül 2023 10 By testimiz.com

6. Sınıf Üslü İfadeler

Test Çöz

 

4³sayısının değeri hangisidir?
8² sayısının değeri hangisidir?
12³ sayısının değeri hangisidir?
33 sayısının değeri hangisidir?
27 sayısının değeri hangisidir?
54 sayısının değeri hangisidir?
Aşağıdakilerden hangisi 2’nin kuvvetlerinden birisi değildir?
Aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?
Aşağıdakilerden hangisi yanlıştır? A) 1³ = 1.1.1 =3 B) 1² = 1.1 = 1 C) 14= 1.1.1.1 =1 D) 15= 1.1.1.1.1 = 1
Aşağıdaki eşitliklerden hangisi yanlıştır? A) 105= 100000  B) 104= 1000  C) 10³ = 1000  D) 10² = 100 

      6. Sınıf Üslü İfadeler Test Hakkında:

      Üslü İfadeler testi özellikle etkileşimli bir çalışmadır. Yani bilgisayar ortamında çözmek için hazırlanmıştır. İnteraktif Üslü İfadeler testini çözmek için Başla butonuna basmalısınız. Ancak böylelikle soru ve cevapları görebilirsiniz. Üslü İfadeler testinde yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruları açabilirsiniz. İsterseniz liste bölümünden istediğiniz soruyu da seçebilirsiniz. Özellikle Üslü İfadeler testi öğrenme hedeflidir. Yani test çözerken öğrenmenizi sağlamak için hazırlanmıştır.

      Test Yapısı ve Değerlendirme:

      Üslü İfadeler testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişmektedir. Böylelikle Üslü İfadeler testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü her tekrarda aynı konuda yeni bir test karşınıza çıkacaktır. Üslü İfadeler testinde genellikle kalıcı öğrenme hedeflenmiştir. Bu nedenle soru ve cevaplar yer değiştirerek ezber önlenmiştir. Örneğin Üslü İfadeler testini çözdünüz. Değerlendir butonuna bastınız. Karşınıza çıkan raporda başarı yüzdeniz görülecektir. Eğer eksikleriniz varsa tekrar çözmeniz sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca Üslü İfadeler testini tekrar inceleyerek cevaplarınızı karşılaştırabilirsiniz. Üslü İfadeler testini çözerken her soruya birden fazla cevap verme hakkınız vardır. Yani istediğiniz sorudan başlayabildiğiniz gibi istediğiniz zaman cevabınızı da değiştirebilirsiniz. Ancak cevabınızı değiştirseniz bile değerlendirmeye alınacaktır. Üslü İfadeler testinde genellikle verdiğiniz her yanlış cevap puanınızı azaltacaktır. Bu nedenle doğru cevap vermeye özen gösteriniz.

      Üslü İfadeler Konu Testinin Hazırlanışı:

      Testlerimiz özellikle MEB kazanımları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle Üslü İfadeler testi hazırlanırken ders kitaplarından yararlanılmıştır. Yani Üslü İfadeler testinde ders içerikleri kullanılmıştır. Diğer yandan sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Üstelik Üslü İfadeler testi alanında uzman öğretmenlerin katkısıyla oluşturulmuştur. Böylelikle Üslü İfadeler testinin başarılı olması hedeflenmiştir.

testimiz.com

      Telif Hakkı:

      Üslü İfadeler testi özellikle özgün bir çalışmadır. Testlerimiz genellikle intihal denetimi yapıldıktan sonra yayınlanmaktadır. Ancak Üslü İfadeler testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Bu nedenle ticari amaçla kullanılamaz. Üslü İfadeler genel eğitim amaçlıdır. Ancak başka amaçla kullanmak izne tabidir.