6. Sınıf İşlem Önceliği Test

13 Eylül 2023 2 By testimiz.com

6. Sınıf İşlem Önceliği

Test Çöz

 

18 : 3 + 3 .2 – 1 İşleminin sonucu kaçtır?
24- 2 . 6=? İşleminin sonucu kaçtır?
24-5.3+4:2=? İşleminin sonucu hangisidir?
25-5:5+4.2+1=? İşleminde işlem önceliğine göre ilk hangi işlemi yaparız?
33:3-11+2.4=? İşleminin sonucu hangisidir?
[ 3.(4-1)+4.5-58:2 ]=? İşleminin sonucu hangisidir?
{26-(15-4.3).(12-5.2)}=? İşleminin sonucu hangisidir?
[ (55:11)-3.1+2.4 ]:5=? İşleminin sonucu hangisidir?
{(15:3)+2.(5-2)}=? İşleminin çözümünde aşağıdaki işlemlerden hangisini yapmayız?
3.[ 8-(4-1)+(13.2-4:2) ]=? İşleminde en son aşağıdaki işlemlerden hangisini yaparız?
24:4+3.8-9=? İşleminin sonucu hangisidir?
[ (9-3).2+20:4-5 ]=? İşleminin sonucu hangisidir?

      6. Sınıf İşlem Önceliği Test Hakkında:

      İşlem Önceliği testi özellikle etkileşimli bir çalışmadır. Yani bilgisayar ortamında çözmek için hazırlanmıştır. İnteraktif İşlem Önceliği testini çözmek için Başla butonuna basmalısınız. Ancak böylelikle soru ve cevapları görebilirsiniz. İşlem Önceliği testinde yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruları açabilirsiniz. İsterseniz liste bölümünden istediğiniz soruyu da seçebilirsiniz. Özellikle İşlem Önceliği testi öğrenme hedeflidir. Yani test çözerken öğrenmenizi sağlamak için hazırlanmıştır.

      Test Yapısı ve Değerlendirme:

      İşlem Önceliği testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişmektedir. Böylelikle İşlem Önceliği testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü her tekrarda aynı konuda yeni bir test karşınıza çıkacaktır. İşlem Önceliği testinde genellikle kalıcı öğrenme hedeflenmiştir. Bu nedenle soru ve cevaplar yer değiştirerek ezber önlenmiştir. Örneğin İşlem Önceliği testini çözdünüz. Değerlendir butonuna bastınız. Karşınıza çıkan raporda başarı yüzdeniz görülecektir. Eğer eksikleriniz varsa tekrar çözmeniz sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca İşlem Önceliği testini tekrar inceleyerek cevaplarınızı karşılaştırabilirsiniz. İşlem Önceliği testini çözerken her soruya birden fazla cevap verme hakkınız vardır. Yani istediğiniz sorudan başlayabildiğiniz gibi istediğiniz zaman cevabınızı da değiştirebilirsiniz. Ancak cevabınızı değiştirseniz bile değerlendirmeye alınacaktır. İşlem Önceliği testinde genellikle verdiğiniz her yanlış cevap puanınızı azaltacaktır. Bu nedenle doğru cevap vermeye özen gösteriniz.

      İşlem Önceliği Konu Testinin Hazırlanışı:

      Testlerimiz özellikle MEB kazanımları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle İşlem Önceliği testi hazırlanırken ders kitaplarından yararlanılmıştır. Yani İşlem Önceliği testinde ders içerikleri kullanılmıştır. Diğer yandan sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Üstelik İşlem Önceliği testi alanında uzman öğretmenlerin katkısıyla oluşturulmuştur. Böylelikle İşlem Önceliği testinin başarılı olması hedeflenmiştir.

testimiz.com

      Telif Hakkı:

      İşlem Önceliği testi özellikle özgün bir çalışmadır. Testlerimiz genellikle intihal denetimi yapıldıktan sonra yayınlanmaktadır. Ancak İşlem Önceliği testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Bu nedenle ticari amaçla kullanılamaz. İşlem Önceliği genel eğitim amaçlıdır. Ancak başka amaçla kullanmak izne tabidir.