7.Sınıf Enerji ve Enerji Çeşitleri Test

23 Kasım 2022 1 By testimiz.com

7.Sınıf Enerji ve Enerji Çeşitleri Test

Test Çöz

      7.Sınıf Enerji ve Enerji Çeşitleri Test Hakkında:

      Not: Enerji ve Enerji Çeşitleri testimizi hemen çözmek için Başla düğmesine basınız.

      Bu metin özellikle Enerji ve Enerji Çeşitleri test çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Yani teknik bir metindir. Bunun yanında Enerji ve Enerji Çeşitleri testinde yer alan sorular aşağıda verilmiştir. Ancak soru seçeneklerini görmek için testi başlatmalısınız.

      Teste Yer Alan Sorular:

Cismin hareketinden dolayı kazandığı enerjiye ne ad verilir?
Aşağıdakilerden hangisi cisimlerin konumlarından dolayı sahip oldukları enerjidir?
Yer çekimi kuvvetinden dolayı belli yükseklikteki cismin sahip olduğu enerjiye ne ad verilir?
Dağın yamacında kayarak inen bir sporcu için aşağıdaki enerji dönüşümlerinden hangisi vardır?
Aşağıda verilen enerji dönüşümlerinden hangisi farklıdır?
Aşağıdakilerden hangisi farklı bir enerjiye sahiptir?
Ya da Aşağıda verilen cisimlerden hangisinde sadece çekim potansiyel enerjisi vardır?
Aşağıda enerji dönüşümleri ile ilgili verilen ifadelerden hangisi doğru değildir?
Kütleleri 3 kg olan özdeş iki küre 3 metre ve 5 metre yükseklikten kum zemin üzerine bırakıldığında 5 metre yükseklikten bırakılan kürenin kumda daha derin iz bıraktığı gözlemlenir. Bu durum aşağıdakilerden hangisi ile açıklanabilir?
Kütlesi 2 kg ve 5 kg olan aynı büyüklükteki iki küre 3 metre yükseklikten kum zemine bırakıldığında kütlesi 5 kg olan kürenin daha derin iz bıraktığı gözlemlenir. Bu durum aşağıdakilerden hangisi ile açıklanabilir?
Esnek cisimlerin sıkışık ya da gerginken sahip olduğu enerjiye esneklik potansiyel enerjisi denir. Aşağıdakilerden hangisi bu cisimlerden birisi değildir?
Aşağıdaki ifadelerden hangisi doğru değildir?

      Enerji ve Enerji Çeşitleri Testi:

      Öncelikle Enerji ve Enerji Çeşitleri testi eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Aynı zamanda güncel bir çalışmadır. Enerji ve Enerji Çeşitleri çalışması oluşturulurken özellikle MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Başka bir deyişle  ders kitaplarında yer alan içerikler kullanılmıştır. Genellikle Enerji ve Enerji Çeşitleri testi kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Bunun yanında Enerji ve Enerji Çeşitleri çalışmasında kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Böylelikle öğrenme sürecinin devamlılığı hedeflenmiştir. Diğer yandan Enerji ve Enerji Çeşitleri testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Bu nedenle verimliliği artmaktadır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Konu veya ünite testleri 10, 12, 15 ya da 20 çoktan seçmeli sorudan oluşmaktadır. Genellikle sorular sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Örneğin 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Enerji ve Enerji Çeşitleri testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Yani Enerji ve Enerji Çeşitleri testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test Hakkında:

            Enerji ve Enerji Çeşitleri testi öncelikle öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Başka bir değişle tekrar tekrar çözme imkanı vardır. Çünkü Enerji ve Enerji Çeşitleri testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Böylelikle ezber önlenmekte ve kalıcı öğrenme sağlanmaktadır. Kısacası Enerji ve Enerji Çeşitleri testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Diğer yandan bağlantı verilen bazı çalışmalarda bu özellik yoktur. Ayrıca Enerji ve Enerji Çeşitleri testini akıllı tahtalarda kullanabilirsiniz. Lakin akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Enerji ve Enerji Çeşitleri testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü Enerji ve Enerji Çeşitleri testi mobil uyumludur. Diğer yandan ana sayfadan mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

      Test Değerlendirme:

      Etkileşimli Enerji ve Enerji Çeşitleri testini çözerken özellikle alttaki okları kullanarak önceki ve sonraki soruya geçebilirsiniz. Ancak dilerseniz listeden seçerek istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Ayrıca Enerji ve Enerji Çeşitleri testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Enerji ve Enerji Çeşitleri testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Enerji ve Enerji Çeşitleri testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Enerji ve Enerji Çeşitleri testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      İnteraktif Enerji ve Enerji Çeşitleri testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Enerji ve Enerji Çeşitleri testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Enerji ve Enerji Çeşitleri testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Enerji ve Enerji Çeşitleri testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…