8.Sınıf Çarpanlara Ayırma Test

7 Eylül 2023 0 By testimiz.com

8.Sınıf Çarpanlara Ayırma

Test Çöz

12a + 18 ifadesini çarpanları hangisidir?
9x2 + Ax + 16 ifadesi iki terimin toplamının karesi ise A’nın değeri hangisidir?
(x – 7) = 5 ise x2 – 14x + 49 ifadesinin değeri hangisidir?
100 – 10a + 25a2 ifadesini çarpanlarına ayırarak yapılan işlemin sonucu hangisidir?
x2– 6xy + 9y2 ifadesini çarpanlarına ayırarak hangi sonuca ulaşabiliriz?
9a2 + 36a + 36 ifadesini çarpanlarına ayırma işleminin sonucu hangisidir?
4m+ 12mn + 9n2 ifadesini çarpanlarına ayırma işleminin sonucu hangisidir?
x+ 4xy +4y2 işleminin sonucu hangisidir?
10052 – 52 işleminin sonucu hangisidir?
36x2 – 9y2 ifadesinin çarpanları çarpanları hangisi olur?

       8.Sınıf Çarpanlara Ayırma Test:

      Bu metin özetle teknik bir metindir. Özellikle Çarpanlara Ayırma testini tanıtmak için hazırlanmıştır. Bu çalışma sanal ortamda yapılan interaktif ya da online bir çalışmadır. Çarpanlara Ayırma konu testini çözmek için Başlat bağlantısını tıklayınız. Önceki yada sonraki soruyu görmek için alttaki yön tuşlarını kullanmalısınız. Ancak Çarpanlara Ayırma testinde liste bağlantısından istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Listede cevapladığınız sorular renkli görünecektir. Çarpanlara Ayırma testinde yapmadığınız soruları buradan görebilirsiniz. Ayrıca Çarpanlara Ayırma testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Çarpanlara Ayırma testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Çarpanlara Ayırma testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bu görüşleri dikkate almanız özellikle öğrenmenize katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Çarpanlara Ayırma testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

      İnteraktif Çarpanlara Ayırma Testi:

Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. Çarpanlara Ayırma testi özellikle bireysel öğrenmeyi sağlamak için hazırlanmıştır. İnteraktif Çarpanlara Ayırma testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle özenli ve kaliteli bir çalışmadır. Çarpanlara Ayırma test çalışması oluşturulurken MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Ayrıca Çarpanlara Ayırma testi güncel bir çalışmadır. Özellikle sınıf içi çalışmalardan yararlanılmıştır. Testler genellikle ders kitabı içeriklerinden oluşturulmuştur. Böylelikle test başarısı artırılmıştır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Test yazmak uzmanlık ister. Çarpanlara Ayırma Testi alanında uzman öğretmenler tarafından hazırlanmıştır. Konu ya da ünite testleri 10, 12, 15 veya 20 çoktan seçmeli sorudan oluşturulmuştur. Ancak testimiz sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Çarpanlara Ayırma testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Lakin Çarpanlara Ayırma testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test Çalışması:

       İnteraktif veya online test çalışması sanal etkileşimli bir çalışmadır. Çarpanlara Ayırma testi aynı zamanda öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle interaktif testler dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözme imkanı verir. Diğer yandan Çarpanlara Ayırma testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Yani Çarpanlara Ayırma testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ayrıca Çarpanlara Ayırma testini akıllı tahtalarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Çarpanlara Ayırma testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla çözebilirsiniz. Yani Çarpanlara Ayırma testi mobil uyumludur. Diğer yandan cihazınıza mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

 

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      Çalışmaların intihal denetimine özellikle önem verilmektedir. İnteraktif Çarpanlara Ayırma testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Çarpanlara Ayırma testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Çarpanlara Ayırma testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Çarpanlara Ayırma testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…