8.Sınıf EBOB-EKOK Test

7 Eylül 2023 0 By testimiz.com

8.Sınıf EBOB-EKOK

Test Çöz

 48 ile 72 sayılarının en büyük ortak böleni kaçtır?
Ortak katlarınn en küçüğü 120 olan iki doğal sayının toplamı en az kaçtır?
24 ve A sayılarının en büyük ortak böleni 12 olduğuna göre en küçük üç basamaklı A sayısı kaçtır?
14 ile x tam sayılarının en küçük ortak katı 126 olduğuna göre x’in alabileceği değerler toplamı kaçtır?
120 ve 150 doğal sayı çiftinin EBOB’u hangisidir?
96 ve 72 doğal sayı çiftinin EBOB’u hangisidir?
100 ve 75 doğal sayı çiftinin EBOB’u hangisidir?
45 ve 42 sayılarının EKOK’u hangisidir?
24 ve 40 sayılarının EKOK’u hangisidir?
75 ve 180 sayılarının EKOK’u hangisidir?
EKOK’u 288 olan sayı çifti hangisidir?
Aşağıdaki sayı çiftlerinden hangisinin EKOK’u yanlış verilmiştir?
İki sayının EBOB’u 3, EKOK’u 360’tır. Sayılardan biri 24 ise diğer sayı açtır?
Toplamları 30 olan iki sayının en küçük ortak katı 36’dır. Buna göre bu sayılar hangileridir?
6 ile bölündüğünde 5 kalanını, 8 ile bölündüğünde 7 kalanını veren en küçük sayı hangisidir?

       8.Sınıf EBOB-EKOK Test:

      Bu metin özetle teknik bir metindir. Özellikle EBOB – EKOK testini tanıtmak için hazırlanmıştır. Bu çalışma sanal ortamda yapılan interaktif ya da online bir çalışmadır. EBOB – EKOK konu testini çözmek için Başlat bağlantısını tıklayınız. Önceki yada sonraki soruyu görmek için alttaki yön tuşlarını kullanmalısınız. Ancak EBOB – EKOK testinde liste bağlantısından istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Listede cevapladığınız sorular renkli görünecektir. EBOB – EKOK testinde yapmadığınız soruları buradan görebilirsiniz. Ayrıca EBOB – EKOK testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza EBOB – EKOK testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda EBOB – EKOK testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bu görüşleri dikkate almanız özellikle öğrenmenize katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte alt ekranda EBOB – EKOK testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

      İnteraktif EBOB – EKOK Testi:

Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. EBOB – EKOK testi özellikle bireysel öğrenmeyi sağlamak için hazırlanmıştır. İnteraktif EBOB – EKOK testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle özenli ve kaliteli bir çalışmadır. EBOB – EKOK test çalışması oluşturulurken MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Ayrıca EBOB – EKOK testi güncel bir çalışmadır. Özellikle sınıf içi çalışmalardan yararlanılmıştır. Testler genellikle ders kitabı içeriklerinden oluşturulmuştur. Böylelikle test başarısı artırılmıştır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Test yazmak uzmanlık ister. EBOB – EKOK Testi alanında uzman öğretmenler tarafından hazırlanmıştır. Konu ya da ünite testleri 10, 12, 15 veya 20 çoktan seçmeli sorudan oluşturulmuştur. Ancak testimiz sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle EBOB – EKOK testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Lakin EBOB – EKOK testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test Çalışması:

       İnteraktif veya online test çalışması sanal etkileşimli bir çalışmadır. EBOB – EKOK testi aynı zamanda öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle interaktif testler dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözme imkanı verir. Diğer yandan EBOB – EKOK testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Yani EBOB – EKOK testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ayrıca EBOB – EKOK testini akıllı tahtalarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. EBOB – EKOK testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla çözebilirsiniz. Yani EBOB – EKOK testi mobil uyumludur. Diğer yandan cihazınıza mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

 

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      Çalışmaların intihal denetimine özellikle önem verilmektedir. İnteraktif EBOB – EKOK testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle EBOB – EKOK testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan EBOB – EKOK testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle EBOB – EKOK testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…