8.Sınıf Din Kültürü 2.Dönem 1.Değerlendirme Test

21 Mayıs 2023 0 By testimiz.com

8.Sınıf Din Kültürü 2.Dönem 1.Değerlendirme Test

Test Çöz

       8.Sınıf Din Kültürü 2.Dönem 1.Değerlendirme Konu Test Hakkında:

      Not: Din Kültürü 2.Dönem 1.Yazılı testimizi hemen çözmek için Başla düğmesine basınız.

      Bu metin özellikle Din Kültürü 2.Dönem 1.Yazılı test çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Yani teknik bir metindir. Bunun yanında Din Kültürü 2.Dönem 1.Yazılı testinde yer alan sorular aşağıda verilmiştir. Ancak soru seçeneklerini görmek için testi başlatmalısınız.

      Teste Yer Alan Sorular:

Aşağıda verilenlerden hangisi zekâtı verilen mallardan biri değildir?
Zekat verme ile ilgili aşağıda verilenlerden hangisi doğru değildir?
Fıtır sadakası ile ilgi aşağıda verilen bilgilerden hangisi doğrudur?
Allah’ın (c.c) rızasını kazanmak için yapılan her türlü iyiliğe ne denir? 
Aşağıda verilenlerden hangisi dinin ana konularından biri değildir?
Din ile ilgili aşağıda verilen yargılardan hangisi doğru değildir?
İnsan günlük hayatında pek çok olumsuzluklarla karşılaşır. Allah’a ve ahiret gününe inanmak, bütün bu olumsuzluklara karşı insana dayanma gücü verir. Aşağıda verilenlerden hangisi günlük hayatta karşılaştığımız dinde çözümünü aradığımız sıkıntılardan birisi değildir?
Kur’an-ı Kerim’de hak kelimesi aşağıdaki anlamlardan hangisi ile kullanılmamıştır? 
Dinin gayelerinden biri de bu hakların korunmasıdır. Aşağıdakilerden hangisi İslam’ın korunmasına önem verdiği temel haklardan biri değildir?
Daha çok aşağıda verilen haklardan hangisini korumak için İslam dininde içki, uyuşturucu maddeler ve diğer zararlı maddelerin kullanımını yasaklamıştır?
Kur’an-ı Kerim’de, “Ey iman edenler! Karşılıklı rızaya dayanan ticaret dışında mallarınızı haksızlıkla yemeyin…- ayetinde hangi hakkın korunmasına vurgu yapılmıştır?
Aşağıda verilenlerden hangisi İslam’a göre korunması gereken haklardan birisi değildir?
Neslin korunmasıyla ilgili olarak aşağıda verilen ifadelerden hangisi doğru değildir?
Aşağıda verilenlerden hangisi saptırma, çarpıtma, değiştirme, bozma, bozulma anlamına gelir?
İslam’a göre başkasının malını haksız yere elinden almak aşağıdakilerden hangisine girer?
Aşağıdakilerden hangisi malın korunması ile ilgili dinimizin emir ve yasaklarından birisi değildir?
İslam’ın aslından olmayan, dine sonradan giren ve din gibi algılanan hususlara ne ad verilir?
Aşağıda verilen ifadelerden hangisi doğru değildir?
Hz. Muhammed’in (s.a.v.) hakkı gözetmesi ve insanlara değer vermesi hangi kişilik özelliği ile ilgilidir?
Aşağıda verilenlerden hangisi Maûn Suresi’nin bölümlerinden birisi değildir?

      Din Kültürü 2.Dönem 1.Yazılı Testi:

      Öncelikle Din Kültürü 2.Dönem 1.Yazılı testi eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Aynı zamanda güncel bir çalışmadır. Din Kültürü 2.Dönem 1.Yazılı çalışması oluşturulurken özellikle MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Başka bir deyişle  ders kitaplarında yer alan içerikler kullanılmıştır. Genellikle Din Kültürü 2.Dönem 1.Yazılı testi kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Bunun yanında Din Kültürü 2.Dönem 1.Yazılı çalışmasında kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Böylelikle öğrenme sürecinin devamlılığı hedeflenmiştir. Diğer yandan Din Kültürü 2.Dönem 1.Yazılı testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Bu nedenle verimliliği artmaktadır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Konu veya ünite testleri 10, 12, 15 ya da 20 çoktan seçmeli sorudan oluşmaktadır. Genellikle sorular sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Örneğin 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Din Kültürü 2.Dönem 1.Yazılı testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Yani Din Kültürü 2.Dönem 1.Yazılı testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test Hakkında:

            Din Kültürü 2.Dönem 1.Yazılı testi öncelikle öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Başka bir değişle tekrar tekrar çözme imkanı vardır. Çünkü Din Kültürü 2.Dönem 1.Yazılı testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Böylelikle ezber önlenmekte ve kalıcı öğrenme sağlanmaktadır. Kısacası Din Kültürü 2.Dönem 1.Yazılı testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Diğer yandan bağlantı verilen bazı çalışmalarda bu özellik yoktur. Ayrıca Din Kültürü 2.Dönem 1.Yazılı testini akıllı tahtalarda kullanabilirsiniz. Lakin akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Din Kültürü 2.Dönem 1.Yazılı testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü Din Kültürü 2.Dönem 1.Yazılı testi mobil uyumludur. Diğer yandan ana sayfadan mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

      Test Değerlendirme:

      Etkileşimli Din Kültürü 2.Dönem 1.Yazılı testini çözerken özellikle alttaki okları kullanarak önceki ve sonraki soruya geçebilirsiniz. Ancak dilerseniz listeden seçerek istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Ayrıca Din Kültürü 2.Dönem 1.Yazılı testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Din Kültürü 2.Dönem 1.Yazılı testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Din Kültürü 2.Dönem 1.Yazılı testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Din Kültürü 2.Dönem 1.Yazılı testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      İnteraktif Din Kültürü 2.Dönem 1.Yazılı testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Din Kültürü 2.Dönem 1.Yazılı testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Din Kültürü 2.Dönem 1.Yazılı testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Din Kültürü 2.Dönem 1.Yazılı testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…