Konu Testi Çöz

♦ KONU TESTLERİ

Konu Testi Çöz

      Konu Testi Çöz

Testler Hakkında:

       Konu testleri özellikle kazanım temellidir. Yani MEB kazanımlarına göre hazırlanmıştır. Genellikle konu testleri ünitelere ayrılmıştır. Ayrıca üniteler içerisinde de konu işleniş sırasına göre dizilmiştir. Yani sistemde yer alan testleri konu işleniş sırasına göre çözebilirsiniz. Çevrim içi konu testleri özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar çözmek istediğinizde soru ve cevapların yerleri değişecektir. İnteraktif ya da çevrim içi konu testlerini konunun işlenişini takip eden süreçte çözmeniz önerilir. Ancak bu şekilde bireysel başarı artacaktır. Çevrim içi testlerimiz özellikle süre kısıtlaması olmaksızın hazırlanmıştır. Çünkü çalışmalarımız öğrenme hedeflidir. Kendi sürenizi kendiniz belirleyebilirsiniz. Diğer yandan istediğiniz zaman istediğiniz testi çözebilirsiniz. Çünkü düzenli tekrar kalıcı öğrenmenizi sağlayacaktır.

      Çevrim içi konu kazanım testleri İnteraktif veya sanal etkileşimli çalışmalardan oluşmuştur. Üstelik konu testleri içerik geliştirme uzmanları tarafından özenle hazırlanmıştır. Ayrıca bütün çalışmalar MEB eğitim programlarına göre düzenlenmiştir. Çünkü konu testleri hazırlanırken program hedefleri dikkate alınmıştır. Çevrim içi konu testleri hazırlanırken özellikle ders kitapları esas alınmıştır. Çünkü testlerimiz öğrenme hedeflidir. Üstelik konu kazanım testleri hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Özellikle sınıf içi uygulamalar konu testlerinin başarısını artırmaktadır. Çevrim içi konu kazanım testleri için öğrenci ya da öğretmen görüşü önemlidir. Lütfen yorumlarınızı bizimle paylaşınız.

Konu Testi Çöz

Çevrim içi test çözme sitesi.

 

       Test Yapısı:

      Çevrim içi kazanım testleri genellikle çoktan seçmeli sorulardan oluşturulmuştur. Birinci kademede için sorular 3 seçenekten oluşturulurken 4.sınıf ve ikinci kademede genellikle 4 seçenek tercih edilmiştir. Çünkü seçenek sayısı test sorularının zorluk seviyesini belirler. Çevrim içi konu testlerinde her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman tercihinizi değiştirebilirsiniz. Diğer yandan soru ve cevaplar her tekrarda yer değiştirmektedir. Yani çevrim içi konu testlerini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Her tekrarda aynı konuda yeni bir çalışma bulacaksınız. Böylelikle testlerimizi ezberlemeden tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü kalıcı öğrenme için tekrar önemlidir. Ancak bazı testlerde değişkenlik özelliği bulunmamaktadır. Bu testler genellikle bağlantı verilen html testlerdir. 

      Çevrimi içi veya online testleri online çözmenin yanı sıra Dokümanlar bölümünden PDF olarak indirebilirsiniz. Ancak PDF sayfalarından aynı konuyla ilgili çevrim içi testlere de ulaşabilirsiniz. Ana sayfadan her sınıf seviyesinde tüm derslerle ilgili ünite ve konu testlerine ulaşabilirsiniz. ayrıca konu testleri ünitelere işleniş sırasına göre dağıtılmıştır. Çalışmalarımız her şeyden önce öğrenme hedeflidir. Yani sanal ortamda etkili öğrenmeyi sağlamak için hazırlanmıştır. Özellikle her sınıf seviyesine uygun test ve etkinlik çalışmalarına bu sayfadan ulaşabilirsiniz. testimiz.com ekibi olarak başarılar dileriz.

Telif Hakkı:

      Öncelikle konu testleri genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. Çevrim içi konu kazanım testleri genellikle özgün bir çalışmadır. Özellikle intihal denetimi yapılarak yayınlanmıştır. Konu testlerini internetten ancak ücretsiz çözebilirsiniz. Ayrıca sitemizi uygulama olarak mobil cihazınıza ekleyebilirsiniz. Özellikle konu kazanım testlerinin telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com sitesine aittir. Ancak testimiz.com konu kazanım testlerinin telif hakkını saklı tutar. Yani konu kazanım testlerinin kullanımı izne tabidir. Başarılar…

.

4.2 87 oylar
Sayfa Puanı
Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

130 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle
Berat
Berat
5 ay önce

Efsoo nun efsoo su

Berat
Berat
5 ay önce

Bu program çok güzel ama arkadaşım beğenmiyo

AHMET
AHMET
5 ay önce

Ben bu testi çok beğeniyorum tek kelimeyle efsooooo

Güven
Güven
5 ay önce

Test çözmek için güzel bir çalışma her konuda test var konu anlatımı olsa iyi olur birde yazdırma sayfaları daha çok olsun.

Elifnaz
Elifnaz
6 ay önce

Çok güzel. Her gün buradan test çözüyorum. Tatilde de öğrendiklerimi unutmuyor yeni bilgiler öğreniyorum. Herkese öneriyorum. Teşekkürler testimiz.com. Sizi seviyorum.

Haset
Haset
6 ay önce

Daha çok pdf olsun

sude
sude
6 ay önce

cok begendım guzeellllll

Süleyman
Süleyman
6 ay önce

Harika bir site olmuş. çok teşekkürler.

Adahan
Adahan
6 ay önce

Siteniz çok güzel. Özellikle pdfleri çok beğendim tam aradığım gibi birde canlı harektli resimler var bence daha çok resim olmalı yinede TEŞEKKÜRLER

Elifnaz
Elifnaz
6 ay önce

Hareketli resimler güzel olmuş konuyu daha iyi anladım her konuda olsa iyi olur

Talha
Talha
6 ay önce

Çok soru var. Her konuda test var. pdf cevaplı testler çok güzel

gizli kişi
gizli kişi
6 ay önce

Güzel bir site benim için uygun 🙂

Hayrix
Hayrix
6 ay önce

ödevin altındaki adresten girdim gerçekten çok güzelmiş ödevin cevapları nı nasıl bulurum XDD

Eylül
Eylül
6 ay önce

Her konuda farklı farkı çalışmalar var indirdiğim testleri çözüp cevaplarını buradan kontrol ediyorum yada burada yazdırmadan çözüyorum Çok iyi öğreniyorum TEŞEKKÜRLER

...
...
6 ay önce

Bazı sorularda “Yukarıdaki şekle göre…” cümlesi kullanılıyor. Ancak bir şekil olmuyor. Mesela 7. Sınıf Matematik (https://testimiz.com/7-sinif-matematik-1-donem-1-yazili-degerlendirme-cevapli-pdf-test-indir/) 1. Dönem 1. Yazılı Değerlendirme Testi’nde 19. soru.

...
...
6 ay önce
Reply to  testimiz.com

Sorun olan çalışmanın ismini ve linkini yukarıda yazmıştım.

Maaş
Maaş
6 ay önce
Reply to  testimiz.com

Canım sıkıldı

...
...
6 ay önce

Türkçe dökümanlarında niçin sadece 2 Ünite var?

...
...
6 ay önce
Reply to  testimiz.com

Geri dönüş için teşekkürler. 🙏🏻

SJSJ
SJSJ
6 ay önce

Aynn güzel bir siteee

Hacker
Hacker
6 ay önce

Bu site her şeyi biliyor bu siteyi tavsiye ederim

Gizemli biri
Gizemli biri
6 ay önce

Arkadaşlarım söylüyordu gerçekten her konuda test varmış çok güzel bir eğitim sitesi her gün test çözüyorum

Gamze
Gamze
6 ay önce

Çok güzel testler var
Çok beğendim

Last edited 6 ay önce by Gamze