3. Sınıf Hava Katmanı Test

28 Eylül 2023 0 By testimiz.com

3.Sınıf Fen Bilimleri Hava Katmanı

Test Çöz

 

Dünyamızın en dış katmanı aşağıdakilerden hangisidir?
Aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?
Atmosferde bulunan ve canlıların yaşamasını sağlayan gaz hangisidir?
Atmosferle ilgili aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?
Kar, yağmur, rüzgâr gibi doğa olayları hangi katmanda gerçekleşir?
Aşağıdaki katmanlardan hangisi Dünya’mızın en dış katmanıdır?
Aşağıdakilerden hangisi Dünya’mızın dışında yer alan katmanlardan birisi değildir?
Hava katmanı aşağıdaki katmanlardan hangisi ile temas etmez?
Dünyamızın en çok yer kaplayan katmanı aşağıdakilerden hangisidir?
Dünyamızda yaşayan canlılara yaşama ortamı oluşturan katmaların tamamı aşağıdakilerden hangisinde verilmiştir?

       3.Sınıf Fen Bilimleri Hava Katmanı Konu Testi Hakkında:

      Hava Katmanı testi özellikle etkileşimli bir çalışmadır. Yani bilgisayar ortamında çözmek için hazırlanmıştır. İnteraktif Hava Katmanı testini çözmek için Başla butonuna basmalısınız. Ancak böylelikle soru ve cevapları görebilirsiniz. Hava Katmanı testinde yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruları açabilirsiniz. İsterseniz liste bölümünden istediğiniz soruyu da seçebilirsiniz. Özellikle Hava Katmanı testi öğrenme hedeflidir. Yani test çözerken öğrenmenizi sağlamak için hazırlanmıştır.

      Test Yapısı ve Değerlendirme:

      Hava Katmanı testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişmektedir. Böylelikle Hava Katmanı testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü her tekrarda aynı konuda yeni bir test karşınıza çıkacaktır. Hava Katmanı testinde genellikle kalıcı öğrenme hedeflenmiştir. Bu nedenle soru ve cevaplar yer değiştirerek ezber önlenmiştir. Örneğin Hava Katmanı testini çözdünüz. Değerlendir butonuna bastınız. Karşınıza çıkan raporda başarı yüzdeniz görülecektir. Eğer eksikleriniz varsa tekrar çözmeniz sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca Hava Katmanı testini tekrar inceleyerek cevaplarınızı karşılaştırabilirsiniz. Hava Katmanı testini çözerken her soruya birden fazla cevap verme hakkınız vardır. Yani istediğiniz sorudan başlayabildiğiniz gibi istediğiniz zaman cevabınızı da değiştirebilirsiniz. Ancak cevabınızı değiştirseniz bile değerlendirmeye alınacaktır. Hava Katmanı testinde genellikle verdiğiniz her yanlış cevap puanınızı azaltacaktır. Bu nedenle doğru cevap vermeye özen gösteriniz.

      Hava Katmanı Konu Testinin Hazırlanışı:

      Testlerimiz özellikle MEB kazanımları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle Hava Katmanı testi hazırlanırken ders kitaplarından yararlanılmıştır. Yani Hava Katmanı testinde ders içerikleri kullanılmıştır. Diğer yandan sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Üstelik Hava Katmanı testi alanında uzman öğretmenlerin katkısıyla oluşturulmuştur. Böylelikle Hava Katmanı testinin başarılı olması hedeflenmiştir.

testimiz.com

      Telif Hakkı:

      Hava Katmanı testi özellikle özgün bir çalışmadır. Testlerimiz genellikle intihal denetimi yapıldıktan sonra yayınlanmaktadır. Ancak Hava Katmanı testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Bu nedenle ticari amaçla kullanılamaz. Hava Katmanı genel eğitim amaçlıdır. Ancak başka amaçla kullanmak izne tabidir.