3.Sınıf Zihinden Çıkaralım Test

19 Kasım 2022 0 By testimiz.com

3.Sınıf Zihinden Çıkaralım Test

Test Çöz

86 – 34 işleminde tahmini sonuç ile gerçek sonuç arasındaki fark hangisidir?
475 – 153 işlemini sayıları en yakın onluğa yuvarlayarak tahmin edersek hangi sayıyı buluruz?
398 – 175 işleminde onluğa yuvarlayarak tahmin ile gerçek sonuç arasında fark kaçtır?
878 – 346 = işleminde onluğa yuvarlayarak tahmin ile gerçek sonuç arasında fark kaçtır?
715 – 269 = işleminin tahmini ile ilgili aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?
748 – 690 =  işleminde farkı tahmin etme ile ilgili aşağıdakilerden hangisi doğrudur?
911 – 776 = işleminde farkı tahmin etme ile ilgili aşağıdakilerden hangisi doğrudur?
858 – 415 işleminin onluğa yuvarlayarak yapılan tahmini sonucu hangisidir?
396 – 132  işleminin onluğa yuvarlayarak yapılan tahmini sonucu hangisidir?
768 – 457 işleminde farkı tahmin etme ile ilgili aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?
689 – 233  işleminde farkı tahmin etme ile ilgili aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?
Aşağıdaki işlemlerden hangisini sonucu yanlış tahmin edilmiştir?

       3.Sınıf Zihinden Çıkaralım Testi Hakkında:

      Zihinden Çıkaralım testi özellikle etkileşimli bir çalışmadır. Yani bilgisayar ortamında çözmek için hazırlanmıştır. İnteraktif Zihinden Çıkaralım testini çözmek için Başla butonuna basmalısınız. Ancak böylelikle soru ve cevapları görebilirsiniz. Zihinden Çıkaralım testinde yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruları açabilirsiniz. İsterseniz liste bölümünden istediğiniz soruyu da seçebilirsiniz. Özellikle Zihinden Çıkaralım testi öğrenme hedeflidir. Yani test çözerken öğrenmenizi sağlamak için hazırlanmıştır.

      Test Yapısı ve Değerlendirme:

      Zihinden Çıkaralım testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişmektedir. Böylelikle Zihinden Çıkaralım testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü her tekrarda aynı konuda yeni bir test karşınıza çıkacaktır. Zihinden Çıkaralım testinde genellikle kalıcı öğrenme hedeflenmiştir. Bu nedenle soru ve cevaplar yer değiştirerek ezber önlenmiştir. Örneğin Zihinden Çıkaralım testini çözdünüz. Değerlendir butonuna bastınız. Karşınıza çıkan raporda başarı yüzdeniz görülecektir. Eğer eksikleriniz varsa tekrar çözmeniz sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca Zihinden Çıkaralım testini tekrar inceleyerek cevaplarınızı karşılaştırabilirsiniz. Zihinden Çıkaralım testini çözerken her soruya birden fazla cevap verme hakkınız vardır. Yani istediğiniz sorudan başlayabildiğiniz gibi istediğiniz zaman cevabınızı da değiştirebilirsiniz. Ancak cevabınızı değiştirseniz bile değerlendirmeye alınacaktır. Zihinden Çıkaralım testinde genellikle verdiğiniz her yanlış cevap puanınızı azaltacaktır. Bu nedenle doğru cevap vermeye özen gösteriniz.

      Zihinden Çıkaralım Konu Testinin Hazırlanışı:

      Testlerimiz özellikle MEB kazanımları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle Zihinden Çıkaralım testi hazırlanırken ders kitaplarından yararlanılmıştır. Yani Zihinden Çıkaralım testinde ders içerikleri kullanılmıştır. Diğer yandan sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Üstelik Zihinden Çıkaralım testi alanında uzman öğretmenlerin katkısıyla oluşturulmuştur. Böylelikle Zihinden Çıkaralım testinin başarılı olması hedeflenmiştir.

testimiz.com

      Telif Hakkı:

      Zihinden Çıkaralım testi özellikle özgün bir çalışmadır. Testlerimiz genellikle intihal denetimi yapıldıktan sonra yayınlanmaktadır. Ancak Zihinden Çıkaralım testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Bu nedenle ticari amaçla kullanılamaz. Zihinden Çıkaralım genel eğitim amaçlıdır. Ancak başka amaçla kullanmak izne tabidir.