4. Sınıf Dünyamızın Hareketleri Test

19 Eylül 2023 0 By testimiz.com

4.Sınıf Dünyamızın Hareketleri

Test Çöz

 

Dünya kendi ekseninde aşağıdaki hareketlerden hangisini yapar?
Veya Dünya Güneş etrafında aşağıdaki hareketlerden hangisini yapar?
Aşağıdakilerden hangisi eksen hareketi sonucunda oluşmaz?
Dünya kendi ekseni etrafında ne kadar zamanda döner?
Ya da Dünya Güneş’in çevresini ne kadar zamanda dolanır?
Dünyamız dolanma hareketini hangi gök cisminin etrafında yapar?
Gece-Gündüz oluşumu aşağıdakilerden hangisinin doğal bir sonucudur?
Gece gökyüzüne baktığımızda Ay hareket ediyormuş gibi görürüz. Bunun nedeni aşağıdakilerden hangisidir?
Dünyamızın aşağıdaki hareketlerinden hangisi mevsimlerin oluşumunda etkilidir?
Aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?

       4.Sınıf Fen Bilimleri Dünyamızın Hareketleri Konu Testi Hakkında:

Dünyamızın Hareketleri testi özellikle etkileşimli bir çalışmadır. Yani bilgisayar ortamında çözmek için hazırlanmıştır. İnteraktif Dünyamızın Hareketleri testini çözmek için Başla butonuna basmalısınız. Ancak böylelikle soru ve cevapları görebilirsiniz. Dünyamızın Hareketleri testinde yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruları açabilirsiniz. İsterseniz liste bölümünden istediğiniz soruyu da seçebilirsiniz. Özellikle Dünyamızın Hareketleri testi öğrenme hedeflidir. Yani test çözerken öğrenmenizi sağlamak için hazırlanmıştır.

      Test Yapısı ve Değerlendirme:

Dünyamızın Hareketleri testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişmektedir. Böylelikle Dünyamızın Hareketleri testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü her tekrarda aynı konuda yeni bir test karşınıza çıkacaktır. Dünyamızın Hareketleri testinde genellikle kalıcı öğrenme hedeflenmiştir. Bu nedenle soru ve cevaplar yer değiştirerek ezber önlenmiştir. Örneğin Dünyamızın Hareketleri testini çözdünüz. Değerlendir butonuna bastınız. Karşınıza çıkan raporda başarı yüzdeniz görülecektir. Eğer eksikleriniz varsa tekrar çözmeniz sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca Dünyamızın Hareketleri testini tekrar inceleyerek cevaplarınızı karşılaştırabilirsiniz. Dünyamızın Hareketleri testini çözerken her soruya birden fazla cevap verme hakkınız vardır. Yani istediğiniz sorudan başlayabildiğiniz gibi istediğiniz zaman cevabınızı da değiştirebilirsiniz. Ancak cevabınızı değiştirseniz bile değerlendirmeye alınacaktır. Dünyamızın Hareketleri testinde genellikle verdiğiniz her yanlış cevap puanınızı azaltacaktır. Bu nedenle doğru cevap vermeye özen gösteriniz.

      Dünyamızın Hareketleri Konu Testinin Hazırlanışı:

Testlerimiz özellikle MEB kazanımları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle Dünyamızın Hareketleri testi hazırlanırken ders kitaplarından yararlanılmıştır. Yani Dünyamızın Hareketleri testinde ders içerikleri kullanılmıştır. Diğer yandan sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Üstelik Dünyamızın Hareketleri testi alanında uzman öğretmenlerin katkısıyla oluşturulmuştur. Böylelikle Dünyamızın Hareketleri testinin başarılı olması hedeflenmiştir.

testimiz.com

      Telif Hakkı:

Dünyamızın Hareketleri testi özellikle özgün bir çalışmadır. Testlerimiz genellikle intihal denetimi yapıldıktan sonra yayınlanmaktadır. Ancak Dünyamızın Hareketleri testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Bu nedenle ticari amaçla kullanılamaz. Dünyamızın Hareketleri genel eğitim amaçlıdır. Ancak başka amaçla kullanmak izne tabidir.