4. Sınıf Nelerden Hoşlanıyorum? Neleri Yapabilirim? Test

19 Eylül 2023 0 By testimiz.com

4.Sınıf Nelerden Hoşlanıyorum? Neleri Yapabilirim?

Test Çöz

Aşağıdakilerden hangisi bazı olaylar karşısında hissettiğimiz duygulara örnek olamaz?     
“Eğer bir konuda bizden farklı düşünen arkadaşımıza saygı duyarsak, bu durum bizim, insanlara karşı ………………olduğumuzu gösterir. “ Bu cümleyi aşağıdakilerden hangisiyle anlamlı hale getirebiliriz?
Aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?
Aşağıdakilerden hangisi olumsuz bir duygudur?
Çok sevdiğimiz bir arkadaşımızın başarısı bizde nasıl bir duygu uyandırmalıdır?
Zeynep, önceleri başarısız olduğu matematik dersini özverili bir şekilde çalışarak geçmiştir. Bu durumu aşağıdakilerden hangisiyle açıklayabiliriz?
“Kadir çok güzel gitar çalıyor. Kardeşi ise gitardan pek hoşlanmıyor. Çünkü gitar çalmayı beceremiyor. Ama çok güzel resim yapıyor.” Yukarıdaki metinden aşağıdakilerden hangisini çıkarabiliriz?
Başkalarının sevinç ve üzüntülerini; kısacası duygularını paylaşmak Yukarıdaki cümleyi aşağıdakilerden hangisiyle tamamlarız?
“Dünyanın çeşitli yerlerinde meydana gelen doğal afetler, başka ülkelerde yas ilan edilmesine neden olabiliyor. Bu durum, insanların …………… davrandıklarını gösterir.” Bu metin aşağıdaki sözcüklerden hangisi ile tamamlanmalıdır?
İnsanların tümünde rastlayabileceğimiz çeşitli ortak özellikler vardır. Aşağıdakilerden hangisi insanların sahip olduğu bu ortak özelliklerden biridir?
Aşağıdakilerden hangisi hoşgörülü bir kişinin davranışlarından biri olamaz?
Aşağıdaki davranışlardan hangisi yanlıştır?