5.Sınıf Üretim Dağıtım Ve Tüketim Ağı Konu Testi

31 Ocak 2021 0 Yazar: testimiz.com

5.Sınıf Üretim Dağıtım Ve Tüketim Ağı Konu Testi

5.Sınıf Sosyal Bilgiler Üretim Dağıtım ve Tüketim

Başla

TEBRİKLER.

5.Sınıf Sosyal Bilgiler Üretim Dağıtım ve Tüketim

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112131415
Son
Geri dön

Aşağıdaki ifadelerden hangisi doğrudur?
Aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?
“Toprağı işlemek, yararlı bitkiler yetiştirmek amacıyla yapılan etkinliklere …………. denir.” Cümlesinde boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisini yazmak daha doğru olur?
“Orman ve orman ürünlerinin kullanım faaliyetlerine ……….……… denir.” Cümlesinde boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisini yazmak daha doğru olur?
“Yer altındaki değerli madenlerin araştırılması, çıkarılması ve işlenmesi ile ilgili faaliyetlerin tümüne………………… denir.” Cümlesinde boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisini yazmak daha doğru olur?
” Tarım için elverişli olmayan gür otlakların bulunduğu yüksek düzlüklerde …………………. yapılır.” Cümlesinde boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisini yazmak daha doğru olur?
“……………………..faaliyetlerinin yapıldığı yerlerde pek çok insan fabrikalarda çalışır.” Cümlesinde boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisini yazmak daha doğru olur?
“Yaz mevsiminin uzun ve sıcak geçtiği Akdeniz kıyılarında ………………… faaliyetleri gelişmiştir.” Cümlesinde boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisini yazmak daha doğru olur?
“Bütün gün yer altında kazı çalışmaları yapıyorlar. Tüm bu çabalar kömür çıkarmak için. Çıkarılan kömür başka illere satılıyor. Babam da bu ekonomik faaliyet alanında işçi olarak çalışıyor. Kömür işletmesine yakın bir yerde de tarihi eserler bulunuyor. Ablam da tur rehberi olarak çalışıyor.” Paragrafta söz edilen mesleklere ait ekonomik faaliyetler hangi seçenekte doğru olarak verilmiştir?
Bir bölgede yoğun olarak bulunan meslek dallarına bakarak aşağıdakilerden hangisi kesinlikle söylenebilir?
Tüketici Hakları Kanunu’na göre satan aldığım ürün arızalı, kullanım tarihi geçmiş veya sorunlu çıkarsa bilinçli bir tüketici olarak yapmam doğru olmaz?
Bir pantolon satın aldığımızda aşağıdakilerden hangisi bu pantolonun üretim aşamasında yer almaz?
Aşağıdaki hammaddesi ve ürünü verilen eşleştirmelerden hangisi yanlıştır?
İş adamı Yasin Demirci 27335 nüfusu olan Denizli’nin Buldan ilçesine büyük bir tekstil fabrikası kurmak istiyor. Bu fabrika kurulduğunda aşağıdaki gelişmelerden hangisinin olması beklenmez?
Aşağıdakilerden hangisi Tüketici hakları ile ilgili sorun yaşadığımızda başvurabileceğimiz kurumlardan birisi değildir?

       5.Sınıf Üretim Dağıtım Ve Tüketim Ağı Konu Testi Hakkında:

       Üretim Dağıtım Ve Tüketim Ağı uzaktan eğitim testini çözmek için Başla‘ya tıklayınız.

        1. 5.Sınıf Üretim Dağıtım Ve Tüketim Ağı Konu Testi Nasıl Hazırlanmıştır?

Üretim Dağıtım Ve Tüketim Ağı konu testi İnteraktif etkileşimli bir çalışmadır. Üretim Dağıtım Ve Tüketim Ağı testi içerik geliştirme uzmanları tarafından özenle oluşturulmuştur. Aynı zamanda Üretim Dağıtım Ve Tüketim Ağı testi MEB eğitim programlarına göre hazırlanmıştır. Çünkü Üretim Dağıtım Ve Tüketim Ağı testi hazırlanırken program hedefleri dikkate alınmıştır. Üretim Dağıtım Ve Tüketim Ağı kazanım testinde özellikle ders kitapları esas alınmıştır. Çünkü Üretim Dağıtım Ve Tüketim Ağı çalışma testi öğrenme hedeflidir. Üstelik interaktif Üretim Dağıtım Ve Tüketim Ağı testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Özellikle sınıf içi uygulamalar Üretim Dağıtım Ve Tüketim Ağı testinin başarısını artırmaktadır. Online Üretim Dağıtım Ve Tüketim Ağı testi için öğrenci yada öğretmen görüşü önemlidir. Lütfen bizimle paylaşınız.

       2. 5.Sınıf Üretim Dağıtım Ve Tüketim Ağı Kazanım Testinin Yapısal Özellikleri:

İnteraktif Üretim Dağıtım Ve Tüketim Ağı test soruları çoktan seçmelidir. Ancak sınıf seviyesine göre 3 yada 4 seçenekli olabilir. Üretim Dağıtım Ve Tüketim Ağı konu testi hazırlanırken 1.2. ve 3. sınıflarda 3 seçenek tercih edilmiştir. Çünkü seçenek sayısı Üretim Dağıtım Ve Tüketim Ağı kazanım testinin zorluk seviyesini belirler. Üretim Dağıtım Ve Tüketim Ağı çalışma testi için 4.sınıf ve ikinci kademede 4 seçenek tercih edilmiştir. Ancak Üretim Dağıtım Ve Tüketim Ağı etkileşim testinde her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Aynı zamanda istediğiniz zaman tercihinizi değiştirebilirsiniz. Uzaktan eğitim Üretim Dağıtım Ve Tüketim Ağı testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Özellikle her seferinde başka bir test göreceksiniz. Çünkü Üretim Dağıtım Ve Tüketim Ağı sanal testinde soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişir. Ancak bazı bağlantılı testlerde bu özellik yoktur. Etkileşimli Üretim Dağıtım Ve Tüketim Ağı testinde süre kısıtlaması yoktur. Ancak siz kendi sürenizi tutabilirsiniz.

       3. 5.Sınıf Üretim Dağıtım Ve Tüketim Ağı Çalışma Testinin Genel Özellikleri:

Üretim Dağıtım Ve Tüketim Ağı konu testi özellikle bireysel öğrenmeye katkı sağlamak için hazırlanmıştır. İlk olarak interatif Üretim Dağıtım Ve Tüketim Ağı testi online çözülür. Çünkü Üretim Dağıtım Ve Tüketim Ağı çalışma testi sanal etkileşimli bir çalışmadır. Ancak Üretim Dağıtım Ve Tüketim Ağı konu testini yazarak çözmek isterseniz dokümanlar bölümünden indirebilirsiniz. Etkileşimli Üretim Dağıtım Ve Tüketim Ağı test çalışması özellikle çevrecidir. Çünkü Üretim Dağıtım Ve Tüketim Ağı kazanım testini online çözerken kağıt israfı olmaz. Ancak yazdırılan çalışmalarda da içerik sıkıştırılarak kağıt israfı önlemiştir. Böylece Üretim Dağıtım Ve Tüketim Ağı testini çözerken atık oluşmaz.

       4. Etkileşimli Üretim Dağıtım Ve Tüketim Ağı Testi Telif Hakkı:

Üretim Dağıtım Ve Tüketim Ağı etkileşim testi ilk olarak genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. Ancak Üretim Dağıtım Ve Tüketim Ağı testini sanal ortamda ücretsiz çözebilirsiniz. Özellikle Üretim Dağıtım Ve Tüketim Ağı konu testi telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com sitesine aittir. Ancak testimiz.com Üretim Dağıtım Ve Tüketim Ağı kazanım testi telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak Üretim Dağıtım Ve Tüketim Ağı testinin kullanımı özel izne tabidir.