6.Sınıf Fen Bilimleri Çocukluktan Ergenliğe Geçiş Konu Testi

21 Ekim 2021 3 Yazar: testimiz.com

6.Sınıf Fen Bilimleri Çocukluktan Ergenliğe Geçiş

6. Sınıf Fen Bilimleri Çocukluktan Ergenliğe Geçiş Testi

Başla

TEBRİKLER.

6. Sınıf Fen Bilimleri Çocukluktan Ergenliğe Geçiş Testi

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112Son
Geri dön

       6.Sınıf Fen Bilimleri Çocukluktan Ergenliğe Geçiş Konu Testi Hakkında:

      Not: Çocukluktan Ergenliğe Geçiş testimizi hemen çözmek için Başla düğmesine basınız.       Bu metin kısacası bir tanıtım yazısıdır. Çünkü Çocukluktan Ergenliğe Geçiş test çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Ancak teknik bir metindir. Bununla birlikte Çocukluktan Ergenliğe Geçiş testinde yer alan sorular aşağıda verilmiştir. Ancak testi çevrimiçi çözmek için başlat düğmesine basmalısınız.

      Test Soruları:

Aşağıdaki yaş aralıklarından hangisi ergenlik dönemi olarak adlandırılır?
Ergenlik dönemine başlama zamanı, dönemi tamamlama süresi ve bu dönemde yaşanan değişimlerde bireysel farklılıklar gözlenebilir. Bireyler arasındaki bu farklılıkların nedeni hangisi olamaz?
Eşeysel bezler, insanda ergenlik döneminde hormon salgılamaya başlayarak cinsiyete özgü karakterlerin oluşumunu sağlar. Aşağıda verilenlerden hangisi ergenlik dönemine geçişte erkeklerde görülen değişikliklerden birisi değildir?
Aşağıda verilenlerden hangisi ergenlik dönemine geçişte kızlarda görülen değişikliklerden birisi değildir?
Çocukluktan ergenliğe geçişte kız ve erkek çocukların vücutlarında bazı benzer değişimler gözlendiği gibi farklı değişimler de gözlenir. Aşağıda verilen değişimlerden hangisi kızlarda görülmez?
Aşağıdakilerden hangisi ergenlik dönemine geçişte erkek çocuklarında görülmez?
Aşağıdakilerden hangisi ergenlik dönemine geçişte kız ve erkeklerde görülen değişimlerden birisi değildir?
Ergenlik dönemine geçişte kızlarda aşağıdakilerden hangisi görülmez?
Ergenlik dönemine geçişte kızlarda aşağıdakilerden hangisi görülmez?
Aşağıda verilenlerden hangisi ergenlik dönemine geçişte her iki cinste de görülmez?
Üreme hücrelerini oluşturarak erkeklik ve dişilik hormonlarının salgılanmasını sağlayan bez aşağıdakilerden hangisidir? 
I- Sağlıklı ve dengeli beslenme

 

II- Ailesi ve öğretmenleriyle iletişim hâlinde olma

III- Sosyal etkinliklere katılma

Birey, ergenlik dönemini sağlıklı geçirebilmek için, yukarıdaki davranışlardan hangileri yapılmalıdır?

      Çocukluktan Ergenliğe Geçiş Testi:

      Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. İnteraktif Çocukluktan Ergenliğe Geçiş testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Üstelik güncel ve özenli bir çalışmadır. Çocukluktan Ergenliğe Geçiş çalışması oluşturulurken genellikle MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Başka bir deyişle ders kitabı içeriklerinden yararlanılmıştır. Ancak Çocukluktan Ergenliğe Geçiş testi kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Bununla birlikte Çocukluktan Ergenliğe Geçiş testinde kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Böylelikle öğrenme sürecinin devamlılığı planlanmıştır. Diğer yandan Çocukluktan Ergenliğe Geçiş testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Böylelikle çalışma verimliliği artmaktadır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Test yazmak uzmanlık ister. Konu ya da ünite testleri 10, 12, 15 veya 20 çoktan seçmeli sorudan oluşturulmuştur. Sorular sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Çocukluktan Ergenliğe Geçiş testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Ancak Çocukluktan Ergenliğe Geçiş testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test:

       İnteraktif veya online test çalışması sanal etkileşimli bir çalışmadır. Çocukluktan Ergenliğe Geçiş testi aynı zamanda öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle interaktif testler dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözme imkanı verir. Diğer yandan Çocukluktan Ergenliğe Geçiş testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Yani Çocukluktan Ergenliğe Geçiş testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ancak bağlantı verilen bazı çalışmalarda bu özellik yoktur. Ayrıca Çocukluktan Ergenliğe Geçiş testini akıllı tahtalarda kullanabilirsiniz. Çünkü akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Çocukluktan Ergenliğe Geçiş testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla çözebilirsiniz. Yani Çocukluktan Ergenliğe Geçiş testi mobil uyumludur. Diğer yandan cihazınıza mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

      Uygulama ve Değerlendirme:

      Etkileşimli Çocukluktan Ergenliğe Geçiş testini çözerken özellikle alttaki yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruya geçebilirsiniz. Aynı zamanda dilerseniz listeden seçerek istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Ayrıca Çocukluktan Ergenliğe Geçiş testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Çocukluktan Ergenliğe Geçiş testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Çocukluktan Ergenliğe Geçiş testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bu görüşleri dikkate almanız özellikle öğrenmenize katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Çocukluktan Ergenliğe Geçiş testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      Çalışmaların intihal denetimine özellikle önem verilmektedir. İnteraktif Çocukluktan Ergenliğe Geçiş testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Çocukluktan Ergenliğe Geçiş testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Çocukluktan Ergenliğe Geçiş testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Çocukluktan Ergenliğe Geçiş testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…