7.Sınıf Aynalar Ve Görüntü Özellikleri Test

29 Ocak 2023 0 By testimiz.com

7.Sınıf Aynalar Ve Görüntü Özellikleri Test

Test Çöz

 

Aynanın arkası sır adı verilen gümüş veya alüminyum bir tabaka ile kaplanır. Bunun amacı hangisidir?
Yansıtıcı yüzeyi düz olan aynalara ne ad verilir?
Aşağıdakilerden hangisi düz aynada oluşan görüntünün özelliklerinden birisi değildir?
Düz aynada cisim ve görüntünün simetrik olması nedeniyle aşağıdakilerden hangisi yapılır?
Düz aynalarda görüntünün hangi özelliği nedeniyle itfaiye ve ambulans yazısı ters yazılır?
Yansıtıcı yüzeyi, bir kürenin içbükey olan aynalara ne ad verilir?
Yansıtıcı yüzeyi, bir kürenin içbükey olan aynalara ne ad verilir?
Aşağıdaki ayna çeşitlerinden hangisinde görüntü gerçekten küçüktür?
Aşağıdaki ayna çeşitlerinden hangisinde görüntü gerçekten büyüktür?
Çukur aynada görüntü hangi noktadan sonra ters olur?
Çukur aynaya paralel gelen ışınlar, aynada yansıdıktan sonra toplandığı noktaya ne ad verilir?
Aynalarla ilgili aşağıda verilen bilgilerden hangisi yanlıştır?

       7.Sınıf Aynalar Ve Görüntü Özellikleri Test Hakkında:

      Test Çalışması:

Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. Yani test çözerken öğrendiklerimizi pekiştirirken yeni bilgilerde edinebiliriz. Aynalar Ve Görüntü Özellikleri testi özellikle bu amaçla hazırlanmıştır. Düzenli tekrar kalıcı öğrenmeyi sağlar. Özellikle Aynalar Ve Görüntü Özellikleri testi düzenli tekrar yapmak için oluşturulmuştur. Çünkü Aynalar Ve Görüntü Özellikleri testinde her tekrar yeni bir çalışma olarak karşınıza çıkacaktır.

İnteraktif Aynalar Ve Görüntü Özellikleri testi genellikle eğitim programlarına göre hazırlanmıştır. Aynalar Ve Görüntü Özellikleri testi hazırlanırken özellikle MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Ayrıca Aynalar Ve Görüntü Özellikleri testinde ders kitaplarındaki içerikler kullanılmıştır. Bunun yanında Aynalar Ve Görüntü Özellikleri testinde sınıf içi uygulamalara da yer verilmiştir. Genellikle öğretmen görüşleri doğrultusunda hazırlanan Aynalar Ve Görüntü Özellikleri testi bireysel öğrenmeyi sağlamak için özenle hazırlanmıştır.

      Sorular ve Test Yapısı:

İnteraktif Aynalar Ve Görüntü Özellikleri testi özellikle dinamik bir yapıdadır. Genellikle tekrar tekrar çözmek için tasarlanmıştır. Aynalar Ve Görüntü Özellikleri testinde soru ya da cevaplar her tekrarda yer değiştirmektedir. Böylece Aynalar Ve Görüntü Özellikleri testini çözerken her tekrarda yeni bir test çözeceksiniz. Yani ezberlemeden kalıcı öğreneceksiniz. Sanal Aynalar Ve Görüntü Özellikleri testi 10, 12, 15 veya 20 sorudan oluşmaktadır. Sorularda seçenek sayısı sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten oluşur. İlkokul seviyesindeki testler genellikle üç seçenekten oluşur. Ancak dördüncü sınıf testleri 4 seçenekten oluşmuştur. Diğer yandan ortaokul seviyesindeki testlerimiz 4 seçenekten oluşmaktadır.

      Test Çözme ve Değerlendirme:

Özellikle Aynalar Ve Görüntü Özellikleri testi sanal etkileşimli bir çalışmadır. Ancak Aynalar Ve Görüntü Özellikleri testini çözmek için -BAŞLA- düğmesine basınız. Ancak böylelikle soru ve seçenekleri görebilirsiniz. Aynalar Ve Görüntü Özellikleri testinde işaretlediğiniz her sorunun değerlendirmesini hemen görebilirsiniz. Yani sonucu doğru ya da yanlış olarak görebilirsiniz. Ancak yanlış yapınca üzülmeyiniz. Çünkü tekrar cevaplama hakkınız bulunmaktadır. Lakin notunuz azalacaktır. Etkileşimli Aynalar Ve Görüntü Özellikleri testinde alttaki yön oklarını kullanarak önceki ya da sonraki soruya geçebilirsiniz. Lakin isterseniz liste bölümünde istediğiniz soruyu da seçebilirsiniz. Ayrıca listede çözdüğünüz ya da yanlış yaptığınız soruları da görebilirsiniz. İnteraktif Aynalar Ve Görüntü Özellikleri testi bitince -Değerlendir- düğmesine basınız. Ekranda değerlendirme sonuçları ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Öğretmen görüşü doğrultusunda Aynalar Ve Görüntü Özellikleri testini tekrar çözebilirsiniz. Ancak Bunu için sayfayı yenilemelisiniz.

      Telif Hakkı:

Özellikle Aynalar Ve Görüntü Özellikleri testi özgün bir çalışmadır. Genellikle intihal denetimi yapılarak yayınlanmaktadır. Yani Aynalar Ve Görüntü Özellikleri testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Ancak bütün hakları saklıdır. Aynalar Ve Görüntü Özellikleri testi sitemiz üye veya ziyaretçileri için özel hazırlanmıştır. Ancak Aynalar Ve Görüntü Özellikleri testi genel eğitim amacı taşır. Ticari amaçla kullanılamaz. Diğer yandan Aynalar Ve Görüntü Özellikleri testinin başkaca kullanımı özel izne bağlıdır. Başarılar…

.