2.Sınıf Dinlemeyi Biliyoruz Test

9 Eylül 2023 0 By testimiz.com

2.Sınıf Dinlemeyi Biliyoruz

Test Çöz

 

İyi bir dinleyici olmak için aşağıdakilerden hangisini yapmalıyız?
Aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?
Aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?
Aşağıda verilen davranışlardan dinleme kurallarına uygun olmayanı işaretleyiniz?
“İyi bir …………… konuşmacıyla göz teması kurar. ” Cümlesinde boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi yazılmalıdır?
“İyi bir dinleyici konuşmacının …………. kesmeden dinler.” Cümlesinde boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi yazılmalıdır?
“İyi bir dinleyici olmak için …………. sözünü kesmemeliyiz.” Cümlesinde boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi yazılmalıdır?
“Konuşmacıyı ve onun konuştuklarını ………….” Cümlesinde boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi yazılmalıdır?
“Dinlerken konuşmacının ……. bakmalıyız, başka şeylerle ilgilenmemeliyiz.” Cümlesinde boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi yazılmalıdır?
Aşağıdakilerden hangisi dinleme kurallarından birisi değildir?
Ders anlatılırken resim yapmak gibi başka şeylerle ilgilenmek aşağıdakilerden hangisine neden olur?
Aşağıdakilerden hangisi yanlış olur?

      2.Sınıf Dinlemeyi Biliyoruz Testi Hakkında:

       Sınıfımızla İlgili Konular uzaktan eğitim testini çözmek için Başla‘ya tıklayınız.

        1. 2.Sınıf Sınıfımızla İlgili Konular Konu Testi Nasıl Hazırlanmıştır?

Sınıfımızla İlgili Konular konu testi İnteraktif etkileşimli bir çalışmadır. Sınıfımızla İlgili Konular testi içerik geliştirme uzmanları tarafından özenle oluşturulmuştur. Aynı zamanda Sınıfımızla İlgili Konular testi MEB eğitim programlarına göre hazırlanmıştır. Çünkü Sınıfımızla İlgili Konular testi hazırlanırken program hedefleri dikkate alınmıştır. Sınıfımızla İlgili Konular kazanım testinde özellikle ders kitapları esas alınmıştır. Çünkü Sınıfımızla İlgili Konular çalışma testi öğrenme hedeflidir. Üstelik interaktif Sınıfımızla İlgili Konular testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Özellikle sınıf içi uygulamalar Sınıfımızla İlgili Konular testinin başarısını artırmaktadır. Online Sınıfımızla İlgili Konular testi için öğrenci yada öğretmen görüşü önemlidir. Lütfen bizimle paylaşınız.

       2. 2.Sınıf Sınıfımızla İlgili Konular Kazanım Testinin Yapısal Özellikleri:

İnteraktif Sınıfımızla İlgili Konular test soruları çoktan seçmelidir. Ancak sınıf seviyesine göre 3 yada 4 seçenekli olabilir. Sınıfımızla İlgili Konular konu testi hazırlanırken 1.2. ve 3. sınıflarda 3 seçenek tercih edilmiştir. Çünkü seçenek sayısı Sınıfımızla İlgili Konular kazanım testinin zorluk seviyesini belirler. Sınıfımızla İlgili Konular çalışma testi için 4.sınıf ve ikinci kademede 4 seçenek tercih edilmiştir. Ancak Sınıfımızla İlgili Konular etkileşim testinde her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Aynı zamanda istediğiniz zaman tercihinizi değiştirebilirsiniz. Uzaktan eğitim Sınıfımızla İlgili Konular testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Özellikle her seferinde başka bir test göreceksiniz. Çünkü Sınıfımızla İlgili Konular sanal testinde soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişir. Ancak bazı bağlantılı testlerde bu özellik yoktur. Etkileşimli Sınıfımızla İlgili Konular testinde süre kısıtlaması yoktur. Ancak siz kendi sürenizi tutabilirsiniz.

       3. 2.Sınıf Sınıfımızla İlgili Konular Çalışma Testinin Genel Özellikleri:

Sınıfımızla İlgili Konular konu testi özellikle bireysel öğrenmeye katkı sağlamak için hazırlanmıştır. İlk olarak interatif Sınıfımızla İlgili Konular testi online çözülür. Çünkü Sınıfımızla İlgili Konular çalışma testi sanal etkileşimli bir çalışmadır. Ancak Sınıfımızla İlgili Konular konu testini yazarak çözmek isterseniz dokümanlar bölümünden indirebilirsiniz. Etkileşimli Sınıfımızla İlgili Konular test çalışması özellikle çevrecidir. Çünkü Sınıfımızla İlgili Konular kazanım testini online çözerken kağıt israfı olmaz. Ancak yazdırılan çalışmalarda da içerik sıkıştırılarak kağıt israfı önlemiştir. Böylece Sınıfımızla İlgili Konular testini çözerken atık oluşmaz.

       4. Etkileşimli Sınıfımızla İlgili Konular Testi Telif Hakkı:

Sınıfımızla İlgili Konular etkileşim testi ilk olarak genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. Ancak Sınıfımızla İlgili Konular testini sanal ortamda ücretsiz çözebilirsiniz. Özellikle Sınıfımızla İlgili Konular konu testi telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com sitesine aittir. Ancak testimiz.com Sınıfımızla İlgili Konular kazanım testi telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak Sınıfımızla İlgili Konular testinin kullanımı özel izne tabidir.