3.Sınıf Matematik 3.Ünite Konu Testleri

2 Ocak 2022 0 By testimiz.com

3.Sınıf Matematik 3.Ünite Konu Testleri

Beceri Temelli Çarpım Tablosu Konu Testi

Çarpma İşlemi Yapalım Konu Testi

Kısa Yoldan Çarpma İşlemi Yapalım Konu Testi

Çarpanlar İle Çarpım Arasındaki İlişki Konu Testi

Çarpma İşlemini Gerektiren Problemler Konu Testi

Bölme İşlemi Yapalım Konu Testi

Kısa Yoldan Bölme İşlemi Yapalım Konu Testi

Bölme İşleminin Terimleri Arasındaki İlişkiyi Belirleyelim Konu Testi

Bölme İşlemini Gerektiren Problemler Konu Testi

Üç Basamaklı Sayılarla Bölme İşlemi Konu Testi

Bölme Problemleri Konu Testi

Toplama İşleminde Tahmin

Eksilen Çıkan Fark

Çıkarma Problemleri

Alışveriş Problemleri

Çarpma işlemi

Çarpma Problemleri

Bölme İşlemi

Bölme Problemleri

       3.Sınıf Matematik 3.Ünite Testleri Hakkında:

       1. 3.Sınıf Matematik 3.Ünite Konu Testleri Nelerden Oluşturulmuştur?

       3.Ünite konu testleri İnteraktif ya da etkileşimli çalışmalardan oluşmuştur. Üstelik 3.Ünite testleri içerik geliştirme uzmanları tarafından özenle hazırlanmıştır. Aynı zamanda 3.Ünite testleri MEB eğitim programlarına göre düzenlenmiştir. Çünkü 3.Ünite testleri hazırlanırken program hedefleri dikkate alınmıştır. 3.Ünite çalışma testlerinde özellikle ders kitapları esas alınmıştır. Çünkü 3.Ünite hazırlık testleri öğrenme hedeflidir. Üstelik interaktif 3.Ünite konu testleri hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan yararlanılmıştır. Özellikle sınıf içi uygulamalar 3.Ünite testlerinin başarısını artırmaktadır. Online 3.Ünite testleri için öğrenci ya da öğretmen görüşü önemlidir. Lütfen yorumlarınızı bizimle paylaşınız.

       2. 3.Sınıf Matematik 3.Ünite Kazanım Testlerinin Yapısal Özellikleri:

       İnteraktif 3.Ünite testleri çoktan seçmeli sorulardan oluşturulmuştur. Çünkü seçenek sayısı 3.Ünite kazanım testlerinin zorluk seviyesini belirler. Ancak 3.Ünite çalışma testleri için 4.sınıf ve ikinci kademede 4 seçenek tercih edilmiştir. 3.Ünite etkileşim testlerinde her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Aynı zamanda istediğiniz zaman tercihinizi değiştirebilirsiniz. Uzaktan eğitim 3.Ünite testlerini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü kalıcı öğrenme için tekrar önemlidir. Çünkü 3.Ünite sanal testlerinde soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişir. Böylece her tekrarınızda yeni bir test göreceksiniz. Ancak bazı bağlantılı testlerde bu özellik yoktur. Etkileşimli 3.Ünite testlerinde süre kısıtlaması yoktur. Ancak siz kendi sürenizi tutabilirsiniz.

       3. 3.Sınıf Matematik 3.Ünite Çalışma Testlerinin Genel Özellikleri:

       3.Ünite konu testleri özellikle bireysel öğrenmeye katkı sağlamak için hazırlanmıştır. İlk olarak interatif 3.Ünite testleri online çözülür. Çünkü 3.Ünite çalışma testleri sanal etkileşimli çalışmalardır. Bunun yanında 3.Ünite konu testlerini yazarak çözmek isterseniz dokümanlar bölümünden indirebilirsiniz. Etkileşimli 3.Ünite testleri çalışması özellikle çevrecidir. Çünkü 3.Ünite kazanım testlerini online çözerken kağıt israfı olmaz. Ancak yazdırılan çalışmalarda da içerik sıkıştırılarak kağıt israfı önlemiştir. Böylece 3.Ünite testini çözerken atık oluşmaz.

       4. Etkileşimli 3.Ünite Testleri Telif Hakkı:

       3.Ünite etkileşim testleri kısacası genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. Ancak 3.Ünite testlerini sanal ortamda ücretsiz çözebilirsiniz. Özellikle 3.Ünite konu testleri telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com sitesine aittir. Ancak testimiz.com 3.Ünite kazanım testleri telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak 3.Ünite testlerinin kullanımı özel izne tabidir.

testimiz.com.tr