4.Sınıf 3.Ünite Testleri

Doğal Sayılarla Çarpma İşlemi

Çarpma İşlemi

Kısa Yoldan Çarpma İşlemi

10, 100, 1 000 İle Kısa Yoldan Çarpma İşlemi

Çarpma İşleminin Sonucunu Tahmin Etme

Ya da Çarpma İşleminde Verilmeyen Rakamı Bulma 

Çarpma İşleminde Verilmeyen Terimi Bulma 

 Zihinden Çarpma İşlemi

Çarpma İşleminde Tahmin

Çarpma İşlemi ile İlgili Problemler

Doğal Sayılarla Bölme İşlemi

 Bölme İşlemi

Zihinden Bölme İşlemi

Bölme İşleminin Sonucunu Tahmin Etme

Çarpma ve Bölme İşlemleri Arasındaki İlişki

Bölme Terimleri

Bölme İşlemi Kazanımları

Çarpma İşlemi Problem Çözme ve Problem Kurma

Çarpma İşlemini Tahmin Etme

Zihinden Çarpma İşlemi

Çarpma İşleminde Verilmeyen Terimi Bulma

Çarpma İşlemi Alıştırmaları

Kısa Yoldan Çarpma İşlemi

Çarpma İşlemi

3.Ünite Değerlendirme

Doğal Sayılarla Çarpma İşlemi

Çarpma Problemleri

Doğal Sayılarla Bölme İşlemi

Bölme Problemleri

Bölme İşlemi

Çarpma İşlemi Değerlendirme Testi

1.Dönem 2.Yazılı Soruları

       4.Sınıf 3.Ünite Testleri Hakkında:

       1. 4.Sınıf Matematik 3.Ünite Konu Testleri Nelerden Oluşturulmuştur?

       Matematik 3.Ünite si konu testleri İnteraktif ya da etkileşimli çalışmalardan oluşmuştur. Üstelik Matematik 3.Ünite testleri içerik geliştirme uzmanları tarafından özenle hazırlanmıştır. Aynı zamanda Matematik 3.Ünite testleri MEB eğitim programlarına göre düzenlenmiştir. Çünkü Matematik 3.Ünite testleri hazırlanırken program hedefleri dikkate alınmıştır. Matematik 3.Ünite çalışma testlerinde özellikle ders kitapları esas alınmıştır. Çünkü Matematik 3.Ünite hazırlık testleri öğrenme hedeflidir. Üstelik interaktif Matematik 3.Ünite konu testleri hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan yararlanılmıştır. Özellikle sınıf içi uygulamalar Matematik 3.Ünite testlerinin başarısını artırmaktadır. Online Matematik 3.Ünite tesleri için öğrenci ya da öğretmen görüşü önemlidir. Lütfen yorumlarınızı bizimle paylaşınız.

       2. 4.Sınıf Matematik 3.Ünite Kazanım Testlerinin Yapısal Özellikleri:

       İnteraktif Matematik 3.Ünite testleri çoktan seçmeli sorulardan oluşturulmuştur. Çünkü seçenek sayısı Matematik 3.Ünite kazanım testlerinin zorluk seviyesini belirler. Ancak Matematik 3.Ünite çalışma testleri için 4.sınıf ve ikinci kademede 4 seçenek tercih edilmiştir. Matematik 3.Ünite etkileşim testlerinde her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Aynı zamanda istediğiniz zaman tercihinizi değiştirebilirsiniz. Uzaktan eğitim Matematik 3.Ünite testlerini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü kalıcı öğrenme için tekrar önemlidir. Çünkü Matematik 3.Ünite sanal testlerinde soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişir. Böylece her tekrarınızda yeni bir test göreceksiniz. Ancak bazı bağlantılı testlerde bu özellik yoktur. Etkileşimli Matematik 3.Ünite testlerinde süre kısıtlaması yoktur. Ancak siz kendi sürenizi tutabilirsiniz.

       3. 4.Sınıf Matematik 3.Ünite Çalışma Testlerinin Genel Özellikleri:

       Matematik 3.Ünite konu testleri özellikle bireysel öğrenmeye katkı sağlamak için hazırlanmıştır. İlk olarak interatif Matematik 3.Ünite testleri online çözülür. Çünkü Matematik 3.Ünite çalışma testleri sanal etkileşimli çalışmalardır. Bunun yanında Matematik 3.Ünite konu testlerini yazarak çözmek isterseniz dokümanlar bölümünden indirebilirsiniz. Etkileşimli Matematik 3.Ünite testleri çalışması özellikle çevrecidir. Çünkü Matematik 3.Ünite kazanım testlerini online çözerken kağıt israfı olmaz. Ancak yazdırılan çalışmalarda da içerik sıkıştırılarak kağıt israfı önlemiştir. Böylece Matematik 3.Ünite testini çözerken atık oluşmaz.

       4. Etkileşimli Matematik 3.Ünite Testleri Telif Hakkı:

       Matematik 3.Ünite etkileşim testleri kısacası genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. Ancak Matematik 3.Ünite testlerini sanal ortamda ücretsiz çözebilirsiniz. Özellikle Matematik 3.Ünite konu testleri telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com sitesine aittir. Ancak testimiz.com Matematik 3.Ünite kazanım testleri telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak Matematik 3.Ünite testlerinin kullanımı özel izne tabidir.

testimiz.com.tr

3 thoughts on “4.Sınıf 3.Ünite Testleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.