2.Sınıf Evimizin Adresini Bilirim Konu Testimiz

12 Aralık 20210Yazar:testimiz.com

2.Sınıf Evimizin Adresini Bilirim

2.Sınıf Ev Adresim

TEBRİKLER.

2.Sınıf Ev Adresim

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Soru 1
Aşağıdakilerden hangisi ev adresimizde bulunur?
A
Ailedeki birey sayısı
B
Sokak adı
C
Komşularımızın adı
Soru 2
Ev adresimizde bulunması gereken kod hangisidir?
A
Banka kodu
B
Posta kodu
C
Telefon kodu
Soru 3
Evimizin adresinde aşağıdakilerden hangisi bulunur?
A
Yaşadığımız şehir
B
Doğum tarihi
C
Gittiğimiz okul
Soru 4
Evimizin adresinde aşağıdakilerden hangisi bulunur?
A
Hava durumu
B
İlçe adı
C
Mail adresi
Soru 5
Aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?
A
Evimizin adresini tanımadığımız kişilere vermemeliyiz.
B
Adres yazarken her sözcüğün ilk harfi büyük yazılmalıdır.
C
Evimizin adresine kaç odalı olduğunu yazmalıyız.
Soru 6
Evimizin adresinde aşağıdakilerden hangisi bulunur?
A
Telefon numarası
B
Okul no
C
No
Soru 7
“Evimizin …………; yaşadığımız köy, kasaba veya şehir isimleri bulunur.” Cümlesinde boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi yazılmalıdır?
A
adresinde
B
önünde
C
çevresinde
Soru 8
Aşağıdakilerden hangisi ev adresimizde bulunmaz?
A
Mahalle adı
B
Okulumuzun adı
C
Apartman adı
Soru 9
Aşağıdaki adres kısaltmalarından hangisi yanlış verilmiştir?
A
Cad. = Cadde
B
Mhl. = Mahalle
C
Sok. = Sokak
Soru 10
“İhtiyaç duyduğumuzda ……… bilgilerimizi kullanarak ailemize ulaşabiliriz.” Cümlesinde boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi yazılmalıdır?
A
okul
B
kimlik
C
adres
Soru 11
“……….evimizin bulunduğu mahalle, sokak ve bina numarasını gösteren bilgiler vardır.” Cümlesinde boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi yazılmalıdır?
A
PTT’de
B
Adreste
C
İnternette
Soru 12
Yaşadığımız yere ait bilgilere ne ad verilir?
A
Kimlik
B
Apartman
C
Adres
Sınavı tamamlamak için butona tıklayınız, yanlışlarınız gösterilecektir. Sonuçları al.
12 tamamladınız.
Liste
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112Son
Geri dön

 

Yaşadığımız yere ait bilgilere ne ad verilir?
Evimizin adresinde aşağıdakilerden hangisi bulunur?
Evimizin adresinde aşağıdakilerden hangisi bulunur?
Aşağıdakilerden hangisi ev adresimizde bulunur?
Ya da Aşağıdakilerden hangisi ev adresimizde bulunmaz?
Evimizin adresinde aşağıdakilerden hangisi bulunur?
Ev adresimizde bulunması gereken kod hangisidir?
“Evimizin …………; yaşadığımız köy, kasaba veya şehir isimleri bulunur.” Cümlesinde boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi yazılmalıdır?
“……….evimizin bulunduğu mahalle, sokak ve bina numarasını gösteren bilgiler vardır.” Cümlesinde boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi yazılmalıdır?
İhtiyaç duyduğumuzda ……… bilgilerimizi kullanarak ailemize ulaşabiliriz.” Cümlesinde boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi yazılmalıdır?
Aşağıdaki adres kısaltmalarından hangisi yanlış verilmiştir?
Aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?

 

       2.Sınıf Hayat Bilgisi Evimizin Adresini Bilirim Konu Testi:

      Bu metin özetle teknik bir metindir. Özellikle Evimizin Adresini Bilirim testini tanıtmak için hazırlanmıştır. Bu çalışma sanal ortamda yapılan interaktif ya da online bir çalışmadır. Evimizin Adresini Bilirim konu testini çözmek için Başlat bağlantısını tıklayınız. Önceki yada sonraki soruyu görmek için alttaki yön tuşlarını kullanmalısınız. Ancak Evimizin Adresini Bilirim testinde liste bağlantısından istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Listede cevapladığınız sorular renkli görünecektir. Evimizin Adresini Bilirim testinde yapmadığınız soruları buradan görebilirsiniz. Ayrıca Evimizin Adresini Bilirim testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Evimizin Adresini Bilirim testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Evimizin Adresini Bilirim testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bu görüşleri dikkate almanız özellikle öğrenmenize katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Evimizin Adresini Bilirim testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

      İnteraktif Evimizin Adresini Bilirim Testi:

Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. Evimizin Adresini Bilirim testi özellikle bireysel öğrenmeyi sağlamak için hazırlanmıştır. İnteraktif Evimizin Adresini Bilirim testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle özenli ve kaliteli bir çalışmadır. Evimizin Adresini Bilirim test çalışması oluşturulurken MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Ayrıca Evimizin Adresini Bilirim testi güncel bir çalışmadır. Özellikle sınıf içi çalışmalardan yararlanılmıştır. Testler genellikle ders kitabı içeriklerinden oluşturulmuştur. Böylelikle test başarısı artırılmıştır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Test yazmak uzmanlık ister. Evimizin Adresini Bilirim Testi alanında uzman öğretmenler tarafından hazırlanmıştır. Konu ya da ünite testleri 10, 12, 15 veya 20 çoktan seçmeli sorudan oluşturulmuştur. Ancak testimiz sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Evimizin Adresini Bilirim testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Lakin Evimizin Adresini Bilirim testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test Çalışması:

       İnteraktif veya online test çalışması sanal etkileşimli bir çalışmadır. Evimizin Adresini Bilirim testi aynı zamanda öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle interaktif testler dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözme imkanı verir. Diğer yandan Evimizin Adresini Bilirim testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Yani Evimizin Adresini Bilirim testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ayrıca Evimizin Adresini Bilirim testini akıllı tahtalarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Evimizin Adresini Bilirim testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla çözebilirsiniz. Yani Evimizin Adresini Bilirim testi mobil uyumludur. Diğer yandan cihazınıza mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

 

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      Çalışmaların intihal denetimine özellikle önem verilmektedir. İnteraktif Evimizin Adresini Bilirim testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Evimizin Adresini Bilirim testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Evimizin Adresini Bilirim testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Evimizin Adresini Bilirim testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…