2.Sınıf Hayat Bilgisi İletişime Önem Veririz Test Çöz

9 Kasım 2021 0 Yazar: testimiz.com

2.Sınıf Hayat Bilgisi İletişime Önem Veririz

 

2.Sınıf İletişime Önem Veririz

TEBRİKLER.

2.Sınıf İletişime Önem Veririz

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Soru 1
Tenefüste Mert Efe’nin yere çöp attığını gören Beren aşağıdaki davranışlardan hangisini yaparsa doğru olur?
A
Mert Efe’yi kibar bir şekilde uyarırsa
B
Mert Efe’nin yaptığını görmezden gelirse
C
Mert Efe’yi öğretmenine şikayet ederse
Soru 2
Arkadaşımız bize bir iyilik yaptığında ona ne deriz?
A
Hoşça kal
B
Rica ederim
C
Teşekkür ederim
Soru 3
Aşağıdaki davranışlardan hangisi yanlıştır?
A
İletişim kurarken nezaket ifadelerini kullanırım.
B
Arkadaşlarımın eşyalarını kullanırken izin alırım.
C
Arkadaşlarımın konuşmalarını dinlemem.
Soru 4
“Duygularımızı, ihtiyaçlarımızı ve isteklerimizi belirtirken …….. sözcüklerini kullanmalıyız.” Yukarıdaki cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi yazılmalı?
A
bilmediğimiz
B
nezaket
C
istediğimiz
Soru 5
Sırasına su dökülen Azra öğretmenle nasıl konuşmalı?
A
Öğretmenim, sırama su döküldü, kâğıt havlu alabilir miyim?
B
Sıram ıslandı hemen hizmetli çağır.
C
Şuradan kağıt havlu versene.
Soru 6
“Tuğra, hasta olduğu için okula gelmemişti. Tura’yı merak eden Kuzey ziyaretine gitti.” Kuzey, Tuğra’ya hangisini söylemelidir?
A
Dersine çalış
B
Geçmiş olsun
C
Kolay gelsin
Soru 7
“Bahçede futbol oynarlarken Barış, Mehmet Polat’ı düşürdü.” Barış, Mehmet Polat’a ne söylemeli?
A
Önüne baksana
B
Rica ederim
C
Özür dilerim
Soru 8
Arkadaşınız sizinle boya kalemlerini paylaştı zaman aşağıdaki ifadelerden hangisini kullanırsın?
A
Özür dilerim
B
Teşekkür ederim
C
Rica ederim
Soru 9
“Elif’in kalemleri yere döküldü. Deniz kalemleri toplamasına yardım etti. Elif, Deniz’e teşekkür etti.” Bu durumda Deniz ne söylemeli?
A
Rica ederim
B
Sana ne
C
Özür dilerim
Soru 10
“Kendimizi karşımızdakinin yerine koyarak onun da duygularını anlamaya çalışmalıyız.” Buna ne denir?
A
Kafa tutmak.
B
Empati kurmak.
C
Aldırış etmemek.
Soru 11
Aşağıdaki ifadelerden hangisi doğrudur?
A
Al şu kalemini
B
Bana tıraşını verir misin?
C
Bana silgi ver
Soru 12
Aşağıdakilerden hangisi sihirli sözcüklerimizden birisi değildir?
A
Rica ederim
B
Sana ne
C
Özür dilerim
Sınavı tamamlamak için butona tıklayınız, yanlışlarınız gösterilecektir. Sonuçları al.
12 tamamladınız.
Liste
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112Son
Geri dön

       2.Sınıf Hayat Bilgisi İletişime Önem Veririz Konu Testi Hakkında:

      İletişime Önem Veririz uzaktan eğitim testini çözmek için Başla‘ya tıklayınız. Böylelikle test sorularını ve seçeneklerini görebilirsiniz. İletişime Önem Veririz testi tekrar tekrar çözmek üzere düzenlenmiştir. Yani kalıcı öğrenmek için tekrar önemlidir. Her tekrarda İletişime Önem Veririz testinde soru ve cevapların yeri değişecektir. Böylelikle ezber yapmadan öğrenme ağlanmaktadır.

      İletişime Önem Veririz Konu Testinin Hazırlanışı:

      İletişime Önem Veririz konu testi özellikle sanal etkileşimli bir çalışmadır. Diğer bir deyişle online test çözme çalışmasıdır. Üstelik İletişime Önem Veririz testi içerik geliştirme uzmanları tarafından özenle oluşturulmuştur. Aynı zamanda İletişime Önem Veririz testi MEB eğitim programlarına göre hazırlanmıştır. Çünkü İletişime Önem Veririz testi hazırlanırken program hedefleri dikkate alınmıştır. İletişime Önem Veririz kazanım testinde özellikle ders kitaplarında yer alan içerikler kullanılmıştır. Çünkü İletişime Önem Veririz çalışma testi öğrenme hedeflidir. Bununla birlikte İletişime Önem Veririz testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Böylelikle sınıf içi uygulamalar İletişime Önem Veririz testinin başarısını artıracaktır. Online İletişime Önem Veririz testi için öğrenci ya da öğretmen görüşü önemlidir. Bizimle görüş ve önerilerinizi paylaşınız.

testimiz.com

      Kazanım Testinin Yapısal Özellikleri:

      Testlerimiz sürekli güncellenmekte ya da yenilenmektedir. İnteraktif İletişime Önem Veririz test soruları genellikle çoktan seçmelidir. Ancak sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekli olabilir. Ancak İletişime Önem Veririz konu testi hazırlanırken 1.2. ve 3. Sınıflar için genellikle 3 seçenek tercih edilmiştir. Çünkü seçenek sayısı İletişime Önem Veririz kazanım testinin zorluk seviyesini belirler. İletişime Önem Veririz çalışma testi için 4.sınıf ya da ikinci kademede 4 seçenek tercih edilmiştir. Ancak İletişime Önem Veririz etkileşim testinde her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Aynı zamanda istediğiniz zaman tercihinizi değiştirebilirsiniz. Uzaktan eğitim İletişime Önem Veririz testini özellikle tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü İletişime Önem Veririz testini yenilediğinizde soru ve cevapların yerleri değişmektedir. Her seferinde Böylece her tekrarda aynı konuda başka bir test çözeceksiniz. Ancak bazı bağlantılı testlerde bu özellik yoktur.

testimiz.com

      İletişime Önem Veririz Testi Genel Özellikleri:

      İletişime Önem Veririz konu testi özellikle bireysel öğrenmeye katkı sağlamak için hazırlanmıştır. İnteraktif İletişime Önem Veririz testi genellikle çevrimiçi çözülür. Çünkü İletişime Önem Veririz çalışma testi sanal etkileşimli bir çalışmadır. Ancak İletişime Önem Veririz konu testini yazarak çözmek isterseniz dokümanlar bölümünden indirebilirsiniz. Etkileşimli İletişime Önem Veririz test çalışması özellikle çevrecidir. Çünkü İletişime Önem Veririz kazanım testini çevrimiçi çözerken kâğıt israfı olmaz. Ancak yazdırılan çalışmalarda da içerik sıkıştırılarak kâğıt israfı önlemiştir. Böylece İletişime Önem Veririz testini çözerken atık oluşmaz.

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      İletişime Önem Veririz etkileşim testi ilk olarak genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. Ancak İletişime Önem Veririz testini sanal ortamda ücretsiz çözebilirsiniz. Özellikle İletişime Önem Veririz konu testi telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com sitesine aittir. Ancak testimiz.com İletişime Önem Veririz kazanım testi telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak İletişime Önem Veririz testinin kullanımı özel izne tabidir.