2.Sınıf İyi Günde Kötü Günde Konu Testimiz

12 Aralık 2021 0 By testimiz.com

2.Sınıf İyi Günde Kötü Günde

2.Sınıf İyi Günde Kötü Günde

TEBRİKLER.

2.Sınıf İyi Günde Kötü Günde

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Soru 1
Aşağıdakilerden hangisi aile bireylerinden birisi değildir?
A
Abla
B
Dayı
C
Anne
Soru 2
“Akrabalarımızla sevinç ve üzüntülerimizi ……………..” Cümlesinde boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisini yazmak doğru olur?
A
söylemeliyiz
B
paylaşmalıyız
C
saklamalıyız
Soru 3
Akrabalarla bir araya geldiğimizde aşağıdakilerden hangisini yapmayız?
A
Kavga etmek
B
Sohbet etmek
C
Eğlenmek
Soru 4
Aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?
A
Akrabalarımızın üzüntülerini paylaşmalıyız.
B
Dayanışma ve yardımlaşma, akrabalar arasındaki iletişimi kuvvetlendirir.
C
Ailemizde sorumluluklarımızı yerine getirmemize gerek yoktur.
Soru 5
Aşağıdakilerden hangisini akrabalarımızla yaptığımız bir kutlamadır?
A
Cumhuriyet Bayram’ı
B
Doğum gününü
C
Milli bayramları
Soru 6
Aşağıdakilerden hangisini aile bireyleri ve yakın akrabalarımızla kutlarız?
A
Bayrak Töreni
B
Sünnet Töreni
C
Cenaze Töreni
Soru 7
Aşağıdakilerin hangisinde akraba ziyaretleri yapılır?
A
Dini bayramlarda
B
Yılbaşında
C
Milli bayramlarda
Soru 8
“Aile bireylerimize ve akrabalarımıza her zaman …….. olmalıyız.” Cümlesinde boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisini yazmak doğru olur?
A
destek
B
isteksiz
C
duyarsız
Soru 9
Aşağıdakilerden hangisi yakın akrabalarımızdan birisi değildir?
A
Kuzen
B
Komşu
C
Hala
Soru 10
“Dini bayramlarda ……………………. ziyaret etmeliyiz.” Cümlesinde boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisini yazmak doğru olur?
A
Müzeleri
B
Aile büyüklerini
C
Turistik yerleri
Soru 11
Aşağıdakilerden hangisi yakın akrabamız değildir?
A
Arkadaş
B
Teyze
C
Amca
Soru 12
  1. “Hastalanan akrabalarımızı ……. etmeliyiz.” Cümlesinde boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisini yazmak doğru olur?
A
yardım
B
ziyaret
C
terk
Sınavı tamamlamak için butona tıklayınız, yanlışlarınız gösterilecektir. Sonuçları al.
12 tamamladınız.
Liste
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112Son
Geri dön

 

Akrabalarla bir araya geldiğimizde aşağıdakilerden hangisini yapmayız?
Ya da Aşağıdakilerden hangisi yakın akrabamız değildir?
Aşağıdakilerden hangisi aile bireylerinden birisi değildir?
Veya Aşağıdakilerden hangisini akrabalarımızla yaptığımız bir kutlamadır?
Aşağıdakilerden hangisi yakın akrabalarımızdan birisi değildir?
Ancak Aşağıdakilerin hangisinde akraba ziyaretleri yapılır?
Aşağıdakilerden hangisini aile bireyleri ve yakın akrabalarımızla kutlarız?
“Akrabalarımızla sevinç ve üzüntülerimizi ……………..” Cümlesinde boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisini yazmak doğru olur?
“Aile bireylerimize ve akrabalarımıza her zaman …….. olmalıyız.” Cümlesinde boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisini yazmak doğru olur?
10.     “Hastalanan akrabalarımızı ……. etmeliyiz.” Cümlesinde boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisini yazmak doğru olur?
“Dini bayramlarda ……………………. ziyaret etmeliyiz.” Cümlesinde boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisini yazmak doğru olur?
Aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?

 

       2.Sınıf Hayat Bilgisi İyi Günde Kötü Günde Konu Testi:

      Bu metin özetle teknik bir metindir. Özellikle İyi Günde Kötü Günde testini tanıtmak için hazırlanmıştır. Bu çalışma sanal ortamda yapılan interaktif ya da online bir çalışmadır. İyi Günde Kötü Günde konu testini çözmek için Başlat bağlantısını tıklayınız. Önceki yada sonraki soruyu görmek için alttaki yön tuşlarını kullanmalısınız. Ancak İyi Günde Kötü Günde testinde liste bağlantısından istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Listede cevapladığınız sorular renkli görünecektir. İyi Günde Kötü Günde testinde yapmadığınız soruları buradan görebilirsiniz. Ayrıca İyi Günde Kötü Günde testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza İyi Günde Kötü Günde testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda İyi Günde Kötü Günde testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bu görüşleri dikkate almanız özellikle öğrenmenize katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte alt ekranda İyi Günde Kötü Günde testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

      İnteraktif İyi Günde Kötü Günde Testi:

Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. İyi Günde Kötü Günde testi özellikle bireysel öğrenmeyi sağlamak için hazırlanmıştır. İnteraktif İyi Günde Kötü Günde testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle özenli ve kaliteli bir çalışmadır. İyi Günde Kötü Günde test çalışması oluşturulurken MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Ayrıca İyi Günde Kötü Günde testi güncel bir çalışmadır. Özellikle sınıf içi çalışmalardan yararlanılmıştır. Testler genellikle ders kitabı içeriklerinden oluşturulmuştur. Böylelikle test başarısı artırılmıştır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Test yazmak uzmanlık ister. İyi Günde Kötü Günde Testi alanında uzman öğretmenler tarafından hazırlanmıştır. Konu ya da ünite testleri 10, 12, 15 veya 20 çoktan seçmeli sorudan oluşturulmuştur. Ancak testimiz sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle İyi Günde Kötü Günde testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Lakin İyi Günde Kötü Günde testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test Çalışması:

       İnteraktif veya online test çalışması sanal etkileşimli bir çalışmadır. İyi Günde Kötü Günde testi aynı zamanda öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle interaktif testler dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözme imkanı verir. Diğer yandan İyi Günde Kötü Günde testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Yani İyi Günde Kötü Günde testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ayrıca İyi Günde Kötü Günde testini akıllı tahtalarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. İyi Günde Kötü Günde testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla çözebilirsiniz. Yani İyi Günde Kötü Günde testi mobil uyumludur. Diğer yandan cihazınıza mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

 

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      Çalışmaların intihal denetimine özellikle önem verilmektedir. İnteraktif İyi Günde Kötü Günde testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle İyi Günde Kötü Günde testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan İyi Günde Kötü Günde testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle İyi Günde Kötü Günde testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…