2.Sınıf Kimin Yardıma İhtiyacı Var? Konu Testimiz

12 Aralık 2021 0 By testimiz.com

2.Sınıf Kimin Yardıma İhtiyacı Var

 

2.Sınıf Yardım Edelim

TEBRİKLER.

2.Sınıf Yardım Edelim

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Soru 1
Aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?
A
Özel gereksinimli kişilerin ihtiyacı olsa da yardım etmeyiz.
B
Çevremizde yardıma ihtiyacı olan kişilere yardım etmeliyiz.
C
Toplu taşıma araçlarında, yaşlılara ve hamile bayanlara yer vermeliyiz.
Soru 2
Aşağıdakilerden hangisinin karşıdan karşıya geçerken yardıma ihtiyacı vardır?
A
Görme engelliler
B
İşitme engelliler
C
Konuşma engelliler
Soru 3
“Yardıma ihtiyacı olanlara yardım etmek sosyal bir ihtiyaçtır.” Bu ifadeye göre aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?
A
Efe, harçlığını kaybeden arkadaşına simit verdi.
B
Buğlem, yere düşen arkadaşını kaldırdı.
C
Bulut, karşıya geçmek isteyen yaşlı bir amcaya yardım etmedi.
Soru 4
Aşağıdakilerden hangisine yardım edilmez?
A
Çocuklar
B
Suçlular
C
Hayvanlar
Soru 5
Aşağıdakilerden hangisine öncelikle yardım etmeliyiz?
A
Kavga eden arkadaşımıza.
B
Bize kızan komşumuza.
C
Sofra kuran annemize.
Soru 6
Aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?
A
Birine yardım etmek için onu tanımak zorunda değiliz.
B
Yardımlaşmak tüm insanlar için önemlidir.
C
Çocukların kimseye yardım etmesine gerek yoktur.
Soru 7
Yardımlaşmada öncelik kimin olmalıdır?
A
Yabancı ülkelerdeki çocuklar
B
Aile bireyleri
C
Parkta oynayan çocuklar
Soru 8
Başkalarına yardım ettiğimizde aşağıdakilerden hangisini hissederiz?
A
Kıskançlık
B
Mutluluk
C
Üzüntü
Soru 9
Aşağıdakilerden hangisinin karşıdan karşıya geçerken yardıma ihtiyacı yoktur?
A
Yaşlı ve çocuklar
B
Yürüme güçlüğü çekenler
C
Trafik polisi
Soru 10
“Toplu taşıma araçlarında, yaşlılara ve hamile bayanlara …. vermeliyiz.” Yandaki cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi yazılmalıdır?
A
izin
B
yer
C
para
Soru 11
“Özel gereksinimli kişilerin ihtiyacı olduğunda onlara yardım etmeliyiz.” Aşağıdakilerden hangisi özel gereksinimi olan kişilerden birisidir?
A
Görevliler
B
Arkadaşlarımız
C
Engelliler
Soru 12
“Çevremizde yardıma ihtiyacı olan kişilere ……… etmeliyiz.” Yandaki cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi yazılmalıdır?
A
yardım
B
teşekkür
C
alay
Sınavı tamamlamak için butona tıklayınız, yanlışlarınız gösterilecektir. Sonuçları al.
12 tamamladınız.
Liste
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112Son
Geri dön

 

“Çevremizde yardıma ihtiyacı olan kişilere ……… etmeliyiz.” Yandaki cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi yazılmalıdır?
“Toplu taşıma araçlarında, yaşlılara ve hamile bayanlara …. vermeliyiz.” Yandaki cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi yazılmalıdır?
“Özel gereksinimli kişilerin ihtiyacı olduğunda onlara yardım etmeliyiz.” Aşağıdakilerden hangisi özel gereksinimi olan kişilerden birisidir?
Aşağıdakilerden hangisinin karşıdan karşıya geçerken yardıma ihtiyacı yoktur?
Aşağıdakilerden hangisinin karşıdan karşıya geçerken yardıma ihtiyacı vardır?
Aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?
“Yardıma ihtiyacı olanlara yardım etmek sosyal bir ihtiyaçtır.” Bu ifadeye göre aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?
Yardımlaşmada öncelik kimin olmalıdır?
Aşağıdakilerden hangisine yardım edilmez?
Başkalarına yardım ettiğimizde aşağıdakilerden hangisini hissederiz?
Aşağıdakilerden hangisine öncelikle yardım etmeliyiz?
Aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?

       2.Sınıf Hayat Bilgisi Kimin Yardıma İhtiyacı Var? Konu Testi:

      Bu metin özetle teknik bir metindir. Özellikle Kimin Yardıma İhtiyacı Var testini tanıtmak için hazırlanmıştır. Bu çalışma sanal ortamda yapılan interaktif ya da online bir çalışmadır. Kimin Yardıma İhtiyacı Var konu testini çözmek için Başlat bağlantısını tıklayınız. Önceki yada sonraki soruyu görmek için alttaki yön tuşlarını kullanmalısınız. Ancak Kimin Yardıma İhtiyacı Var testinde liste bağlantısından istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Listede cevapladığınız sorular renkli görünecektir. Kimin Yardıma İhtiyacı Var testinde yapmadığınız soruları buradan görebilirsiniz. Ayrıca Kimin Yardıma İhtiyacı Var testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Kimin Yardıma İhtiyacı Var testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Kimin Yardıma İhtiyacı Var testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bu görüşleri dikkate almanız özellikle öğrenmenize katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Kimin Yardıma İhtiyacı Var testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

      İnteraktif Kimin Yardıma İhtiyacı Var Testi:

Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. Kimin Yardıma İhtiyacı Var testi özellikle bireysel öğrenmeyi sağlamak için hazırlanmıştır. İnteraktif Kimin Yardıma İhtiyacı Var testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle özenli ve kaliteli bir çalışmadır. Kimin Yardıma İhtiyacı Var test çalışması oluşturulurken MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Ayrıca Kimin Yardıma İhtiyacı Var testi güncel bir çalışmadır. Özellikle sınıf içi çalışmalardan yararlanılmıştır. Testler genellikle ders kitabı içeriklerinden oluşturulmuştur. Böylelikle test başarısı artırılmıştır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Test yazmak uzmanlık ister. Kimin Yardıma İhtiyacı Var Testi alanında uzman öğretmenler tarafından hazırlanmıştır. Konu ya da ünite testleri 10, 12, 15 veya 20 çoktan seçmeli sorudan oluşturulmuştur. Ancak testimiz sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Kimin Yardıma İhtiyacı Var testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Lakin Kimin Yardıma İhtiyacı Var testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test Çalışması:

       İnteraktif veya online test çalışması sanal etkileşimli bir çalışmadır. Kimin Yardıma İhtiyacı Var testi aynı zamanda öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle interaktif testler dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözme imkanı verir. Diğer yandan Kimin Yardıma İhtiyacı Var testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Yani Kimin Yardıma İhtiyacı Var testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ayrıca Kimin Yardıma İhtiyacı Var testini akıllı tahtalarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Kimin Yardıma İhtiyacı Var testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla çözebilirsiniz. Yani Kimin Yardıma İhtiyacı Var testi mobil uyumludur. Diğer yandan cihazınıza mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

 

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      Çalışmaların intihal denetimine özellikle önem verilmektedir. İnteraktif Kimin Yardıma İhtiyacı Var testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Kimin Yardıma İhtiyacı Var testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Kimin Yardıma İhtiyacı Var testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Kimin Yardıma İhtiyacı Var testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…