2.Sınıf Sağlıklı Büyüyelim ve Gelişelim Test

14 Ocak 2023 1 By testimiz.com

2.Sınıf Sağlıklı Büyüyelim ve Gelişelim

Test Çöz

İndir

       2.Sınıf Sağlıklı Büyüyelim ve Gelişelim Konu Testi Hakkında:

       Not: Sağlıklı Büyüyelim ve Gelişelim testimizi hemen çözmek için Başla düğmesine basınız.
       Bu metin özellikle Sağlıklı Büyüyelim ve Gelişelim çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Ancak teknik bir metindir. Bunun yanında Sağlıklı Büyüyelim ve Gelişelim testinde yer alan sorular aşağıda verilmiştir. Fakat Sağlıklı Büyüyelim ve Gelişelim testi soru seçeneklerini görmek için testi başlatmalısınız.

      İnteraktif Sağlıklı Büyüyelim ve Gelişelim Testi Soruları:

Aşağıdakilerden hangisi sağlıklı besinlerden birisi değildir?
Ya da Aşağıdakilerden hangisi sağlıklı besinlerden birisi değildir?
Aşağıdakilerden hangisi sağlıklı besinlerden birisi değildir?
Günde kaç ana öğün yemek yeriz?
Bal, pekmez, yumurta, peynir gibi yiyecekleri hangi öğünde tüketiriz?
Aşağıdakilerden hangisi her öğün tükettiğimiz besinlerdendir?
Ancak Aşağıdakilerden hangisi öğle yemeğinde yer almaz?
Sabah kahvaltısında aşağıdakilerden hangisini yemeyiz?
Fındık, ceviz, badem, fıstık gibi besinler hangi grupta yer alır?
Domates, biber, patlıcan, salatalık gibi yiyecekler hangi grupta yer alır?
Yumurta, et, süt, peynir, tereyağı, bal gibi besinlerin kaynağı hangisidir?
Aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?

       Etkileşimli Sağlıklı Büyüyelim ve Gelişelim Testi Hakkında:

       İnteraktif Sağlıklı Büyüyelim ve Gelişelim testi ilk olarak eğitim programlarına göre hazırlanmıştır. Aynı zamanda Sağlıklı Büyüyelim ve Gelişelim çalışması oluşturulurken MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Sağlıklı Büyüyelim ve Gelişelim testi hazırlanırken özellikle ders kitabı içeriklerinden yararlanılmıştır. Testimiz Sağlıklı Büyüyelim ve Gelişelim testi genellikle kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Bunun yanında Sağlıklı Büyüyelim ve Gelişelim çalışmasında kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Son olarak Sağlıklı Büyüyelim ve Gelişelim testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır.

testimiz.com

       Online Sağlıklı Büyüyelim ve Gelişelim Testi Soru Yapısı:

       Etkileşimli Sağlıklı Büyüyelim ve Gelişelim soruları genellikle 10, 12, 15 veya 20 sorudan oluşmaktadır. Sağlıklı Büyüyelim ve Gelişelim testleri sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Bunun yanında 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Ancak Sağlıklı Büyüyelim ve Gelişelim testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Sağlıklı Büyüyelim ve Gelişelim testi için her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      Çevrim İçi Sağlıklı Büyüyelim ve Gelişelim Test Çalışması Hakkında:

       İnteraktif Sağlıklı Büyüyelim ve Gelişelim test çalışması özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Başka bir değişle tekrar tekrar çözme imkanı vardır. Sağlıklı Büyüyelim ve Gelişelim testinde soru veya seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Böylelikle ezber önlenmekte ve kalıcı öğrenme sağlanmaktadır. Kısacası Sağlıklı Büyüyelim ve Gelişelim testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ancak bağlantı verilen bazı çalışmalarda bu özellik yoktur.

      İnteraktif Sağlıklı Büyüyelim ve Gelişelim Konu Testi Değerlendirme:

       Etkileşimli Sağlıklı Büyüyelim ve Gelişelim testini çözerken özellikle alttaki okları kullanarak önceki ve sonraki soruya geçebilirsiniz. Ancak dilerseniz listeden seçerek istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Ayrıca Sağlıklı Büyüyelim ve Gelişelim testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Sağlıklı Büyüyelim ve Gelişelim testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Sağlıklı Büyüyelim ve Gelişelim testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Sağlıklı Büyüyelim ve Gelişelim testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz.com.tr

       Sanal Etkileşimli Sağlıklı Büyüyelim ve Gelişelim Testi Telif Hakkı:

       İnteraktif Sağlıklı Büyüyelim ve Gelişelim testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Sağlıklı Büyüyelim ve Gelişelim testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Böylece Sağlıklı Büyüyelim ve Gelişelim testinin bütün hakları testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Sağlıklı Büyüyelim ve Gelişelim testini kullanmak için izin almanız gerekmektedir. Başarılar…