2.Sınıf Anlamlı ve Kurallı Cümle Oluşturma Test

8 Eylül 2023 0 By testimiz.com

2.Sınıf Anlamlı ve Kurallı Cümle Oluşturma

Test Çöz

 

“kırmızı, Alper,aldı, bisiklet” Sözcüklerinden anlamlı ve kurallı bir cümle oluşturursak en başta hangisi yer alır?
“güzel, Beren, yaptı, resim” Sözcüklerinden anlamlı ve kurallı bir cümle oluşturursak en sonda hangisi yer alır?
“Azra, kitap, çok, sever, okumayı” Sözcüklerinden anlamlı ve kurallı bir cümle oluşturursak en sonda hangisi yer alır?
“oldu, hasta, Elif” Sözcüklerinden anlamlı ve kurallı bir cümle oluşturursak en başta hangisi yer alır?
“ödevini, Kuzey, unutmuş, evde” Sözcüklerinden anlamlı ve kurallı bir cümle oluşturursak en başta hangisi yer alır?
“Aras, oynuyor, arkadaşlarıyla, top, bahçede” Sözcüklerinden anlamlı ve kurallı bir cümle oluşturursak en sonda hangisi yer alır?
“çöp, Efe, yere, atma” Sözcüklerinden anlamlı ve kurallı bir cümle oluşturursak en başta hangisi yer alır?
“evde, okuyor, Melis, kitap” Sözcüklerinden anlamlı ve kurallı bir cümle oluşturursak en sonda hangisi yer alır?
“Armağan, erken, sabah, kalktı” Sözcüklerinden anlamlı ve kurallı bir cümle oluşturursak en sonda hangisi yer alır?
“güzel, Tuğra, yazdı, yazı” Sözcüklerinden anlamlı ve kurallı bir cümle oluşturursak en başta hangisi yer alır?
“hasta, doktora, Burak, olan, gitti” Sözcüklerinden anlamlı ve kurallı bir cümle oluşturursak en başta hangisi yer alır?
“masal, dedem, anlattı, bize, dün” Sözcüklerinden anlamlı ve kurallı bir cümle oluşturursak en başta hangisi yer alır?

       2.Sınıf Türkçe Anlamlı ve Kurallı Cümle Oluşturma Konu Testi:

      Bu metin özetle teknik bir metindir. Özellikle Anlamlı ve Kurallı Cümle Oluşturma testini tanıtmak için hazırlanmıştır. Bu çalışma sanal ortamda yapılan interaktif ya da online bir çalışmadır. Anlamlı ve Kurallı Cümle Oluşturma konu testini çözmek için Başlat bağlantısını tıklayınız. Önceki yada sonraki soruyu görmek için alttaki yön tuşlarını kullanmalısınız. Ancak Anlamlı ve Kurallı Cümle Oluşturma testinde liste bağlantısından istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Listede cevapladığınız sorular renkli görünecektir. Anlamlı ve Kurallı Cümle Oluşturma testinde yapmadığınız soruları buradan görebilirsiniz. Ayrıca Anlamlı ve Kurallı Cümle Oluşturma testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Anlamlı ve Kurallı Cümle Oluşturma testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Anlamlı ve Kurallı Cümle Oluşturma testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bu görüşleri dikkate almanız özellikle öğrenmenize katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Anlamlı ve Kurallı Cümle Oluşturma testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

      İnteraktif Anlamlı ve Kurallı Cümle Oluşturma Testi:

Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. Anlamlı ve Kurallı Cümle Oluşturma testi özellikle bireysel öğrenmeyi sağlamak için hazırlanmıştır. İnteraktif Anlamlı ve Kurallı Cümle Oluşturma testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle özenli ve kaliteli bir çalışmadır. Anlamlı ve Kurallı Cümle Oluşturma test çalışması oluşturulurken MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Ayrıca Anlamlı ve Kurallı Cümle Oluşturma testi güncel bir çalışmadır. Özellikle sınıf içi çalışmalardan yararlanılmıştır. Testler genellikle ders kitabı içeriklerinden oluşturulmuştur. Böylelikle test başarısı artırılmıştır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Test yazmak uzmanlık ister. Anlamlı ve Kurallı Cümle Oluşturma Testi alanında uzman öğretmenler tarafından hazırlanmıştır. Konu ya da ünite testleri 10, 12, 15 veya 20 çoktan seçmeli sorudan oluşturulmuştur. Ancak testimiz sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Anlamlı ve Kurallı Cümle Oluşturma testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Lakin Anlamlı ve Kurallı Cümle Oluşturma testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test Çalışması:

       İnteraktif veya online test çalışması sanal etkileşimli bir çalışmadır. Anlamlı ve Kurallı Cümle Oluşturma testi aynı zamanda öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle interaktif testler dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözme imkanı verir. Diğer yandan Anlamlı ve Kurallı Cümle Oluşturma testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Yani Anlamlı ve Kurallı Cümle Oluşturma testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ayrıca Anlamlı ve Kurallı Cümle Oluşturma testini akıllı tahtalarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Anlamlı ve Kurallı Cümle Oluşturma testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla çözebilirsiniz. Yani Anlamlı ve Kurallı Cümle Oluşturma testi mobil uyumludur. Diğer yandan cihazınıza mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

 

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      Çalışmaların intihal denetimine özellikle önem verilmektedir. İnteraktif Anlamlı ve Kurallı Cümle Oluşturma testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Anlamlı ve Kurallı Cümle Oluşturma testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Anlamlı ve Kurallı Cümle Oluşturma testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Anlamlı ve Kurallı Cümle Oluşturma testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…