8.Sınıf Atatürk İlkelerinin Temel Özellikleri Test

2 Ocak 2023 0 By testimiz.com

8.Sınıf Atatürk İlkelerinin Temel Özellikleri

Test Çöz

İndir

 

       8.Sınıf Atatürk İlkelerinin Temel Özellikleri Konu Testi Hakkında:

       Not: Atatürk İlkelerinin Temel Özellikleri testimizi hemen çözmek için Başla düğmesine basınız.
       Bu metin özellikle Atatürk İlkelerinin Temel Özellikleri çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Ancak teknik bir metindir. Bunun yanında Atatürk İlkelerinin Temel Özellikleri testinde yer alan sorular aşağıda verilmiştir. Fakat Atatürk İlkelerinin Temel Özellikleri testi soru seçeneklerini görmek için testi başlatmalısınız.

 

      İnteraktif Atatürk İlkelerinin Temel Özellikleri Testi Soruları:

Hukuk alanında yapılan düzenlemeler ve Türk Medeni Kanunu’nun kabulü ile dine dayalı olarak düzenlenen hukuk sistemi laikleştirildi. Din ayrımı ortadan kaldırıldı ve kişiler kanun önünde eşit oldu. Yukarıdaki gelişme aşağıdaki ilkelerden hangisiyle ilgilidir?
Aşağıdaki Atatürk ilkelerinden hangisi akıl ve bilimin yol göstericiliğinde sürekli değişmek ve gelişmektir?
Atatürk inkılapçılığı ile ilgili aşağıdaki bilgilerden hangisi yanlıştır?
Ya da Aşağıdakilerden hangisi inkılapçılık ilkesi özelliklerinden değildir?
Aşağıdakilerden hangisi Laiklik ilkesinin özelliklerinden değildir?
Ancak Aşağıdakilerden hangisi Devletçilik ilkesinin özelliklerinden değildir?
Aşağıdakilerden hangisi Halkçılık ilkesinin özelliklerinden değildir?
Veya Aşağıdakilerden hangisi Milliyetçilik ilkesinin özelliklerinden değildir?
Aşağıdakilerden hangisi Cumhuriyetçilik ilkesinin özelliklerinden değildir?
Halkçılık ilkesiyle ilgili aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?
Milliyetçilik ve Cumhuriyetçilik ilkesinin doğal sonucu olan ilke hangisidir?
Aşağıdaki ilkelerden hangisi milli birlik ve beraberliğimizin temel taşı olarak Kurtuluş Savaşı’nın başarıya ulaşmasında başlıca rol oynamıştır?

       Etkileşimli Atatürk İlkelerinin Temel Özellikleri Testi Hakkında:

       İnteraktif Atatürk İlkelerinin Temel Özellikleri testi ilk olarak eğitim programlarına göre hazırlanmıştır. Aynı zamanda Atatürk İlkelerinin Temel Özellikleri çalışması oluşturulurken MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Atatürk İlkelerinin Temel Özellikleri testi hazırlanırken özellikle ders kitabı içeriklerinden yararlanılmıştır. Testimiz Atatürk İlkelerinin Temel Özellikleri testi genellikle kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Bunun yanında Atatürk İlkelerinin Temel Özellikleri çalışmasında kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Son olarak Atatürk İlkelerinin Temel Özellikleri testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır.

testimiz.com

 

       Online Atatürk İlkelerinin Temel Özellikleri Testi Soru Yapısı:

       Etkileşimli Atatürk İlkelerinin Temel Özellikleri soruları genellikle 10, 12, 15 veya 20 sorudan oluşmaktadır. Atatürk İlkelerinin Temel Özellikleri testleri sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Bunun yanında 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Ancak Atatürk İlkelerinin Temel Özellikleri testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Atatürk İlkelerinin Temel Özellikleri testi için her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

 

      Çevrim İçi Atatürk İlkelerinin Temel Özellikleri Test Çalışması Hakkında:

       İnteraktif Atatürk İlkelerinin Temel Özellikleri test çalışması özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Başka bir değişle tekrar tekrar çözme imkanı vardır. Atatürk İlkelerinin Temel Özellikleri testinde soru veya seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Böylelikle ezber önlenmekte ve kalıcı öğrenme sağlanmaktadır. Kısacası Atatürk İlkelerinin Temel Özellikleri testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ancak bağlantı verilen bazı çalışmalarda bu özellik yoktur.

 

      İnteraktif Atatürk İlkelerinin Temel Özellikleri Konu Testi Değerlendirme:

       Etkileşimli Atatürk İlkelerinin Temel Özellikleri testini çözerken özellikle alttaki okları kullanarak önceki ve sonraki soruya geçebilirsiniz. Ancak dilerseniz listeden seçerek istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Ayrıca Atatürk İlkelerinin Temel Özellikleri testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Atatürk İlkelerinin Temel Özellikleri testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Atatürk İlkelerinin Temel Özellikleri testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Atatürk İlkelerinin Temel Özellikleri testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz.com.tr

 

       Sanal Etkileşimli Atatürk İlkelerinin Temel Özellikleri Testi Telif Hakkı:

       İnteraktif Atatürk İlkelerinin Temel Özellikleri testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Atatürk İlkelerinin Temel Özellikleri testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Böylece Atatürk İlkelerinin Temel Özellikleri testinin bütün hakları testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Atatürk İlkelerinin Temel Özellikleri testini kullanmak için izin almanız gerekmektedir. Başarılar…