Test Çöz,6.Sınıf Ön Yargıları Kırıyorum, 6.Sınıf Ön Yargıları Kırıyorum anlama testi, 6.Sınıf Ön Yargıları Kırıyorum anlatımı testi, 6.Sınıf Ön Yargıları Kırıyorum bilgi testi, 6.Sınıf Ön Yargıları Kırıyorum bilgisi testi, 6.Sınıf Ön Yargıları Kırıyorum çalışma testi, 6.Sınıf Ön Yargıları Kırıyorum değerlendirme testi, 6.Sınıf Ön Yargıları Kırıyorum etkinlik testi, 6.Sınıf Ön Yargıları Kırıyorum kavrama testi, 6.Sınıf Ön Yargıları Kırıyorum kazanım testi, 6.Sınıf Ön Yargıları Kırıyorum konu testi, 6.Sınıf Ön Yargıları Kırıyorum öğrenme testi, 6.Sınıf Ön Yargıları Kırıyorum öğretimi testi, 6.Sınıf Ön Yargıları Kırıyorum ölçme testi, 6.Sınıf Ön Yargıları Kırıyorum ön bilgi testi, 6.Sınıf Ön Yargıları Kırıyorum pekiştirme testi, 6.Sınıf Ön Yargıları Kırıyorum sonuç değerlendirme testi, 6.Sınıf Ön Yargıları Kırıyorum sonuç testi, 6.Sınıf Ön Yargıları Kırıyorum sunumu testi, 6.Sınıf Ön Yargıları Kırıyorum süreç testi, 6.Sınıf Ön Yargıları Kırıyorum test etkinliği, 6.Sınıf Ön Yargıları Kırıyorum test

6. Sınıf Sosyal Bilgiler Kır Çiçekleri Gibiyiz Rengarenk Test Çöz

Ziyaretçi Ya Da Üyelerimiz Tarafından Eklenen Hiç Bir Içerikten Www.Testimiz.Com Sorumlu Değildir. Telif Hakları Kapsamına Giren Dosyaları Lütfen bildiriniz.
Eklenme tarihi
02 Ocak 2019 Carsamba 20:57
Güncellenme tarihi
15 Kasım 2019 Cuma 11:15
Gönderen
Testimiz.com
Görüntülenme Sayısı:
1700
Testi Çözmeye Başla

Test Kategorisine Geri Dön| | Test Anasayfaya Geri Dön

Benzer Dokümanlar


Test hakkında

Soru 1 
Aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır? 
A) İnsanlar hakkındaki ön yargılar ve olumsuz tecrübeler farklı inanç, mezhep ve kültürlere karşı kalıp yargı oluşmasına sebep olabilir. 
B) Bireysel olarak değerlendirdiğimizde ön yargı, bireyin insanlarla iletşimini, arkadaşlık ilişkilerini ve topluma uyumunu olumsuz etkilemektedir. 
C) Kalıp yargı günlük hayata karşılaştığımız sorunlardan biridir. Kalıp yargılar toplumsal uyumu olumsuz yönde etkiler. 
D) Ön yargıların azalması; toplumsal uyumun, birlik ve beraberliğin zayıflamasına neden olur. 
Soru 2 
“Günümüzde aile, komşu, arkadaşlık ve akrabalık gibi değerlere verilen önem gittikçe azalmaktadır. Bu da insanlar arasındaki etkileşimin, iletişimin özellikle de duygusal bağın azalmasına yol açmaktadır. Birbirini tanımayan, empati kuramayan, farklılıklara saygı duymayan bireylerde başkalarına karşı ön yargılar oluşmaktadır. Bu ön yargılar genellikle fiziksel farklılığı olan, farklı kültürden, dinden ve mezhepten insanlara karşı olmaktadır.” Yukarıdaki anlatımın konusu hangisidir? 
A) Bireysel farklılıklar 
B) Kültürel farklılık 
C) Ön yargı 
D) İletişim 
Soru 3 
“İnsanlar farklı fiziksel özelliklere sahiptirler. Bazı bireyler doğuştan ya da sonradan özel gereksinimli olabilirler. Özel gereksinimli bireylerin toplumun her alanındaki faaliyetlerde başarılı olduklarına birçok örnek verilebilir. Ancak genellikle iş yaşamında özel gereksinimli vatandaşlarımıza karşı birtakım ön yargılar bulunmaktadır. Toplumda görülen ön yargıların aksine özel gereksinimli vatandaşlarımız her çalışan kadar verimli olmaktadırlar.” Yukarıdaki paragraftan hareketle ön yargıları yenmek için ne yapmayız? 
A) Hoşgörülü olmalıyız. 
B) Engelli vatandaşların daha çok çalışmasını sağlamalıyız. 
C) Yardımsever olmalıyız. 
D) Sabırlı olmalıyız. 
Soru 4 
Hangi değerler kapsamında yapılan faaliyetler artıkça toplumun refah düzeyi ve toplumsal huzur artar? 
A) Gelenek ve görenekler 
B) Örf ve adetler 
C) Kültürel 
D) Sosyal yardımlaşma ve dayanışma 
Soru 5 
Aşağıdakilerden hangisi Maddi zorluklar çeken öğrencilere eğitim alanında fırsat eşitliği sağlamak amacıyla kurulmuştur? 
A) Türk Eğitim Vakfı 
B) Türk Kızılay Vakfı 
C) Milli Eğitim Vakfı 
D) Türk Kültür Vakfı 
Soru 6 
“Ülkemizde farklı alanlarda hizmet veren birçok sivil toplum kuruluşu bulunmaktadır. Sivil toplum kuruluşlarının temeli eski Türk devletlerindeki vakıf geleneğine dayanmaktadır.” Aşağıdaki vakıflardan hangisi farklıdır? 
A) Türkiye Mehmetçik Vakfı, 
B) Milli Eğitim Vakfı, 
C) Çağdaş Eğitim Vakfı, 
D) Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, 
Soru 7 
Aşağıdakilerden hangisi Türk Silahlı Kuvvetlerinde yaptığı vatan hizmet esnasında şehit olan veya herhangi bir nedenle hayatını kaybeden Mehmetçiklerin bakmakla yükümlü oldukları yakınları ile gazi ve engelli Mehmetçiklere destek olmak amacıyla faaliyet göstermektedir? 
A) Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı 
B) Türk Hava Kurumu Vakfı 
C) Mehmetçik Vakfı 
D) Türk Silahlı Kuvvetleri Vakfı 
Soru 8 
“İnsanlar beslenme, giyinme, barınma, eğitim, sağlık gibi ihtiyaçlarını karşılamak için kurumsal bir düzene gereksinim duyarlar. Bu yapı ihtiyaçları karşılamak üzere ortaya çıkan, toplumun ekonomik yapısını dengede tutan, birlik ve beraberliği artıran değerlerdir.” Yukarıdaki paragrafta aşağıdakilerden hangisi vurgulanmıştır? 
A) Hoşgörü 
B) Ön yargılı olmak 
C) Güzel ahlak 
D) Sosyal yardımlaşma ve dayanışma 
Soru 9 
Aşağıdakilerden hangisi gönüllülük esasına dayalı olarak yaptıkları çalışmalarla toplumda dayanışmanın oluşmasına katkı sunarlar? 
A) Resmi kurum ve kuruluşlar 
B) Sosyal yardımlaşma kuruluşları 
C) Eğitim kuruluşları 
D) Sivil toplum kuruluşları 
Soru 10 
Toplumda ön yargının, ayrımcılığın ve çatışmanın azalması için aşağıdakilerden hangisini yapmayız? 
A) İnsanlar arasındaki iletişim ve duygusal bağ güçlendirmek. 
B) Hukuk üstünlüğünü sağlamak. 
C) Empati ve karşılıklı saygı anlayışı geliştirmek. 
D) Toplumsal temas artırmak.