4.Sınıf İnsanlar Ve Hayatları Testi

TEBRİKLER.

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz: %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Soru 1
- Suşi adı verilen çiğ balık yemeği çök sevilir. - Elektronik eşya ve bilgisayar oyunları çok gelişmiştir. - Geleneksel sporları arasında somo güreşi ve judo yer alır. Yukarıda özellikleri verilen ülke aşağıdakilerden hangisidir?

A
Çin
B
Hindistan
C
Pakistan
D
Japonya
Soru 2
- Nüfusun büyük çoğunlığu ,ülkenin ortasından geçen Nil Nehri boyunca yerleşmiştir. - Ülkenin en önemli yapıları Firavun mezarları olarak bilinen Piramitler’dir. - Piramitler üzerinde bulunan hiyeroglif adı verilen resimli yazılar bulunmaktadır. Yukarıda özellikleri verilen ülke aşağıdakilerden hangisidir?

A
Mısır
B
Cezair
C
Suriye
D
Tunus
Soru 3
- Avrupa kıtasının en kalabalık ülkesidir. - Yurt dışında Türklerin en çok bulunduğu ülkedir. - Sanayi bakımından çok gelişmiş bir ülkedir. Özellikle otomotiv ve kimya sanayisi çok gelişmiştir. Yukarıda özellikleri verilen ülke aşağıdakilerden hangisidir?

A
Fransa
B
Almanya
C
Hollanda
D
İngiltere
Soru 4
- Asya kıtasındadır. - Başkenti Bakü ,para birimi Manat , resmi dili Azeri Türkçesi (Azerice)’dir. - Petrol ve doğalgaz kaynakları bakımından zengin bir ülkedir. Yukarıda özellikleri verilen ülke aşağıdakilerden hangisidir?

A
Türkmenistan
B
Azerbaycan
C
Özbekistan
D
Kırgızistan
Soru 5
- Asya kıtasındadır. - Başkenti Bişkek , para birimi Som , resmi dili Kırgızca’dır. - Halkın çoğunluğu göçebe hayatı yaşar ve hayvancılıkla uğraşır. - 21 Mart’ta ,Nevruz Bayramı milli bayram olarak kutlanır. - Kısrak sütünden yapılan kımız ,en önemli içecektir. - Dünyaca ünlü yazar Cengiz Aytmatov Kırgızistan’da doğmuştur. Yukarıda özellikleri verilen ülke aşağıdakilerden hangisidir?

A
Pakistan
B
Gürcistan
C
Kırgızistan
D
Rusya
Soru 6
- Avcılık ve balıkçılıkla geçinirler. - Kara ulaşımını köpeklerin çektiği kızaklarla, deniz ulaşımını "kayak" adı verilen kayıklarla sağlarlar. - Kardan yapılmış iglo adı verilen evlerde yaşarlar. Yukarıda özellikleri verilen ülke aşağıdakilerden hangisidir?

A
Eskimo
B
Görland
C
Madagaskar
D
İngiltere
Soru 7
Aşağıdaki ülkelerden hangisi yemeklerinde çok acı biberler ve baharat çok fazla kullanılır?

A
Almanya
B
Meksika
C
Türkiye
D
Malezya
Soru 8
- Başkenti Ottawa ,para birimi Kanada Doları , resmi dili İngilizce ve Fransızca’dır. - Ülke buzullar ,göller ve ormanlarla kaplıdır. - Soğuk kış mevsiminde buz pateni ,buz hokeyi ,kayak ,kütük kesme ve rodeo gibi yarışma ve karnavallar yapılır. Yukarıda özellikleri verilen ülke aşağıdakilerden hangisidir?

A
Peru
B
Kanada
C
Birezilya
D
Arjantin
Soru 9
Aşağıdaki ülkelerden hangisinin kültürü bizim kültürümüze daha çok benzer?

A
Azerbaycan
B
Meksika
C
İtalya
D
Çin
Soru 10
- Asya kıtasının güneyinde bulunan alan bakımından büyük bir ülkedir. - Birçok dinden ve ırktan insanın bir arada yaşadığı ülkede pek çok festival düzenlenmektedir. - Nüfus bakımından ,dünyada Çin’den sonra ikinci sırada yer alır. - UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirasları listesinde bulunan Taç mahal bu ülkededir. Yukarıda özellikleri verilen ülke aşağıdakilerden hangisidir?

A
Hindistan
B
Afganistan
C
Vietnam
D
Kore
Sınavı tamamlamak için butona tıklayınız, yanlışlarınız gösterilecektir. Sonuçları al.
10 tamamladınız.
Liste
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
Son
Geri dön