2.Sınıf Hecelere Ayırma Test

19 Ekim 2022 0 By testimiz.com

2.Sınıf Hecelere Ayırma

Test Çöz

 

Aşağıdakilerden hangisi “pencere” sözcüğünü oluşturan hecelerden birisi değildir?
Aşağıdakilerden hangisinde “televizyon” sözcüğünün hecelere ayrılışı doğru verilmiştir?
Ya da Aşağıdakilerden hangisinde “Çanakkale” sözcüğünün hecelere ayrılışı doğru verilmiştir?
Aşağıdakilerden hangisinde “ayakkabı” sözcüğünün hecelere ayrılışı doğru verilmiştir?
Aşağıdakilerden hangisinde “bilgisayar” sözcüğünün hecelere ayrılışı doğru verilmiştir?
Veya Aşağıdaki sözcüklerden hangisi hecelerine yanlış ayrılmıştır?
Aşağıdaki sözcüklerden hangisi hecelerine yanlış ayrılmıştır?
Aşağıdaki sözcüklerden hangisi hecelerine yanlış ayrılmıştır?
ancak Aşağıdaki sözcüklerden hangisi hecelerine yanlış ayrılmıştır?
Aşağıdaki sözcüklerden hangisi hecelerine yanlış ayrılmıştır?
Aşağıdaki sözcüklerden hangisi hecelerine yanlış ayrılmıştır?
Ya da Aşağıdaki sözcüklerden hangisi hecelerine yanlış ayrılmıştır?

       2.Sınıf Türkçe Hecelere Ayırma Konu Testi:

      Bu metin özetle teknik bir metindir. Özellikle Hecelere Ayırma testini tanıtmak için hazırlanmıştır. Bu çalışma sanal ortamda yapılan interaktif ya da online bir çalışmadır. Hecelere Ayırma konu testini çözmek için Başlat bağlantısını tıklayınız. Önceki yada sonraki soruyu görmek için alttaki yön tuşlarını kullanmalısınız. Ancak Hecelere Ayırma testinde liste bağlantısından istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Listede cevapladığınız sorular renkli görünecektir. Hecelere Ayırma testinde yapmadığınız soruları buradan görebilirsiniz. Ayrıca Hecelere Ayırma testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Hecelere Ayırma testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Hecelere Ayırma testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bu görüşleri dikkate almanız özellikle öğrenmenize katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Hecelere Ayırma testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

      İnteraktif Hecelere Ayırma Testi:

Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. Hecelere Ayırma testi özellikle bireysel öğrenmeyi sağlamak için hazırlanmıştır. İnteraktif Hecelere Ayırma testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle özenli ve kaliteli bir çalışmadır. Hecelere Ayırma test çalışması oluşturulurken MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Ayrıca Hecelere Ayırma testi güncel bir çalışmadır. Özellikle sınıf içi çalışmalardan yararlanılmıştır. Testler genellikle ders kitabı içeriklerinden oluşturulmuştur. Böylelikle test başarısı artırılmıştır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Test yazmak uzmanlık ister. Hecelere Ayırma Testi alanında uzman öğretmenler tarafından hazırlanmıştır. Konu ya da ünite testleri 10, 12, 15 veya 20 çoktan seçmeli sorudan oluşturulmuştur. Ancak testimiz sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Hecelere Ayırma testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Lakin Hecelere Ayırma testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test Çalışması:

       İnteraktif veya online test çalışması sanal etkileşimli bir çalışmadır. Hecelere Ayırma testi aynı zamanda öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle interaktif testler dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözme imkanı verir. Diğer yandan Hecelere Ayırma testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Yani Hecelere Ayırma testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ayrıca Hecelere Ayırma testini akıllı tahtalarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Hecelere Ayırma testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla çözebilirsiniz. Yani Hecelere Ayırma testi mobil uyumludur. Diğer yandan cihazınıza mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

 

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      Çalışmaların intihal denetimine özellikle önem verilmektedir. İnteraktif Hecelere Ayırma testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Hecelere Ayırma testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Hecelere Ayırma testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Hecelere Ayırma testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…