8.Sınıf Matematik Çarpanlar ve Katlar Problemleri Test Çöz

7 Eylül 2020 0 Yazar: testimiz.com

8.Sınıf Matematik Çarpanlar ve Katlar Problemleri Test Çöz

Başla

TEBRİKLER.

8.Sınıf Matematik Çarpanlar ve Katlar Problemleri Test Çöz

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112Son
Geri dön

Aralarında asal olan iki sayının EKOK’u 84’tür. Bu sayılardan biri 7 ise diğeri hangisidir?
A ve B aralarında asal iki doğal sayı olmak üzere A’nın B’ye oranı 3/5 iseA sayısı aşağıdakilerden hangisidir?
Bir geziye katılan 18 erkek ve 24 kız öğrenci bir otelde eşit sayıda odalara ayrı ayrı yerleştirilecektir. En az kaç odada kalabilirler?
Ozan bilyelerini 4’er 4’er ve 5’er 5’er saydığında her seferinde 2 bilye artıyor. Ozan’ın en az kaç bilyesi vardır?
Ezgi fındıklarını 4’er, 5’er ve 6’şar saydığında her seferinde 3 fındık artıyor.Buna göre Ezgi’nin en az kaç fındığı vardır?
Bir konfeksiyon atölyesinde 110 m , 120 m ve 140 m lik üç top kumaş eşit uzunlukta kesilerek elbise dikilecektir. En az kaç elbise dikilir?
Elif, çantasındaki cevizleri 12 şerli, 15 şerli ve 18 erli gruplara ayırdığında her seferinde 7 cevizi artıyor.Buna göre Elif’in en az kaç cevizi vardır?
Bir caddede bulunan 3 tane trafik ikaz lambasından birincisi 3, ikincisi 4 ve üçüncüsü 5 saniyede bir yanıp sönüyor. Bu lambalar aynı anda yanıp söndükten en az kaç saniye sonra tekrar birlikte yanıp sönerler?
Bir kümeste bulunan tavuklar 4 er, 7 şer ve 12 şer gruplandırıldığında her defasında 3 tavuk artıyor.Bu kümeste kaç tane tavuk vardır?
Bir usta boyutları 54 cm ve 72 cm olan bir lavaboyu eşit ve en büyük ebatlarda kare şeklindeki fayanslarla döşemek istiyor. Kullanılacak fayansların bir kenarı kaç cm olmalıdır?
Uzun kenarı 424 m ve kısa kenarı 308 m olan bir parkın köşelerine de gelmek koşulu ile eşit aralıklarla ağaç dikilecektir. Ağaçların arası kaç metre bırakılmalıdır?
Bir okuldaki öğrenciler 4 erli , 5 erli ve 6 şarlı sıralandığında her seferinde 3 öğrenci artıyor. Okulun mevcudu 200 ile 250 sayıları arasında olduğuna göre kaç öğrenci vardır?