4. Sınıf Fen Bilimleri 1.Ünite Testleri

10 Eylül 2023 1 By testimiz.com

4. Sınıf Fen Bilimleri 1.Ünite

4.Sınıf Yer Kabuğu ve Dünyamızın Hareketleri Test

4.Sınıf Yer Kabuğunun Yapısı Test

4.Sınıf Yer Kabuğu Nedir? Test

4.Sınıf Kayaçlar Test

4.Sınıf Fosillerin Oluşumu Test

4.Sınıf Dünyamızın Hareketleri Test

4.Sınıf Dünyanın Dönme ve Dolanma Hareketleri Test

4.Sınıf Dünyanın Hareketleri Sonucunda Neler Gerçekleşir? Test

4.Sınıf Güneşin Çevresinde Bir Yolculuk Test

4.Sınıf Dünyanın Dolanma Hareketi ve Sonuçları Test

4.Sınıf Yer Kabuğu ve Dünya’mızın Hareketleri Test

4.Sınıf Yer Kabuğu ve Dünyamızın Hareketleri Test

4.Sınıf Fen Bilimleri 1.Ünite Gezegenimiz Dünya Test

4.Sınıf Fen Bilimleri Gezegenimiz Test

4.Sınıf Fen Bilimleri Dünyamızı Tanıyalım Test

4.Sınıf Fen Bilimleri Gezegenimizi Tanıyalım Test

4.Sınıf Gezegenimiz Dünya Test

4.Sınıf Dünyamızın Hareketleri İle İlgili Soru ve Cevapları

4.Sınıf Yer Kabuğunun Yapısı Test

       4. Sınıf Fen Bilimleri 1.Ünite Konu Testleri Hakkında:

1.Ünite Konu testi özellikle etkileşimli bir çalışmadır. Yani bilgisayar ortamında çözmek için hazırlanmıştır. İnteraktif 1.Ünite Konu testini çözmek için Başla butonuna basmalısınız. Ancak böylelikle soru ve cevapları görebilirsiniz. 1.Ünite Konu testinde yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruları açabilirsiniz. İsterseniz liste bölümünden istediğiniz soruyu da seçebilirsiniz. Özellikle 1.Ünite Konu testi öğrenme hedeflidir. Yani test çözerken öğrenmenizi sağlamak için hazırlanmıştır.

      Test Yapısı ve Değerlendirme:

1.Ünite Konu testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişmektedir. Böylelikle 1.Ünite Konu testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü her tekrarda aynı konuda yeni bir test karşınıza çıkacaktır. 1.Ünite Konu testinde genellikle kalıcı öğrenme hedeflenmiştir. Bu nedenle soru ve cevaplar yer değiştirerek ezber önlenmiştir. Örneğin 1.Ünite Konu testini çözdünüz. Değerlendir butonuna bastınız. Karşınıza çıkan raporda başarı yüzdeniz görülecektir. Eğer eksikleriniz varsa tekrar çözmeniz sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca 1.Ünite Konu testini tekrar inceleyerek cevaplarınızı karşılaştırabilirsiniz. 1.Ünite Konu testini çözerken her soruya birden fazla cevap verme hakkınız vardır. Yani istediğiniz sorudan başlayabildiğiniz gibi istediğiniz zaman cevabınızı da değiştirebilirsiniz. Ancak cevabınızı değiştirseniz bile değerlendirmeye alınacaktır. 1.Ünite Konu testinde genellikle verdiğiniz her yanlış cevap puanınızı azaltacaktır. Bu nedenle doğru cevap vermeye özen gösteriniz.

      1.Ünite Konu Konu Testinin Hazırlanışı:

Testlerimiz özellikle MEB kazanımları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle 1.Ünite Konu testi hazırlanırken ders kitaplarından yararlanılmıştır. Yani 1.Ünite Konu testinde ders içerikleri kullanılmıştır. Diğer yandan sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Üstelik 1.Ünite Konu testi alanında uzman öğretmenlerin katkısıyla oluşturulmuştur. Böylelikle 1.Ünite Konu testinin başarılı olması hedeflenmiştir.

testimiz.com

      Telif Hakkı:

1.Ünite Konu testi özellikle özgün bir çalışmadır. Testlerimiz genellikle intihal denetimi yapıldıktan sonra yayınlanmaktadır. Ancak 1.Ünite Konu testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Bu nedenle ticari amaçla kullanılamaz. 1.Ünite Konu genel eğitim amaçlıdır. Ancak başka amaçla kullanmak izne tabidir.