4. Sınıf Beş Basamaklı Doğal Sayılar Test

10 Eylül 2023 2 By testimiz.com

4. Sınıf Beş Basamaklı Doğal Sayılar Testi

Test Çöz

 

abaküste gösterilen sayı aşağıdakilerden hangisidir?
abaküste gösterilen sayının birler bölüğü hangi sayılardan oluşur?
verilen abaküste gösterilen sayının binler bölüğü hangi sayılardan oluşur?
Çözümlenişi 30 000 + 0 + 200 + 10 + 7 olan doğal sayı hangisidir?
Aşağıda verilen sayıların hangisinin okunuşu doğru değildir?
Okunuşu “elli bin kırk sekiz” olan sayı aşağıdakilerden hangisidir?
“80 901” sayısının okunuşu hangi seçenekte doğru olarak verilmiştir?
Beş Basamaklı en büyük doğal sayı hangisidir?
Rakamları birbirinden farklı en büyük beş basamaklı doğal sayı hangisidir?
Beş basamaklı en küçük doğal sayı hangisidir?
Rakamları birbirinden farklı en büyük dört basamaklı doğal sayı hangisidir?
6,3,7, 9 ve 5 rakamlarını kullanarak yazılabilecek rakamları birbirinden farklı dört basamaklı en büyük doğal sayı hangisidir?

       4. Sınıf Beş Basamaklı Doğal Sayılar Test Çalışması Hakkında:

4.Sınıf Beş Basamaklı Doğal Sayılar konu testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Yani 4.Sınıf Beş Basamaklı Doğal Sayılar testi hazırlanırken MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Ancak interaktif yani sanal olarak çözülebilir. Bu testi çözmek için genel ağ bağlantınız olması gerekir. Ayrıca 4.Sınıf Beş Basamaklı Doğal Sayılar testi hazırlanırken ders kitaplarındaki içerikler kullanılmıştır. Bunun yanında sınıf içi uygulamalara da yer verilmiştir. 4.Sınıf Beş Basamaklı Doğal Sayılar testinde zaman zaman kısa anlatımlarda yer alır. Böylece test çözerken öğrenme de gerçekleşir. Bu testi çözerken öğrendikleriniz pekiştirirken aynı zamanda yeni bilgiler de edinirsiniz. Kalıcı öğrenme düzenli tekrarla olur. 4.Sınıf Beş Basamaklı Doğal Sayılar testini belirli aralıklarla tekrar tekrar çözmek kalıcı öğrenmeyi sağlayacaktır.

      Test ve Soru Yapısı:

İnteraktif 4.Sınıf Beş Basamaklı Doğal Sayılar testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözülebilir. 4.Sınıf Beş Basamaklı Doğal Sayılar testini her çözdüğünüzde soru ve cevapların yeri değişecektir. Yani her tekrar aynı konuda yeni bir test oluşturacaktır. Böylelikle ezberlemeden etkili bir şekilde öğrenme ağlanacaktır.

4.Sınıf Beş Basamaklı Doğal Sayılar testi sınıf ve ders durumlarına göre genellikle 10, 12, 15 ve 20 sorudan oluşturulmuştur. Seçenekler sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten oluşturulmuştur. 1-3. sınıflar için 3 seçenekli sorular oluşturulmuştur. Ancak 4.sınıf ve ortaokul seviyesindeki testler 4 seçeneklidir.

      Test Çözme ve Değerlendirme:

Online 4.Sınıf Beş Basamaklı Doğal Sayılar testini çözmek için  butonuna basmalısınız. Ancak böylelikle soru ve seçenekleri görebilirsiniz. İşaretlediğiniz her soru emen doğru ya da yanlış olarak değerlendirilir. Yanlış cevabınızı değiştirme hakkınız vardır. Ancak notunuz azalacaktır.

Sanal etkileşimli 4.Sınıf Beş Basamaklı Doğal Sayılar testinde altta bulunan okları kullanarak önceki ya da sonraki soruya geçebilirsiniz. Ancak isterseniz liste seçeneğinden istediğiniz soruyu çözebilirsiniz. Listede doğru cevaplananlar yeşil, yanlış olanlar kırmızı olacaktır.

4.Sınıf Beş Basamaklı Doğal Sayılar testi bitince -Sonuçları  al- butonuna basınız. Karşınıza bir sonuç değerlendirme sayfası çıkacaktır. Bu sayfada başarı yüzdenizin yanı sıra öğretmen görüşü de yer almaktadır. Öğretmen görüşü doğrultusunda 4.Sınıf Beş Basamaklı Doğal Sayılar testini tekrar çözebilirsiniz. İsterseniz yön oklarını kullanarak cevapları kontrol edebilirsiniz.

      Telif Hakkı:

İlk olarak 4.Sınıf Beş Basamaklı Doğal Sayılar testi genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. İnteraktif 4.Sınıf Beş Basamaklı Doğal Sayılar testi genellikle özgün bir çalışmadır. Özellikle intihal denetimi yapılarak oluşturulmuştur. Telif hakkı ile ilgili bilgilendirmek kanuni gerekliliktir. 4.Sınıf Beş Basamaklı Doğal Sayılar testini internetten ücretsiz çözebilirsiniz. Ayrıca sitemizi uygulama olarak mobil cihazınıza ekleyebilirsiniz. Özellikle 4.Sınıf Beş Basamaklı Doğal Sayılar konu testi telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com sitesine aittir. Ancak testimiz.com 4.Sınıf Beş Basamaklı Doğal Sayılar kazanım testi telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak 4.Sınıf Beş Basamaklı Doğal Sayılar testinin kullanımı izne tabidir.

.