3. Sınıf Doğal Sayıları Sıralayalım Test

23 Eylül 2023 1 By testimiz.com

3. Sınıf Doğal Sayıları Sıralayalım Test

Test Çöz

 

327, 383, 429, 415 sayılarının büyükten küçüğe doğru sıralanışı aşağıdakilerden hangisidir?
828, 826, 867, 818 sayıları arasındaki ilişkiyi sırasıyla gösteren işaretler hangileridir?
978< …  İfadesinde boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi yazılır?
202> … ifadesinde boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi yazılabilir?
Aşağıdaki karşılaştırmalardan hangisi yanlıştır?
647, 715, 615, 730, 710 sayıları için hangi sıralama yanlıştır?
900 > … ifadesinde boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi yazılamaz?
447, 239, 743, 578 sayılarını “ >” sembolü ile sıraladığımızda baştan üçüncü sayı hangisidir?
“660< A <668” ifadesinde A içine kaç farklı doğal sayı yazabilir? 
Hangi sayı çiftinin arasına “>” sembolü konulursa karşılaştırma doğru olur?

      3. Sınıf Doğal Sayıları Sıralayalım Test Hakkında:

      Doğal Sayıları Karşılaştırma testi özellikle etkileşimli bir çalışmadır. Yani bilgisayar ortamında çözmek için hazırlanmıştır. İnteraktif Doğal Sayıları Karşılaştırma testini çözmek için Başla butonuna basmalısınız. Ancak böylelikle soru ve cevapları görebilirsiniz. Doğal Sayıları Karşılaştırma testinde yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruları açabilirsiniz. İsterseniz liste bölümünden istediğiniz soruyu da seçebilirsiniz. Özellikle Doğal Sayıları Karşılaştırma testi öğrenme hedeflidir. Yani test çözerken öğrenmenizi sağlamak için hazırlanmıştır.

      Test Yapısı ve Değerlendirme:

      Doğal Sayıları Karşılaştırma testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişmektedir. Böylelikle Doğal Sayıları Karşılaştırma testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü her tekrarda aynı konuda yeni bir test karşınıza çıkacaktır. Doğal Sayıları Karşılaştırma testinde genellikle kalıcı öğrenme hedeflenmiştir. Bu nedenle soru ve cevaplar yer değiştirerek ezber önlenmiştir. Örneğin Doğal Sayıları Karşılaştırma testini çözdünüz. Değerlendir butonuna bastınız. Karşınıza çıkan raporda başarı yüzdeniz görülecektir. Eğer eksikleriniz varsa tekrar çözmeniz sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca Doğal Sayıları Karşılaştırma testini tekrar inceleyerek cevaplarınızı karşılaştırabilirsiniz. Doğal Sayıları Karşılaştırma testini çözerken her soruya birden fazla cevap verme hakkınız vardır. Yani istediğiniz sorudan başlayabildiğiniz gibi istediğiniz zaman cevabınızı da değiştirebilirsiniz. Ancak cevabınızı değiştirseniz bile değerlendirmeye alınacaktır. Doğal Sayıları Karşılaştırma testinde genellikle verdiğiniz her yanlış cevap puanınızı azaltacaktır. Bu nedenle doğru cevap vermeye özen gösteriniz.

      Doğal Sayıları Karşılaştırma Konu Testinin Hazırlanışı:

      Testlerimiz özellikle MEB kazanımları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle Doğal Sayıları Karşılaştırma testi hazırlanırken ders kitaplarından yararlanılmıştır. Yani Doğal Sayıları Karşılaştırma testinde ders içerikleri kullanılmıştır. Diğer yandan sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Üstelik Doğal Sayıları Karşılaştırma testi alanında uzman öğretmenlerin katkısıyla oluşturulmuştur. Böylelikle Doğal Sayıları Karşılaştırma testinin başarılı olması hedeflenmiştir.

testimiz.com

      Telif Hakkı:

      Doğal Sayıları Karşılaştırma testi özellikle özgün bir çalışmadır. Testlerimiz genellikle intihal denetimi yapıldıktan sonra yayınlanmaktadır. Ancak Doğal Sayıları Karşılaştırma testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Bu nedenle ticari amaçla kullanılamaz. Doğal Sayıları Karşılaştırma genel eğitim amaçlıdır. Ancak başka amaçla kullanmak izne tabidir.