3.Sınıf Onluğa Yuvarlama Test

18 Eylül 2022 0 By testimiz.com

3.Sınıf Onluğa Yuvarlama

Test Çöz

.

Aşağıdaki sayılar en yakın onluğa yuvarlanmıştır. Hangisi yanlış yuvarlanmıştır?
Ya da Aşağıdaki sayılar en yakın onluğa yuvarlanmıştır. Hangisi yanlış yuvarlanmıştır?
Aşağıdaki sayılar en yakın onluğa yuvarlanmıştır. Hangisi yanlış yuvarlanmıştır?
Veya Aşağıdaki sayılar en yakın onluğa yuvarlanmıştır. Hangisi yanlış yuvarlanmıştır?
Aşağıdakilerden hangisi en yakın onluğa yuvarlandığında 40 olan doğal sayılardan değildir?
Ancak Aşağıdakilerden hangisi en yakın onluğa yuvarlandığında 100 olan doğal sayılardan değildir?
Aşağıdakilerden hangisi en yakın onluğa yuvarlandığında 350 olan doğal sayılardan değildir?
Ya da Aşağıdakilerden hangisi en yakın onluğa yuvarlandığında 640 olan doğal sayılardan değildir?
546 sayısı hangi yüzlüğe yuvarlanır?
654  sayısı hangi yüzlüğe yuvarlanır?
Ya da Aşağıdaki sayılar en yakın yüzlüğe yuvarlanmıştır. Hangisi yanlış olmuştur?
Aşağıdaki sayılar en yakın yüzlüğe yuvarlanmıştır. Hangisi yanlış olmuştur?

       3.Sınıf Onluğa Yuvarlama Konu Testi Hakkında:

      Onluğa Yuvarlama testi özellikle etkileşimli bir çalışmadır. Yani bilgisayar ortamında çözmek için hazırlanmıştır. İnteraktif Onluğa Yuvarlama testini çözmek için Başla butonuna basmalısınız. Ancak böylelikle soru ve cevapları görebilirsiniz. Onluğa Yuvarlama testinde yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruları açabilirsiniz. İsterseniz liste bölümünden istediğiniz soruyu da seçebilirsiniz. Özellikle Onluğa Yuvarlama testi öğrenme hedeflidir. Yani test çözerken öğrenmenizi sağlamak için hazırlanmıştır.

      Test Yapısı ve Değerlendirme:

      Onluğa Yuvarlama testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişmektedir. Böylelikle Onluğa Yuvarlama testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü her tekrarda aynı konuda yeni bir test karşınıza çıkacaktır. Onluğa Yuvarlama testinde genellikle kalıcı öğrenme hedeflenmiştir. Bu nedenle soru ve cevaplar yer değiştirerek ezber önlenmiştir. Örneğin Onluğa Yuvarlama testini çözdünüz. Değerlendir butonuna bastınız. Karşınıza çıkan raporda başarı yüzdeniz görülecektir. Eğer eksikleriniz varsa tekrar çözmeniz sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca Onluğa Yuvarlama testini tekrar inceleyerek cevaplarınızı karşılaştırabilirsiniz. Onluğa Yuvarlama testini çözerken her soruya birden fazla cevap verme hakkınız vardır. Yani istediğiniz sorudan başlayabildiğiniz gibi istediğiniz zaman cevabınızı da değiştirebilirsiniz. Ancak cevabınızı değiştirseniz bile değerlendirmeye alınacaktır. Onluğa Yuvarlama testinde genellikle verdiğiniz her yanlış cevap puanınızı azaltacaktır. Bu nedenle doğru cevap vermeye özen gösteriniz.

      Onluğa Yuvarlama Konu Testinin Hazırlanışı:

      Testlerimiz özellikle MEB kazanımları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle Onluğa Yuvarlama testi hazırlanırken ders kitaplarından yararlanılmıştır. Yani Onluğa Yuvarlama testinde ders içerikleri kullanılmıştır. Diğer yandan sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Üstelik Onluğa Yuvarlama testi alanında uzman öğretmenlerin katkısıyla oluşturulmuştur. Böylelikle Onluğa Yuvarlama testinin başarılı olması hedeflenmiştir.

testimiz.com

      Telif Hakkı:

      Onluğa Yuvarlama testi özellikle özgün bir çalışmadır. Testlerimiz genellikle intihal denetimi yapıldıktan sonra yayınlanmaktadır. Ancak Onluğa Yuvarlama testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Bu nedenle ticari amaçla kullanılamaz. Onluğa Yuvarlama genel eğitim amaçlıdır. Ancak başka amaçla kullanmak izne tabidir.