3.Sınıf Zıt Anlamlı Sözcükler Test

2 Ekim 2022 0 By testimiz.com

3.Sınıf Zıt Anlamlı Sözcükler

Test Çöz

 

Aşağıdaki kelimelerden hangisi “fakir” kelimesinin zıt anlamlısıdır?
Ya da Aşağıdaki kelimelerden hangisi “açık” kelimesinin zıt anlamlısıdır?
Aşağıdaki kelimelerden hangisi “aşağı” kelimesinin zıt anlamlısıdır?
Veya Aşağıdaki kelimelerden hangisi “yaşlı” kelimesinin zıt anlamlısıdır?
Aşağıdaki kelimelerden hangisi “ileri” kelimesinin zıt anlamlısıdır?
Ancak Aşağıdaki kelimelerden hangisi “acı” kelimesinin zıt anlamlısıdır?
Aşağıdaki kelimelerden hangisi “iyi” kelimesinin zıt anlamlısıdır?
Ya da Aşağıdaki kelimelerden hangisi “sıcak” kelimesinin zıt anlamlısıdır?
Aşağıdaki kelimelerden hangisi “uslu” kelimesinin zıt anlamlısıdır?
Veya Aşağıdaki kelimelerden hangisi “alt” kelimesinin zıt anlamlısıdır?
Aşağıdaki eşleştirmelerden hangisi zıt anlamlı değildir?
Aşağıdakilerden hangisi anlam ilişkisi yönünden diğerlerinden farklıdır?

       3.Sınıf Zıt Anlamlı Sözcükler Konu Testi Hakkında:

      Zıt Anlamlı Sözcükler testi özellikle etkileşimli bir çalışmadır. Yani bilgisayar ortamında çözmek için hazırlanmıştır. İnteraktif Zıt Anlamlı Sözcükler testini çözmek için Başla butonuna basmalısınız. Ancak böylelikle soru ve cevapları görebilirsiniz. Zıt Anlamlı Sözcükler testinde yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruları açabilirsiniz. İsterseniz liste bölümünden istediğiniz soruyu da seçebilirsiniz. Özellikle Zıt Anlamlı Sözcükler testi öğrenme hedeflidir. Yani test çözerken öğrenmenizi sağlamak için hazırlanmıştır.

      Test Yapısı ve Değerlendirme:

      Zıt Anlamlı Sözcükler testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişmektedir. Böylelikle Zıt Anlamlı Sözcükler testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü her tekrarda aynı konuda yeni bir test karşınıza çıkacaktır. Zıt Anlamlı Sözcükler testinde genellikle kalıcı öğrenme hedeflenmiştir. Bu nedenle soru ve cevaplar yer değiştirerek ezber önlenmiştir. Örneğin Zıt Anlamlı Sözcükler testini çözdünüz. Değerlendir butonuna bastınız. Karşınıza çıkan raporda başarı yüzdeniz görülecektir. Eğer eksikleriniz varsa tekrar çözmeniz sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca Zıt Anlamlı Sözcükler testini tekrar inceleyerek cevaplarınızı karşılaştırabilirsiniz. Zıt Anlamlı Sözcükler testini çözerken her soruya birden fazla cevap verme hakkınız vardır. Yani istediğiniz sorudan başlayabildiğiniz gibi istediğiniz zaman cevabınızı da değiştirebilirsiniz. Ancak cevabınızı değiştirseniz bile değerlendirmeye alınacaktır. Zıt Anlamlı Sözcükler testinde genellikle verdiğiniz her yanlış cevap puanınızı azaltacaktır. Bu nedenle doğru cevap vermeye özen gösteriniz.

      Zıt Anlamlı Sözcükler Konu Testinin Hazırlanışı:

      Testlerimiz özellikle MEB kazanımları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle Zıt Anlamlı Sözcükler testi hazırlanırken ders kitaplarından yararlanılmıştır. Yani Zıt Anlamlı Sözcükler testinde ders içerikleri kullanılmıştır. Diğer yandan sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Üstelik Zıt Anlamlı Sözcükler testi alanında uzman öğretmenlerin katkısıyla oluşturulmuştur. Böylelikle Zıt Anlamlı Sözcükler testinin başarılı olması hedeflenmiştir.

testimiz.com

      Telif Hakkı:

      Zıt Anlamlı Sözcükler testi özellikle özgün bir çalışmadır. Testlerimiz genellikle intihal denetimi yapıldıktan sonra yayınlanmaktadır. Ancak Zıt Anlamlı Sözcükler testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Bu nedenle ticari amaçla kullanılamaz. Zıt Anlamlı Sözcükler genel eğitim amaçlıdır. Ancak başka amaçla kullanmak izne tabidir.