4.Sınıf Tartma Birimleri Arasındaki İlişkiler Test

10 Mayıs 2023 0 By testimiz.com

4.Sınıf Tartma Birimleri Arasındaki İlişkiler Test

Test Çöz

      4.Sınıf Tartma Birimleri Arasındaki İlişkiler Test Hakkında:

      Not: Tartma Birimleri Arasındaki İlişkiler testimizi hemen çözmek için Başla düğmesine basınız.

      Bu metin özellikle Tartma Birimleri Arasındaki İlişkiler test çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Yani teknik bir metindir. Bunun yanında Tartma Birimleri Arasındaki İlişkiler testinde yer alan sorular aşağıda verilmiştir. Ancak soru seçeneklerini görmek için testi başlatmalısınız.

      Teste Yer Alan Sorular:

5 t kaç kg eşittir?
10 t kaç kg eder?
4000 kg hangisine eşittir?
30000 kg hangisine eşittir?
5 t 250 kg hangisine eşittir?
8 t 245 kg hangisine eşittir?
2 t 300 kg hangisine eşittir?
Aşağıdaki eşleştirmelerden hangisi yanlıştır?
Ya da Aşağıdaki eşitliklerden hangisi yanlıştır?
Veya Aşağıdaki eşitliklerden hangisi doğru değildir?
Aşağıdaki eşitliklerden hangisi doğru değildir?
Eşitliklerden hangisi doğru değildir?

      Tartma Birimleri Arasındaki İlişkiler Testi:

      Öncelikle Tartma Birimleri Arasındaki İlişkiler testi eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Aynı zamanda güncel bir çalışmadır. Tartma Birimleri Arasındaki İlişkiler çalışması oluşturulurken özellikle MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Başka bir deyişle  ders kitaplarında yer alan içerikler kullanılmıştır. Genellikle Tartma Birimleri Arasındaki İlişkiler testi kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Bunun yanında Tartma Birimleri Arasındaki İlişkiler çalışmasında kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Böylelikle öğrenme sürecinin devamlılığı hedeflenmiştir. Diğer yandan Tartma Birimleri Arasındaki İlişkiler testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Bu nedenle verimliliği artmaktadır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Konu veya ünite testleri 10, 12, 15 ya da 20 çoktan seçmeli sorudan oluşmaktadır. Genellikle sorular sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Örneğin 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Tartma Birimleri Arasındaki İlişkiler testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Yani Tartma Birimleri Arasındaki İlişkiler testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test Hakkında:

            Tartma Birimleri Arasındaki İlişkiler testi öncelikle öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Başka bir değişle tekrar tekrar çözme imkanı vardır. Çünkü Tartma Birimleri Arasındaki İlişkiler testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Böylelikle ezber önlenmekte ve kalıcı öğrenme sağlanmaktadır. Kısacası Tartma Birimleri Arasındaki İlişkiler testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Diğer yandan bağlantı verilen bazı çalışmalarda bu özellik yoktur. Ayrıca Tartma Birimleri Arasındaki İlişkiler testini akıllı tahtalarda kullanabilirsiniz. Lakin akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Tartma Birimleri Arasındaki İlişkiler testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü Tartma Birimleri Arasındaki İlişkiler testi mobil uyumludur. Diğer yandan ana sayfadan mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

      Test Değerlendirme:

      Etkileşimli Tartma Birimleri Arasındaki İlişkiler testini çözerken özellikle alttaki okları kullanarak önceki ve sonraki soruya geçebilirsiniz. Ancak dilerseniz listeden seçerek istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Ayrıca Tartma Birimleri Arasındaki İlişkiler testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Tartma Birimleri Arasındaki İlişkiler testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Tartma Birimleri Arasındaki İlişkiler testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Tartma Birimleri Arasındaki İlişkiler testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      İnteraktif Tartma Birimleri Arasındaki İlişkiler testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Tartma Birimleri Arasındaki İlişkiler testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Tartma Birimleri Arasındaki İlişkiler testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Tartma Birimleri Arasındaki İlişkiler testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…