8. Sınıf Fiilimsiler Test

10 Eylül 2023 3 By testimiz.com

8. Sınıf Fiilimsiler Test

Test Çöz

 

Bir eylem adı oldukları için isim, bir ismi niteledikleri için sıfat, iki cümleyi bağladıkları için bağlaç olan çekimsiz fiillere, fiilimsi denir. Aşağıda verilen cümlelerin hangisinde fiilimsi yoktur? 
Fiilimsilerle ilgili aşağıda verilen bilgilerden hangisi doğru değildir? 
Aşağıda verilen cümlelerin hangisinde hem zarf-fil hem sıfat-fil kullanılmıştır? 
Ya da Aşağıda verilen cümlelerin hangisinde zarf-fil cümleye zaman anlamı katmıştır? 
Aşağıdaki cümlelerden hangisinde hem isim-fil hem de zarf-fil kullanılmıştır? 
Ancak Aşağıda verilen dizelerden hangisinde sıfat-fil vardır?
Aşağıda verilen cümlelerin hangisinde zarf-fil cümleye zaman anlamı katmıştır? 
Mutfakta, çok güzel hazırlanmış akşam sofrası onu bekliyordu. Bu cümledeki fiilimsi grubu aşağıdakilerden hangisinde doğru verilmiştir? 
Aşağıda verilen cümlelerin hangisinde farklı türde bir fiilimsi kullanılmıştır? 
Veya Aşağıda verilen cümlelerden hangisinde altı çizili sözcük fiilimsidir? 
Aşağıda verilen cümlelerin hangisinde altı çizili sözcük fiilimsi değildir? 
Ya da Aşağıda verilen cümlelerin hangisinde isim-fil, isim tamlaması içinde kullanılmıştır? .

       8. Sınıf Fiilimsiler Konu Testi:

      Bu metin özetle teknik bir metindir. Özellikle Fiilimsiler testini tanıtmak için hazırlanmıştır. Bu çalışma sanal ortamda yapılan interaktif ya da online bir çalışmadır. Fiilimsiler konu testini çözmek için Başlat bağlantısını tıklayınız. Önceki yada sonraki soruyu görmek için alttaki yön tuşlarını kullanmalısınız. Ancak Fiilimsiler testinde liste bağlantısından istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Listede cevapladığınız sorular renkli görünecektir. Fiilimsiler testinde yapmadığınız soruları buradan görebilirsiniz. Ayrıca Fiilimsiler testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Fiilimsiler testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Fiilimsiler testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bu görüşleri dikkate almanız özellikle öğrenmenize katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Fiilimsiler testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

      İnteraktif Fiilimsiler Testi:

Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. Fiilimsiler testi özellikle bireysel öğrenmeyi sağlamak için hazırlanmıştır. İnteraktif Fiilimsiler testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle özenli ve kaliteli bir çalışmadır. Fiilimsiler test çalışması oluşturulurken MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Ayrıca Fiilimsiler testi güncel bir çalışmadır. Özellikle sınıf içi çalışmalardan yararlanılmıştır. Testler genellikle ders kitabı içeriklerinden oluşturulmuştur. Böylelikle test başarısı artırılmıştır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Test yazmak uzmanlık ister. Fiilimsiler Testi alanında uzman öğretmenler tarafından hazırlanmıştır. Konu ya da ünite testleri 10, 12, 15 veya 20 çoktan seçmeli sorudan oluşturulmuştur. Ancak testimiz sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Fiilimsiler testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Lakin Fiilimsiler testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test Çalışması:

       İnteraktif veya online test çalışması sanal etkileşimli bir çalışmadır. Fiilimsiler testi aynı zamanda öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle interaktif testler dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözme imkanı verir. Diğer yandan Fiilimsiler testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Yani Fiilimsiler testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ayrıca Fiilimsiler testini akıllı tahtalarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Fiilimsiler testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla çözebilirsiniz. Yani Fiilimsiler testi mobil uyumludur. Diğer yandan cihazınıza mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

 

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      Çalışmaların intihal denetimine özellikle önem verilmektedir. İnteraktif Fiilimsiler testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Fiilimsiler testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Fiilimsiler testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Fiilimsiler testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…